Zorin OS (bazira na Ubuntuju)

Zadnje čase sem ubupal nad unity v Ubuntuju (premalo programov gre v unity na namizju), iskal sem primerno okolje kde mi tudi ni najbolj všeč in ne cinannamon v Mintu in ne nov Gnome, zato sem mislil že preit na MS Windows, ki je če ga v Mimovrste kupim = 100€, v open suse pa minitube program ne dela, zato sem raziskoval in našel ZORIN OS, ko je po videzu in....... podoben Windows7, hura, zdaj pa misel na MS Windows odpade, bom prišparol teh 100€....

Poglejte Zorin os www. stan in presodite, zraven pa prilagam še moje Zorin OS namizje (Zorin uparablja Awant Window Navigator panel, ki je spodaj, kot pri MS windows7, je zelo lep operacijski sistem BAZIRA na Ubuntuju 13.04..
Ikone programov lahko daš v panel spodaj, kot pri Windowsih, tudi meni je pregledem in enak kot pri W7, daš več programov lahko not in jih takoj dobiš (Zorin menu- kot start pri winsih) je pregledno in urejeno....!!!

TO sem iskal in morebiti je ta OS uporaben tudi za vas, kaj mislite, mnenja prosim!!?

Prilagam moje Zorin namizje.....

http://www.disketa.si/media/uploads/2013-06/b70be94af8376a8c6665179e72d3bafe.png



Uradna stran Zorin OSa:

http://zorin-os.com



Malo poglejte.
«1

Komentarji

  • Hmm zanimnivo ...

    Stvar izgleda kar vsečna, vprašanje pa je, kako se na tejle zadevi obnesejo programi.
    Vsekakor se izplača preizkusit.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Če ti je všeč in dela tako, kot želiš, uporabljaj ;).

    Jaz osebno ne vidim potrebe po menjavi, ker mi je obstoječi vmesnik čisto OK. Osebno ni všeč, da imajo Free različico in Premium, ki jo je treba plačati. Je pa razumljivo, da je novincem z Win7 vmesnik ZorinOS bolj prijazen.
  • mene windows 7 vmesnik moti.

    windwos XP se mi je zdel bolj primeren. zato uporabljam Kubuntu s classic menijem. potem si ga pa tako lahko predelam, da zgleda kot mi najbolje paše.
  • Kar je tudi všečno je to, v Linux distribucijah je pr. Minitube zastonj, v Winsih pa ga je trreba plačat!!!
  • Ubuntus3X Član
    uredil/-a 24. June, 2013
    Hmm zanimnivo ...

    Stvar izgleda kar vsečna, vprašanje pa je, kako se na tejle zadevi obnesejo programi.
    Vsekakor se izplača preizkusit.



    Programi se obnesejo odlično, še pr. Ubuntu Tweak imam gor, ki je značilen za Ubuntu!! :cool: :)
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Glede na to, da je osnovan na Ubuntuju, se programi, ki so isto (LibreOffice, Firefox, Thunderbird, itd.. ) obnašajo popolnoma enako. Saj drugače ne more biti ;)
  • andrejZ je dejal/-a:
    Glede na to, da je osnovan na Ubuntuju, se programi, ki so isto (LibreOffice, Firefox, Thunderbird, itd.. ) obnašajo popolnoma enako. Saj drugače ne more biti ;)

    Tako je!! :)
  • Ubuntus3X Član
    uredil/-a 26. June, 2013
    Zdaj ŠE BOLJ ponosno uporabljam Linux (in mi ni do Winsow več odkar imam Zorin OS) odkar sem član Lugos-a!! :cool: :)


    Zorin Ima tudi program( Najdete ga med "sistemska orodja" po slovensko), Zorin Look Changer v katerem lahko prestavljaš kakšno namizje želiš, ima za izbiro: Windows7, Windows XP in GNOME2, da gnome namizje dvojka (stari dobri gnome2).....!!!!
  • Ubuntus3X Član
    uredil/-a 26. June, 2013
    Še screenshot ZORIN OSa - GNOME2 namizja:


    http://www.disketa.si/media/uploads/2013-06/11880feb32f2be3ac7e9d1886c7bb685.png
    http://www.disketa.si/media/uploads/2013-06/previews/11880feb32f2be3ac7e9d1886c7bb685.png

    _------______________________________________________________________________________________________


    Poglejte si tole 10 minutno predstavitev ZORIN OS Ultimate in sicer šestko:


    http://www.linuxdistrocommunity.com/videos/?user=quidsup&id=GiTQzIhufRg
  • Zdravo!

    Nikjer ne najdem kakšne so minimalne strojne zahteve za Zorin OS.
    Zanima me za normalno in lahko verzijo!

  • What are the minimum system requirements that I need to install Zorin OS?

