Kodi 14.0 je tukaj

Če vam povem, da je Kodi izjemno priljubljen predstavnostni program, ki je v razvoju že 12 let (10 let je minilo od prve stabilne izdaje), se boste gotovo praskali po glavi, kako je mogoče, da še nikoli niste slišali zanj. Razlog za neprepoznavnost je nedavno preimenovanje. Z različico 14.0 so se namreč razvijalci odločili, da bodo XBMC (XBox Media Center) preimenovali v Kodi, saj so bile s starim imenom težave. Poleg novega imena, logotipa in spletne strani pa različica 14.0 prinaša tudi številne novosti.

Z nadgradnjo odkodirnika ffmpeg je Kodi sedaj sposoben predvajati vsebino kodirano s kodekoma h.265 (poznanim tudi kot HEVC) in VP9. Opomniti velja, da odkodiranje h.265 trenutno ni strojno pospešeno. Preiskovanje knjižnice so pohitrili, česar se bodo najbolj razveselili imetniki počasnejše strojne opreme. Izboljšana je bila tudi podpora UPnP, ki prinaša večjo združljivost s predvajalnimi strežniki. Nova izdaja omogoča tudi boljši nadzor nad dodatki, predvsem glede njihovega posodabljanja. Več podrobnosti o novi izdaji najdete na uradni strani.

Za nadgradnjo obiščite Wiki stran, ki vam bo razložila kako dodati PPA in namestiti novo različico. Zavedati pa se morate, da prehod nazaj na staro različico zaradi spremembe imena morda ne bo enostaven.

Komentarji

  • Sem se včeraj malo poigral s Kodijem in ga naložil na Ubuntu 14.04. Moram reči, da je super. Še posebej v povezavi z daljinskim upravljalcem Yatse, na telefonu Android.
    Ko enkrat dodaš repositorje in malo naložiš add-one, je zadeva super.

    Priporočam
  • Sem poskusil, vendar mi napiše tole:
    /usr/lib/kodi/kodi.bin: error while loading shared libraries: libdcerpc-binding.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory
  • Manjkajoča datoteka se nahaja v paketu samba-libs.
  • Imam nameščen ta paket, vendar ne deluje.
  • Ali lahko sem prilepiš izpis ukaza:
    ldd /usr/lib/kodi/kodi.bin | grep not found
  • martin@desktop:~$ ldd /usr/lib/kodi/kodi.bin | grep not found
    grep: found: Datoteka ali imenik s tem imenom ne obstaja
  • R33D3M33R Član
    uredil/-a 16. January, 2015
    Aha, pozabil sem narekovaje;
    ldd /usr/lib/kodi/kodi.bin | grep 'not found'
  • bomo še malo počakali. sem kar precej bral da nekaj ne dela v redu na Raspberry PI. Bom nadgradil šele ko trenutna verzija postane legacy :-)
  • libdcerpc-binding.so.0 => not found
    libdcerpc-binding.so.0 => not found
  • Paket, ki manjka, se nahaja v paketu samba-libs, zato ga poskusi namestiti.
  • Imam nameščeno, vendar ne deluje.
    Mah sej ni panike. Hotel sem sprobat zadevo.
  • kaj točno ne dela? Jaz sem sicer porabil kakšno uro ali dve, ampak vse dela. Malo heca, ko zaženem Kodi (no host network), ampak se potem poveže.
  • v bistvu ne zalaufa.
    Če v terminalu probam zagnat pa dobim naslednje:
    /usr/lib/kodi/kodi.bin: error while loading shared libraries: libdcerpc-binding.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.