Ubuntu unity ni več zame :(

Živijo!

Pred 7 dnevi sem posodobil U10.04 z 12.04!
Velika napaka. Saj vem da ugrade ni najboljš aopcija in da je to skoraj vedno "projek" vendar sem mislil, da zadnja različica prinaša kaj bistveno novega. Edino kaj mi koristi je to, da lahko sedaj uporabljma iPad direktno v linuxu, prej se mmoral malce čarat.

Uporabniški vmesnik pa mi ne sede. Računalnik rabim za delo in enostavno mi n egre. Dejansko sem manj produktiven z njim. Probal sem tudi Gnome 3 in zadeva je podobna. Zadevo sem preklopil na Gnome 2 in nadaljeval z delom.

Sedaj pa rabim še enega prenosnika. Nekje sem zbrskal en lenovo T61 z 4 G Rama in 100 G SSDja. Rabil bi nekja stabilnega in hitrega za delo.

Razmišljal sem da bi si vzel čas in instaliral Debian 6. Ne vem pa kateri vmesnik bi dal gor. Opcije so:

1. Gnome 2
2. KDE 4.9
3. XFce
4. LXde

Ta zadnja dva sta kar okrnjena sta pa hitra.

Kaj predlagate?

A bo varianta DEBIAN + KDE dobra in hitra naveza? (Rad bi ostal na Debianu ker mi je ta veja linuxa znana in domača)

Z KDEjem nimam izkušenj praktično nič, sam kot vidim delajo v pravi smeri in dobro (ker Gnome 3 po mojem ni prava smer za navadne kompjuterje prav tkao ne Unitiy).

Komentarji

  • Malo pozno si šel z 10.04 naprej in na Unity, ki ti očitno ne "sede". Isto težavo sem imel sam on prehodu in sem še nekaj časa še vztrajal na Gmone shell. Sedaj pa verjetno z unity tudi več ne bi šel nazaj, ker sem se ga navadil in je zelo uporaben.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    andrejus: Mogoče lahko za začetek na Ubuntu namestiš LXDE /Xfce/KDE/itd namestiš kar na Ubuntu in si prihraniš nekaj dela (če ti bodo namizja všeč).
    Namesti paket lubuntu-desktop/xubuntu-desktop/kubuntu-desktop
  • andrejus Član
    uredil/-a 3. October, 2012
    sese12 je dejal/-a:
    Malo pozno si šel z 10.04 naprej in na Unity, ki ti očitno ne "sede". Isto težavo sem imel sam on prehodu in sem še nekaj časa še vztrajal na Gmone shell. Sedaj pa verjetno z unity tudi več ne bi šel nazaj, ker sem se ga navadil in je zelo uporaben.
    Par vprasanj.

    Kako ves v Unity kateri programi so odprti, kako preklapljas med njimi (poleg alt + tab) Kako ves katere programe imas instalirane?

    @AndrejZ: To bo se najboljse!
  • Vsi odprti programi so v zaganjalniku (aka launcher) - zadeva na levi strani.
    Poleg Alt + tab lahko še uporabiš super + w - super je windows tipka.

    Najboljše da odpreš Dash oziroma Dom pregledne plošče ter klikneš na ikonco zravn hiške (to pomeni da gledaš samo programe) in nato klikneš na "Nameščeni programi" - druga vrstica.
    Če želiš brskat po teh programih po kategorijah pa klikneš na Filter ter izbereš želeno kategorijo.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Odprti programi imajo v zaganjalniku na levi strani trikotnik.

    Če imaš 12.04, predlagam, da pritisneš in tiščiš tipko windows. Pokazal se bo seznam uporabnih tipkovnih bližnjic. Presenečen boš nad uporabnostjo nekaterih.

    Seznam nameščenih programov lahko najdeš v programskem središču ubuntu.
  • priporočam kde, uporabljam in nimam več namena nazaj na gnome, vsaj dokler bo tako dobro tekel, ali pa ven ne bo prišlo nekaj meni zares uporabnega.
  • Če si do sedaj uporabljal Ubuntu, potem presedlaj na Kubuntu. Če pa že želiš KDE+Debian pa namesti 7, ki bo čez par mesecev dosegel stabilno različico.
  • Kako pa gledate da je začel Unity povezovat iskanje tudi na Amazon? Oz. da se zbirajo posredujejo podatki našega iskanja (naših dokumentov) drugim? Meni se to res ne zdi filozofija Ubuntu-ja?
  • Osebno trenutno uporabljam 12.04, kjer še ni iskanja na Amazon trgovini. Bom počakal do 13.04 in videl kako so bojo to zadevo izpeljali. Če ne bodo nič konkretnega spremenili v povezavi s trgovinami (ločen lens,...) bom enostavno izklopil iskanje po netu. Drugače bi pa morali malo premislit zadevo in jo pametno izpeljati. Na začetku ni bilo niti kriptirano....kasneje so to spremenili :)
  • lapor je dejal/-a:
    Drugače bi pa morali malo premislit zadevo in jo pametno izpeljati.
    Se strinjam! Vendar mislim da je problem že v razmišljanju o tej poti. Hkrati uvedejo formo za dodacijo kadar želiš prenesti inštalacijsko datoteko kot tudi iskanje po Amazon-u. Sem že razmišljal donirat (malo pozno) a kaj ko potem dobim članek o Amazon-u.
  • andrejus je dejal/-a:
    Živijo!

    Pred 7 dnevi sem posodobil U10.04 z 12.04!
    Velika napaka. Saj vem da ugrade ni najboljš aopcija in da je to skoraj vedno "projek" vendar sem mislil, da zadnja različica prinaša kaj bistveno novega. Edino kaj mi koristi je to, da lahko sedaj uporabljma iPad direktno v linuxu, prej se mmoral malce čarat.

    Uporabniški vmesnik pa mi ne sede. Računalnik rabim za delo in enostavno mi n egre. Dejansko sem manj produktiven z njim. Probal sem tudi Gnome 3 in zadeva je podobna. Zadevo sem preklopil na Gnome 2 in nadaljeval z delom.

    Sedaj pa rabim še enega prenosnika. Nekje sem zbrskal en lenovo T61 z 4 G Rama in 100 G SSDja. Rabil bi nekja stabilnega in hitrega za delo.

    Razmišljal sem da bi si vzel čas in instaliral Debian 6. Ne vem pa kateri vmesnik bi dal gor. Opcije so:

    1. Gnome 2
    2. KDE 4.9
    3. XFce
    4. LXde

    Ta zadnja dva sta kar okrnjena sta pa hitra.

    Kaj predlagate?

    A bo varianta DEBIAN + KDE dobra in hitra naveza? (Rad bi ostal na Debianu ker mi je ta veja linuxa znana in domača)

    Z KDEjem nimam izkušenj praktično nič, sam kot vidim delajo v pravi smeri in dobro (ker Gnome 3 po mojem ni prava smer za navadne kompjuterje prav tkao ne Unitiy).
    Men tudi Unity ni prav več všeč zato uporabljam ZORIN OS, ki je podoben Window7..!! :cool:
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.