[rešeno] Program za arhiviranje (stiskanje-razširjanje)

Pozdravljeni!

Prosim za nasvet.
A mogoče kdo od tukaj prisotnih pozna kakšen program, ki je podoben programu Power Archiver 2012 (Windows verzija), ki se uporablja za arhiviranje in "zipanje"(stiskanje).
Prednost tega programa je v tem, da ponuja velik nabor različnih načinov stiskanja (arj, zip, rar, zi7...)

Ali obstaja tudi za ubuntu kaj podobnega, in ne samo posamični programi za vsak tip datoteke posedej (rar, zip...)

Komentarji

  • Dovolj je ena tema .. naj bo to prvo prijazno opozorilo :)

    In ne potrebuješ ta program, ker je že v Ubuntuju.. desni klik na datoteko/mapo/etc in izbereš Stisni oziroma Archive če imaš angleško različico..
    Nato ti ponudi razne formate za arhiviranje... če ne najdeš rar-a potem ga preprosto inštaliraš..in se bo prikazal na seznamu formatov..

    Enako velja če želiš razširiti.. namestiš unrar
    sudo apt-get install rar unrar
  • :) ...


    Če sem pošten na povem da imam težave z prijavljanjem na forum, in velikokrat se mi zgodi, da napišem sporočilo in se mi izbriše oziroma izgine, tako da moram še enkrat pisat vse skupaj.
    Sem mislil, da se je v tem primeru zgodilo isto, zato sem se 1x napisal. Očitno sem se motil, nisem načrtno dvakrat objavil sporočila.

    Hvala za opozorilo.
  • p7zip-full ti doda podporo za 7z.

    sudo apt-get install p7zip-full
  • Hvala za pomoč
  • slitkx Član
    uredil/-a 26. November, 2014
    V Ubuntu-ju naj bi bil nameščen 7-zip. Med bližnjicami v zagonskem meniju ga ni.
    Kje ga lahko najdem oz. kako ga lahko nastavim za privzetega? Al' je 7-zip v bistvu ta privzeti arhivski program in preimenovan?
  • 7-zip v Linuxu nima lastnega grafičnega vmesnika, ampak je konzolni program. Odpri privzet upravljalnik paketov in če je nameščen 7-zip, boš lahko odpiral/stiskal datoteke 7z.
  • Hvala.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.