Ne-nalaganje dol. strani, Youtube ne dela

Ko je hitrost interneta končno konkurenčna Windowsem, me je Ubuntu pustil na cedilu pri odpiranju strani https://epoti.abanka.si v Firefoxu, ki jo nujno potrebujem. Strani ne naloži, enako Chromium. Brskalnika ne naložita tudi podobnih strani, npr. www.abanka.si ali abanet.si.
Upam, da mi lahko kdo kakorkoli pomaga.

V Firefoxu se je nenadoma ustavil tudi Youtube, ki se sicer odpre, vendar ne predvaja videa, medtem ko V Chromiumu normalno dela. Imam nameščen Adobe Flush plugin, kar očitno ni težava.
Help please! :| Uporabljam sveže nameščen Ubuntu 13.10 in upam, da ne bo treba spet nazaj na Windowse, čeprav vem, da tam ne bi bilo teh težav.

Komentarji

  • "Hitrost interneta konkurenčna windowsem"

    Kaj naj bi to sploh pomenilo?

    Za epoti.abanka.si potrebuješ certifikat od banke nameščen v Firefoxu.:
    http://www.abanka.si/sys/cmspage.aspx?MapaId=313#33372
  • lojzek Član
    uredil/-a 21. October, 2013
    snowman66 je dejal/-a:
    "Hitrost interneta konkurenčna windowsem"

    Kaj naj bi to sploh pomenilo?
    S tem imam v mislih to, da je hitrost interneta v 13.10 končno taka, kot mora biti in nič manjša od hitrosti v Windowsih, kot se mi je dogajalo v vseh prejšnjih Ubuntu distribucijah, kljub vsem poskusom nameščanja raznih driverjev.

    Certifikat imam nameščen in mi ne dela težav, gre za to, da brskalnik sploh ne naloži strani, kot da ne bi bilo internetne povezave.
  • To, da stran ne odpre je lahko težava z DNS strežnikom. V Sistemskih nastavitvah -> Omrežje spremeni DNS strežnik; npr. vpiši ip naslov dns-ja od googla 8.8.8.8 ali od arnesa 193.2.1.66.

    image


    Delovanje DNS lahko preveriš v terminalu tako, da vpišeš:

    dig epoti.abanka.si in A



    dobil boš en dolg seznam enih številk, pomemben je ta del pod ANSWER. Vse skupaj se ti mora v nekaj milisekundah prikazat, če se ne potem je nekaj narobe z DNS ali z mrežo:

    ;; ANSWER SECTION:
    epoti.abanka.si. 3215 IN A 195.35.122.85
  • snowman66 je dejal/-a:
    To, da stran ne odpre je lahko težava z DNS strežnikom. V Sistemskih nastavitvah -> Omrežje spremeni DNS strežnik; npr. vpiši ip naslov dns-ja od googla 8.8.8.8 ali od arnesa 193.2.1.66.
    Deluje, zdaj mi stran normalno odpre. Super, najlepša hvala.
    Sicer pri brezžični povezavi nisem našel možnosti za spreminjanje in sem se povezal s kablom, kjer sem našel nastavitve IPv4, ampak me veseli, da je težava rešena. Hvala ti. :)
  • Opažam, da mi ne odpira tudi drugih strani, če ne preklopim na žično povezavo, kjer sem, kot je zgoraj opisano, spremenil DSN strežnik. Obstaja kakšna trajnejša rešitev kot občasno preklapljanje na kabel pri straneh, ki se ne nalagajo? Sem malo googlal, pa sem vedno bolj zmeden, zdi se, da ni ravno preprosto.
  • Spremeni še DNS na brežični povezavi. Zgoraj desno klikni na ikonco za wireless in izberi Urejanje povezav.

    image
  • Hvala za odgovor. Sem spremenil, vendar še vedno ne odpre vseh strani. Mogoče sploh ni težava v DSN?
    Opazil sem, da z žično povezavo odpre vse tudi, če ne spremenim DSN, poleg tega pa je pri brezžični povezavi brez spremembe DSN, če preverim delovanje, čas pod ANSWER 3 msec:
    lojzek@PC:~$ dig epoti.abanka.si in A

    ; <<>> DiG 9.9.3-rpz2+rl.13214.22-P2-Ubuntu-1:9.9.3.dfsg.P2-4ubuntu1 <<>> epoti.abanka.si in A
    ;; global options: +cmd
    ;; Got answer:
    ;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 43532
    ;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 1, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 0

    ;; QUESTION SECTION:
    ;epoti.abanka.si. IN A

    ;; ANSWER SECTION:
    epoti.abanka.si. 2491 IN A 195.35.122.85

    ;; Query time: 3 msec
    ;; SERVER: 127.0.1.1#53(127.0.1.1)
    ;; WHEN: Wed Oct 23 14:23:17 CEST 2013
    ;; MSG SIZE rcvd: 49


