Izgled Ubuntu-ja kot Windows 8

Nekaj vodičev sem že pregledal in sprobal, a še noben ni uspel. Zadnji zato, ker konzolni link za namestitev teme ni deloval.
Ve kdo za delujoči postopek, da bi dobil celosten izgled menijev, oken in ikon kot so v Windows 8(.1)?
Zanima me klasika, Metro mi ni všeč.

Komentarji

  • Namesti namizje KDE + ustrezen paket tem. Zagotovo se bo našlo kaj na: http://kde-look.org/
  • slitkx Član
    uredil/-a 28. November, 2014
    gregor3000;42488" je dejal/-a:
    Navodila mi niso povsem jasna. Tole je v njih:


    [AURORAE]

    Copy to ~/.kde/share/apps/aurorae/themes/



    [PLASMA]

    Copy to ~/.kde/share/apps/desktoptheme/



    [COLOR SCHEME]

    Copy to ~/.kde/share/apps/color-schemes/



    [QTCURVE]

    SystemSettings > Application Appearance > Select 'QtCurve' > Configure... > Import...
    V mapi iz razpakiranega arhiva sta takoj vidni datoteki k8.qtcurve in k8menu.svg.

    Navodila omenjajo 'color scheme'. - Gre za datoteko 'K8.colors'?

    Omenjeni sta še PLASMA in AURORAE. Gre za mapo 'k8-Plasma' in podmapo 'k8-Aurorae?


    Čudno mi je to, da bi 'plasma' kopiral v eno mapo, nato pa 'auroare', ki je podmapa od 'plasma', posebej še v drugo.
  • Saj ni nujno, da kopiraš ročno. Pojdi v sistemske nastavitve v primerni odsek in daj Namesti iz datoteke.
  • Edino podobno najdem v 'Videz programov' => 'Barve' => 'Uvozi temo'. Vendar tudi če je to-to, katero datoteko?
  • Če je prevod za Barve => Colors, potem najbrž ne boš uvozil k8menu, ali se ti ne zdi? Če datoteka ni prava, ti bo najbrž povedalo ...
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.