[12.04] Garmin ura - ANT+

Evo samo še tale problem, potem pa neham

Kar precej sem se namartal, da bi zagnal ključek za prenos podatkov med garminovo uro in računalnikom. Kaj dosti mi ni uspelo: garmin-ant-downloader mi napiše /dev/ttyUSB0: No such file or directory
ERROR: Open dev 0 failed in line 1384., v Virtualboxu pa je sicer možno izbrati ant+ ključek in se celo namesti vendar potem joka, da ne najde naprave - in je tudi ne najde. Morda še kakšna ideja?

Komentarji

  • Ja, ta forum sem našel in se ravnal po njem pa ni pomagalo. Vseeno hvala!
  • Ker sem včeraj kreiral še neke druge reči (garmin-ant2,rules po nasvetu http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-1856679.html

    sem šel danes vse skup brisan in kreirat na novo. Pa me že prvi ukaz ustavi:

    [list=*]
    [*]root@borst-P5K:/home/rado# modprobe usbserial vendor=0x0fcf product=0x1008
    FATAL: Error inserting usbserial (/lib/modules/3.2.0-24-generic/kernel/drivers/usb/serial/usbserial.ko): Invalid argument[/*]
    [/list]

    kaj sem spet poštrikal?
  • Najprej zakaj za vraga uporabljaš root?

    nato.. najprej dej izpis
    lsusb
    in tisto ni forum..ampak poročilo o hrošču
  • Ponavadi ga ne uporabljam, tisto sem samo preizkusil, če je slučajno kakršna koli razlika med sudo modprobe usbserial vendor=0x0fcf product=0x1008 in ukazom v root (in seveda ni bila ampak kako naj vem če ne probam). Pa saj ni važno.

    Ok, poročilo o bugu, ne pa forum, vzeto na znanje. (A zato je pisalo nekje v sredi da je bug premaknjen v active :))

    Sicer pa lsubs pokaže kot pri problemu z USB modemom enako:
    Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
    Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
    Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
    Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
    Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
    Bus 006 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
    Bus 007 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
    Bus 008 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
    Bus 001 Device 009: ID 12d1:14cb Huawei Technologies Co., Ltd.
    Bus 001 Device 003: ID 054c:04bb Sony Corp.
    Bus 001 Device 004: ID 1058:0704 Western Digital Technologies, Inc. Passport External HDD
    Bus 002 Device 002: ID 05e3:070e Genesys Logic, Inc. USB 2.0 Card Reader
    Bus 005 Device 002: ID 046d:c505 Logitech, Inc. Cordless Mouse+Keyboard Receiver
    Bus 007 Device 002: ID 0fcf:1008 Dynastream Innovations, Inc.
  • hmm..čudno.. moglo bi delat

    si probal tisti drug pristop? da se naredi UDEV pravilo ?

    P.s. premikam pod težave s strojno opremo
  • Madonca sem rekel, kaj sem jih pa tako razjezil, da so me izbrisali. Pa sem samo malo premaknjen :)

    Sicer pa ja, tudi tisto sem naredil. Celo finto z x-om in ×-om v product code sem našel pa še vedno nič. Imam občutek, da sem nekaj generalno zaštrikal usbje, saj mi tudi USB modema ne zazna kot modem (samo spominsko kartica v njem).


    Ant+ sicer v Windows preizkušenio dela (pa modem tudi)

    Lep pozdrav!
  • Pozdravljen!
    Poskusil sem s ponovno instalacijo ubuntu. Glede na to, da je bila aktualna inštalacije še čisto sveža je bilo to ob primernem arhiviranju še smiselno, no v prihodnje ne mislim reševati težav na ta način. :rolleyes:

    Malo se je premaknilo, spet mi normalno zazna USB 3g modem in tudi zgoraj omenjene napake (FATAL: Error inserting usbserial (/lib/modules/3.2.0-24-generic/kernel/drivers/usb/serial/usbserial.ko): Invalid argument) ne javlja več

    No še vedno pa ne pridem nič dalje z zaznavanjem ant+ ključka. Še naprej sedogaja tole:
    borst@borst-P5K:~$ sudo modprobe usbserial vendor=0x0fcf product=0x1008
    borst@borst-P5K:~$ garmin-ant-downloader
    /dev/ttyUSB0: Permission denied
    ERROR: Open dev 0 failed in line 1384.
    Vmes mi je uspelo namestiti Garmin Communicator Plugin for Linux, tako da bi zadeva delovala tudi v chromu pa tudi ta pove, da ne najde naprave.

    Rešitve v spletu ne v forumih ne drugje nisem našel, povsod pač s kreiranjem /etc/udev/rules.d/90-ant.rules in potem dela.
  • Korak 3. na http://community.linuxmint.com/tutorial/view/818 pravi da moraš garmin-ant-downloader-ju podat določene parametre
  • To je seveda v redu, če se ima ura s čim pariti. Problem je, da enostavno ni ant+ ključka, ki bi prenesel podatke z ure. Na isti mašini z enakimi nastavitvami v Windows Vista vse naredi 1-2-3.
    Tu pa pač ni in ni device, kot da bi jo v kupleraju iskal.
  • Hvala, bom poskusil. Res je namreč, da vse kar sem doslej počel sem počel z vtaknjenim ključkom, tu pa piše da ga je treba dat prej ven (da ne bo ôtrok).
  • Nič, isto kot sicer.
    Sem mu pisal če ima kakšno idejo.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.