problem z namestitvijo Medal of Honor

hugo Član
uredil/-a 24. November, 2013 v Igre
Pozdravljeni jaz imam majhen problem z nastavitvijo Medal of Honor :
In sicer ko zaženem inštalcijski program v terminalu mi napiše tole
image
particije imam te image dej pa kaj morem napisati da naložim igrico sem probal sda1 ampak ni ok
«1

Komentarji

  • Inštalacijski program moraš zagnati s sudo ime_programa. To ti bo dalo dovoljenja za namestitev igre.
  • hugo Član
    uredil/-a 24. November, 2013
    image če je ime dartoteke mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run
    in potem dam sudo mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run mi napiše da ukaza ni mogče najti :/
    image
  • sudo ./potdoprograma/imeprograma
  • hugo Član
    uredil/-a 24. November, 2013
    sej sem napisal če dam sudo: /home/sef/Prejemi/mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run mi napiše ukaza ni bilo mogoče najti
    image
    image

    tudi če je sudo./
    ne deluje image
  • Preberi trikrat kaj je dragan napisal.. mogoče četrtič vidiš da je presledek med sudo ter ./....

    In ni treba za vsak ukaz prilepit screenshot.. obstaja copy/paste
  • tudi če dam presledek umes ne deluje

    sudo: ./home/sef/Prejemi/mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run: ukaza ni bilo mogoče najti
  • odpri terminal napis sudo, pritisni presledek. Pojdi pod prejeme primi datoteko mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run in jo spusti v terminal.
  • prilepi izpis
    ls -l /home/sef/Prejemi/mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    prilepi izpis
    ls -l /home/sef/Prejemi/mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run
    potem se pa tole zgodi
    sef@sef-MS-7788:~$ ls -l /home/sef/Prejemi/mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run
    -rw-r--r-- 1 sef sef 4714248 nov 23 20:58 /home/sef/Prejemi/mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run
    in nato nič ne piše
  • dz0ny je dejal/-a:
    odpri terminal napis sudo, pritisni presledek. Pojdi pod prejeme primi datoteko mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run in jo spusti v terminal.
    sej napisal da ko dam sudo: /home/sef/Prejemi/mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run: ukaza ni bilo mogoče najti
    POZOR za sudo je presledek
  • Problem je, ker ti manjka pika pred /home! Torej a) dodaj piko b) zaženi

    sudo sh imeprograma.run
  • hugo je dejal/-a:
    [quote=dz0ny]odpri terminal napis sudo, pritisni presledek. Pojdi pod prejeme primi datoteko mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run in jo spusti v terminal.
    sej napisal da ko dam sudo: /home/sef/Prejemi/mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run: ukaza ni bilo mogoče najti
    POZOR za sudo je presledek[/quote]

    Skopiraj in pozeni:
    chmod  +x '/home/sef/Prejemi/mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run'

    ^^ Poveš da je datoteka izvedljiva

    bash  '/home/sef/Prejemi/mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run'

    ^^ Poženeš
  • oprostite mi ampak jaz sem neumn :(
    image
  • dz0ny je dejal/-a:
    [quote=hugo][quote=dz0ny]odpri terminal napis sudo, pritisni presledek. Pojdi pod prejeme primi datoteko mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run in jo spusti v terminal.
    sej napisal da ko dam sudo: /home/sef/Prejemi/mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run: ukaza ni bilo mogoče najti
    POZOR za sudo je presledek[/quote]

    Skopiraj in pozeni:
    chmod  +x '/home/sef/Prejemi/mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run'

    ^^ Poveš da je datoteka izvedljiva

    bash  '/home/sef/Prejemi/mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run'

    ^^ Poženeš[/quote]
    pa smo spet tam kjer ni lepo
    image
  • Očitno zelo hitro pozabiš.. resno ti pravim.. začel ti bom brisat te slike.. tema je postala popolnoma nepregledna zaradi tvojih slik.. COPY / PASTE !

    in kot smo prej omenili..sudo rabiš!
    torej
    sudo bash '/home/sef/Prejemi/mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run'
  • hugo Član
    uredil/-a 24. November, 2013
    CrazyLemon je dejal/-a:
    Očitno zelo hitro pozabiš.. resno ti pravim.. začel ti bom brisat te slike.. tema je postala popolnoma nepregledna zaradi tvojih slik.. COPY / PASTE !

    in kot smo prej omenili..sudo rabiš!
    torej
    sudo bash '/home/sef/Prejemi/mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run'
    Hotel sem z slikami pokazati da sej gre se nekaj naredi amapk se pojavi problem ko na koncu napiše
    The Loki Installers for Linux Gamers Team
    Please enter the installation path [/usr/local/games/mohaa]
    glej zadni printscrin na koncu terminala se to izpiše in nevem naprej
    to je problem že skos
  • Potem pač vpiši za namestitveno pot /home/sef/MOHAA pa ne rabiš sudo ali pa podobnih zadev.
  • Please enter the installation path [/usr/local/games/mohaa]
    Do you want to install symbolic links to a directory in your path? [Y/n] y
    Please enter the path in which to create the symbolic links [/usr/local/bin] sudo bash '/home/sef/Prejemi/mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run'sudo bash '/home/sef/Prejemi/mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run'
    No write permission to sudo bash '/home/sef/Prejemi/mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run'sudo bash '/home/sef/Prejemi/mohaa_1.11beta3-dutch.warchest.edition.run'
    Please enter the installation path [/usr/local/games/mohaa/] usr1
    No write permission to usr1/
    Please enter the installation path [usr1/] usr1/home/sef/MOHAA
    No write permission to usr1/home/sef/MOHAA/
    Please enter the installation path [usr1/home/sef/MOHAA/]
  • Simbolnih povezav ne potrebuješ. Tako ali tako boš zaganjal igro preko bližnjice v namestitveni mapi.
  • pa za sudo ne sme biti dvopičja (:)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.