    For the GNOME based versions (non Lite):
    700 MHz x86 processor
    3GB of Hard Drive space
    376 MB of system memory (RAM)
    Graphics card capable of 640x480 resolution
    Sound card

    For the LXDE based versions (Lite):
    266 MHz x86 processor
    2GB of Hard Drive space
    128 MB of system memory (RAM)
    Graphics card capable of 640x480 resolution
    Sound card
  • Vsi bi radi Linux ki je po videzu isti kot Windows.. Poganjali bi programe pisane za Windows in ne bi uporabljali terminal... To nikoli nisem razumel.. Zakaj enostavno ne uporabljate samo Windows?? Zakaj vedno iščete Windows v Linuxu? Linux ni Windows in nikoli ne bo. Mogoče je MacOs idealna rešitev za vse ki bi malo zamenjali Windows in imeli "lepo" namizje ter veliko všečnih programčkov..
  • CrazyLemon je dejal/-a:

    What are the minimum system requirements that I need to install Zorin OS?
    Hvala za podatke CrazyLemon. :)
  • Snel sem Zorin OS 7 32bit, zapekel dvd in poskusil startati Live različico.
    Nažalost ob startu dobim obvestilo 'No Emulation option' in pojavi se prvi menu, kjer lahko izberem kaj bi rad naredil. Delujeta samo opciji Memtest in start iz trdega diska. Ne gre pognati Live različice ali varen grafični način, niti direktna instalacija.
    Kako lahko rešim problem? Na notesniku sem uporabil že več drugih distribucij brez težav!
    DVD je v redu, ker mi je zagnalLive različicona drugem notesniku!
  • a javi kako napako?

    možno je, da prenesena slika ni dobra? ali pa je slabo zapečena. 1 bit je narobe pa lahko gre vse k vragu...
  • dusang Član
    uredil/-a 26. January, 2014
    gregor3000 je dejal/-a:
    a javi kako napako?

    možno je, da prenesena slika ni dobra? ali pa je slabo zapečena. 1 bit je narobe pa lahko gre vse k vragu...
    Hmmm, ne bi rekel :(

    Zapekel sem še verzijo 6 vendar je isto ali še slabše!

    Poskusil sem live cd na 64 bitni mašini in je lepo startalo. Potem sem poskusil na treh 32 bitnih in ne pridem nikamor.

    Še najdalje sem prišel na starem IBM Thinkpad T22. Tam je šla procedura do konca, vendar mi je nastavil resolucijo 1920x1080, namesto 1024x768. Seveda se je potem od tu naprej vse zapletlo. Delal je tako počasi, da nisem uspel popraviti nastavitev. Problem je še v tem, da ne vem na katerem delu ekrana upošteva moje klikanje (počasnost)! :( Na ekranu vidim dve namizji!

    Začne se instalacija (live) in nato se na vrhu ekrana pojavijo vertikalne črte različne barve in tu se zadeva ustavi. Kot da ne prepozna grafične.
    OS bi rad instaliral kolegu in mu nastavil winxp okolje, ker je totalni računalniški analfabet.
  • daj mu kubuntu in nato klassic meni (klik z desno na K in izbereš "classic menu") potem zgleda vse nekako kot XP samo da je boljše. če pa je že res treba pa mislim da je tudi neka XP tema, ki se lahko naloži :-D

    kaj mislim s tem da zgleda - tam je nadzorna plošča/nastavitve, obnašanje je bolj podobno windows (npr. potrjevanje sprememb)itd. če je računalnik omejen se lahko izklopi desktop efekte pa je (namesti se low fat settings paket).

    še ena dobra varianta je Xubutnu, pa se menijska vrsica prestavi dol da je kot pri XP. ostalo pa je tudi enostavno uporabljat.

    potem npr: http://kde-look.org/content/show.php/Vistar7+-+Windows+7+Transformation+Pack?content=104232

    ali pa kaj takgea: http://gnome-look.org/content/show.php/?content=133381
    vejerno za Mate vprašanje kako dela na novem Gnome...

    še ena varianta je pa Xubuntu
  • ...še ena varianta je Windows XP ali Windows 7,8...Izgleda kot Windows pa še windows programe lahko daš gor..
    p.s. Terminala ni ! :)
    zakon

    ...a pozna kdo kakšen Windows ki je po videzu podoben Linuxu ?
    Amm, ful bi poganjal Linux programe na Windowsu.
  • jaz sem si namestil KDE4Win in poganjam KDE programe tudi v windows. tudi posodabljajo se preko package managerja. nekateri so mi pač všeč in ko enkrat namestiš potrebne datoteke (dependencies) nadaljni programi ne potrebujejo več veliko prostora.

    pa terminal je tudi v windows samo se imenuje cmd ali kaj je že zdaj. prej je bilo pa ločeno telnet pa dos vrstica. samo vem da smo se včasih na strežnike povezovali preko telneta in potem na BBS. pa če ni si plačal te je po 10 min vrglo dol :-D
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.