    Mogoče nima veze, ampak ali je možno, da imam kaj narobe v proxy nastavitvah? Če sem prav razumel, so nekateri ta problem reševali z urejanjem tega.
  • snowman66 Član
    uredil/-a 23. October, 2013
    Katera brežična kartica pa je vgrajena v laptopu?

    sudo lshw -C network
  • BCM4313.
    lojzek@PC:~$ sudo lshw -C network
    [sudo] password for lojzek:
    *-network
    description: Ethernet interface
    product: RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller
    vendor: Realtek Semiconductor Co., Ltd.
    physical id: 0.2
    bus info: pci@0000:02:00.2
    logical name: eth0
    version: 0a
    serial: 28:92:4a:1d:6c:fb
    size: 10Mbit/s
    capacity: 1Gbit/s
    width: 64 bits
    clock: 33MHz
    capabilities: pm msi pciexpress msix vpd bus_master cap_list ethernet physical tp mii 10bt 10bt-fd 100bt 100bt-fd 1000bt 1000bt-fd autonegotiation
    configuration: autonegotiation=on broadcast=yes driver=r8169 driverversion=2.3LK-NAPI duplex=half firmware=rtl8411-1_0.0.3 06/18/12 latency=0 link=no multicast=yes port=MII speed=10Mbit/s
    resources: irq:50 ioport:2000(size=256) memory:f0004000-f0004fff memory:f0000000-f0003fff
    *-network
    description: Wireless interface
    product: BCM4313 802.11bgn Wireless Network Adapter
    vendor: Broadcom Corporation
    physical id: 0
    bus info: pci@0000:03:00.0
    logical name: eth1
    version: 01
    serial: 84:4b:f5:b0:83:b0
    width: 64 bits
    clock: 33MHz
    capabilities: pm msi pciexpress bus_master cap_list ethernet physical wireless
    configuration: broadcast=yes driver=wl0 driverversion=6.30.223.141 (r415941) ip=192.168.1.56 latency=0 multicast=yes wireless=IEEE 802.11abg
    resources: irq:17 memory:f0100000-f0103fff
  • Poženi tole, pa preveri, če bo kaj boljš:

    sudo modprobe -r wl
    sudo modprobe wl


    https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/bcmwl/+bug/1107314
  • Žal ni spremembe.
  • Potem pa nimam več idej. Edino, da menjaš broadcom wifi s čim drugim ali nabaviš kakšn usb wifi dongle - cca 15€ in probaš, če bo drugače.
  • kaj pa pomeni da ne odpre? a ne najde strežnika?

    meni windowsxp določenih, kao ne najdejo strežnikov.. :-(
  • lojzek Član
    uredil/-a 24. October, 2013
    Stran se nalaga in nalaga, vendar se ne naloži. Strežnika očitno ne najde. Po doolgem nalaganju napiše, da je dovoljeni čas pretekel(Stran je morda začasno nedosegljiva ali preobremenjena. Poskusite znova nekoliko pozneje. Če ne uspete naložiti nobene strani, preverite povezavo svojega računalnika do interneta. Če uporabljate posrednik ali požarni zid, se prepričajte, da ima Firefox dovoljenja za dostop do spleta.).
    Verjetno je res problem v mrežni kartici, do zdaj sem imel namreč težave pri vseh linux distribucijah, tokrat je povezava dobra in se velika večina strani naloži normalno.
  • v terminalu napiši
    ifconfig

    rezultat bo nekak tak:

    eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 6c:f0:49:b0:BA:BA
    UP BROADCAST MULTICAST MTU:1500 Metric:1
    RX packets:0 errors:1000 dropped:0 overruns:0 frame:0
    TX packets:0 errors:1000 dropped:0 overruns:0 carrier:0
    collisions:0 txqueuelen:1000
    RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:0 (0.0 B)



    Ce ti pod rx in TX errors piše število ki je večje od ena potem bo res mrežna kartica ali pa slab kabel, slab kontakt na obeh koncih itd.
  • Težava je v driverju za wifi kartico (na launchpadu je kar nekaj bugov). Če jst pravilno razumem, na žični povezavi deluje normalno medtem, ko wifi = no go.

    https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/bcmwl/+bug/1097519
    https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/bcmwl/+bug/1174145
    https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/bcmwl/+bug/1107314
  • dz0ny je dejal/-a:

    Ce ti pod rx in TX errors piše število ki je večje od ena potem bo res mrežna kartica ali pa slab kabel, slab kontakt na obeh koncih itd.
    Zgleda da je to ok:
    eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 28:92:4a:1d:6c:fb  
    UP BROADCAST MULTICAST MTU:1500 Metric:1
    RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
    TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
    collisions:0 txqueuelen:1000
    RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:0 (0.0 B)
    snowman66 je dejal/-a:
    Če jst pravilno razumem, na žični povezavi deluje normalno medtem, ko wifi = no go.
    Tako je.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.