[rešeno] USB miška/touchpad nehala delat

Pozdravljeni,

na Dell vostro a860 in Ubuntu 11.10, je kar naenkrat nehal delati touchpad/usb miš. Ko pride na namizje se obnaša kot, da bi konstantno držal levo tipko miške (oranžen kvadrat, ki označuje vse). Za tem stisnem tipko ESC in obe tipki na miški nehata delati. Torej kurzor miške se premika, vendar ne delujeta niti leva niti desna tipka.

Poizkusil sem prenesti vse dokumente na zunanji disk (in naložiti 12.04)....uporabil liveUSB 12.04, vendar se je tudi tam zgodilo isto. Ne vem kaj naj naredim.

hvala

Komentarji

  • Glede na to, da imaš problem na dveh sistemih, bi rekel da je precej možen vzrok fizična okvara tipke.
  • sem pomislil tudi na to. Ampak tudi če vštekam usb miško, se dogaja isto. Lahko vpliva pokvarjena tipka pri touchpadu tudi na obnašanje usb miške?
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Zagotovo lahko pokvarjen touchpad vpliva na miško.
  • običajno kljub zunanji usb miški, lahko uporabljaš Touchpad. Probaj izklopit touchpad, nekateri računalniki imajo to možnost že v biosu.

    Lp
  • Se bom malo poigral z izklopom touchpada. Ta računalnik nima tipkovne bližnjice, ampak bom malo pobrskal v biosu, pa sporočim kako napreduje.
  • ok, mi je ratalo odstranit driverje za topuchpad z komando: rmmod psmouse

    Touchpad ne dela, usb miška pa dela normalno.

    Hvala za pomoč in namige :)
  • No, nisem odstranil driverjev, ampak jih onemogočil. In je potem potrebno vsakič na novo onemogočit driverje.

    MI lahko kdo pove kako jih uninštaliram? Ker mi ni do tega, da bi vsakič na novo odpiru terminal :)

    hvala
  • lahk jih blacklistaš .. v /etc/modprobe.d/blacklist.conf
    dodaš vrstico
    blacklist psmouse
  • sm inštaliru tist programček in tam vse naštimal. Za sedaj deluje USB miška in dokler ne gre računalnik na servis, bo to zadoščalo.

    Hvala za pomoč
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.