Ubuntu 12.04 in Gnome 2

Zdravo,

Na notesnik sem namestil 12.04 in se nikakor ne morem navaditi unity namizja. Dela počasi in še nastavitev je manj kot pri 11.04. Poskusil sem tudi 2D vendar je izboljšanje minimalno. Ne da se nastaviti velikosti ikon etc...

Ali kako izključiti animacije?

Kako si naj nastavim namizje isto kot pri 11.04??

Za test sem namestil Gnome 3, ki pa nima možnosti dodajanja pultov in na njih zaganjalnikov! :(

Lep pozdrav!

Komentarji

  • Probaj Ubunto Zorin. Imam naloženo na enem starejšem PC in ima v glavnem vse to, kar si omenil.
  • Namizje (Unity) v 12.04 je enako kot v 11.04.. oziroma ne ni enako..boljše je - hitreje ter bolj zanesljivo deluje.

    Lahko izključiš animacije - uporabi CCSM - compizconfig settings manager

    In ja.. 2D različica je bolj okrnjena

    P.s. Če izključiš compiz potem izključiš tudi 3D :)
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    Namizje (Unity) v 12.04 je enako kot v 11.04.. oziroma ne ni enako..boljše je - hitreje ter bolj zanesljivo deluje.
    Hmmm sem narobe napisal. Pri 11.04 sem izbral Gnome classic in bil bolj zadovoljen.
    CrazyLemon je dejal/-a:
    Lahko izključiš animacije - uporabi CCSM - compizconfig settings manager
    Hja ko bi še našel to zver bi bilo fino! :(
    CrazyLemon je dejal/-a:
    P.s. Če izključiš compiz potem izključiš tudi 3D :)
    Poskusil sem vse nastavitve, ki sem jih uspel najti vendar nikjer nisem našel to kar bi želel.

    lp Dušan
  • tudi gnome classic lahko imaš na 12.04.. inštaliraj si paket gnome-panel. Odjavi se in ob prijavi izbereš 'GNOME Classic' in ne 'Ubuntu'
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    tudi gnome classic lahko imaš na 12.04.. inštaliraj si paket gnome-panel. Odjavi se in ob prijavi izbereš 'GNOME Classic' in ne 'Ubuntu'
    Hvala za hiter odgovor in pomoč.

    Sem instaliral compizconfig settings manager in že nekaj zašuštral. V Unity ne morem več prijeti okna in ga prestaviti :( Manjka zgornja vrstica. Sem šel skozi vse možnosti in ne vem kje sem nekaj po nerodnosti odkljukal!

    Še ena zadeva. Kje lahko nastavim privilegije v Unity? Rad bi si dodal USB podporo za VirtualBox.

    LP Dušan
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    tudi gnome classic lahko imaš na 12.04.. inštaliraj si paket gnome-panel. Odjavi se in ob prijavi izbereš 'GNOME Classic' in ne 'Ubuntu'

    Lepa rešitev 'gnome-panel' vendar ne daje opcije 'lastnosti' in se ne da nič nastaviti! :(
    Ne morem spremeniti velikosti pulta in ne vem kako na pult dodati vstavke kot je frekfenca procesorjev, nadzornik sistema, vreme etc...

    Lp Dušan
  • Jah..uporabi gdesklets za te stvari? :)

    V Unityu se da dodat te vstavke ki jih omenjaš :)
    In če se dobro spomnim je za USB podporo v VB potrebno namestit 'guest additions'
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    @dusang: za popravilo nastavitev v terminal napiši

    "unity --reset" (brez narekovajev seveda).

    Glede nastavitev pa verjetno o govoriš o pravicah posameznega uporabnika? Do tega prideš tako, da klikneš na gumb skrajno zgoraj desno in nato Sistemske nastavitve > Uporabniki in Skupine.
  • andrejZ je dejal/-a:
    @dusang: za popravilo nastavitev v terminal napiši

    "unity --reset" (brez narekovajev seveda).

    Glede nastavitev pa verjetno o govoriš o pravicah posameznega uporabnika? Do tega prideš tako, da klikneš na gumb skrajno zgoraj desno in nato Sistemske nastavitve > Uporabniki in Skupine.
    Trenutno je Unity tako zazšuštran, da ne vidim nobene ikone, menija niti ne morem odpreti terminala z Alt-F2 :( .
    Vse kar lahko naredim je Ctrl-Alt-Del in zamenjava seje, kjub temu, da sem
    formatiral /boot in / particije pustil na miru pa /home in Ubuntu namestil znova :( :( :(

    Pri Uporabniki in skupine pa mi da samo možnost spremeniti geslo in sliko ne pa tudi skupin in pravic !!!

    lp Dušan
  • če hočeš izgleda in opcije nastavitev starega gnome namizja je mogoče bolje in lažje uporabiti Xubuntu. pa še hitreje bo vse delovalo....
  • Če hočeš imeti namizje približno podobno Gnome 2, namesti paket gnome-session-fallback in zaženi sejo Ubuntu Classic.
  • Lahko pa si naložiš ubuntu-mate deskop,je skoraj enak gnome2
    http://www.webupd8.org/2012/04/mate-desktop-12-released-install-it-in.html
  • gregor3000 je dejal/-a:
    če hočeš izgleda in opcije nastavitev starega gnome namizja je mogoče bolje in lažje uporabiti Xubuntu. pa še hitreje bo vse delovalo....
    Ga pravkar testiram v virtualnem okolju! Dodal mu bom še mate-desktop, ki zgleda precej obetavno.

    Matja:
    Omenjeni paket je naložen, verjetno v povezavi z gnome-panel pkatom, kajti jaz ga nisem naložil.

    Z namestitvijo gnome-panel sem dobil okolje kot je pri ubuntu 110.4 gnome-classic. To mi za sedaj popolnoma zadošča!
    Če bo še kdo uporabil to opcijo samo v opombo: do nastavitev na pultu/ih se pride s kombinacijo Alt + desni klik podgane.

    Lep pozdrav!
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    tudi gnome classic lahko imaš na 12.04.. inštaliraj si paket gnome-panel. Odjavi se in ob prijavi izbereš 'GNOME Classic' in ne 'Ubuntu'
    Tole sem lepo instaliral in nastavil po svojih željah!
    Vendar sedaj pogrešam ohranjevalnik ekrana in prehod v pripravljenost ob daljši neaktivnosti. Pod unityjem dela normalno tukaj pa ne. Nikjer ne najdem nastavitve in/ali kako instalirati ohranjevalnik zaslona. V opciji napajanje imam nastavljeno naj ugasne ekran in preide v stanje pripravljenosti po določenem času.

    LP Dušan

    p.s. v Vbox-u imam instaliran xubuntu in tam sem instaliral Mate-desktop, ki je ZELO obetaven. Menim, da je enak Gnome2 desktopu.
  • Žal ti pa tukaj jaz osebno ne morem pomagat, ker preprosto ne vem kaj gnome-panel ponuja ker ga ne uporabljam.

    Za namestitev ohranjevalnika zaslona pa lahko odideš v programsko središče ter iščeš "ohranjevalnik" ..prvi je tisti "privzeti", kateri je verjetno že nameščen.. drugega pa lahko probaš - 'xscreensaver'
  • Zadeva z ohranjevalnikom je rešena!

    Še dve težavi:

    Ikonice za zaprtje/spremembo velikosti okna bi rad ime na desni strani. Nikjer ne morem nastaviti drugačne teme namizja. Kasko to narediti ali kaj dodatno namestiti?

    Pri zagonu se mi vedno ustavi ko bi moral priključiti 4 particije tipa jfs.
    Po pritisku na 'I' za ignor jih pa lepo priključi in so normalno dosegljive!

    Fstab:
    /dev/sda7 /mnt/Disk_F jfs iocharset=utf8,uid=1000,gid=1000,umask=0022 0 2
    /dev/sda8 /mnt/Disk_G jfs iocharset=utf8,uid=1000,gid=1000,umask=0022 0 2
    /dev/sda9 /mnt/Disk_W jfs iocharset=utf8,uid=1000,gid=1000,umask=0022 0 2

    LP Dušan
  • zdravo ponovno,
    vec glav vec ve... ze en mesec se m ucim z namerstitvijo Ubuntu OS na laptop ASUS X71SL, pa nimam srece (ali znanja). Poskusil sem z prakticno vsemi razlicicami, od 9 do 12, pa vedno isti problem. Namrec, ob zagonu namestitve iz CD (iso) se mi vedno pokaze samo zacetna stran, z moznostmi izbire, ko pa izberem "namestitev", pa vse skupaj enostavno zmrzne, ekrat postane crn, pri nekaterih verzijah pa siv in to je vse...
    poskusil sem tudi z Kubuntu in se z nekaterimi drugimi razlicicami Linux-a, vendar so tezave vedno enake. Pred casom sem tukaj dobil nasvet, naj preverim, ali so kopije OS, nalozene iz spleta OK ali ne, preverjeno so vse, do ene, OK... Zdaj pa ne vem, kako naprej.... Prosim za kaksno pametno resitev ali pa potrditev, da pac na laptop ta zadeva ne gre in bom odnehal...

    hvala lepa za odgovor....
  • Dej raje odpri novo temo v Namestitev forumu.

    Lp
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.