[12.04] Težave pri priklopu mrežnega diska

Ta razprava je bila ustvarja iz komentarjev razdeljenih iz: [12.04] Težava pri dostopanju do mount-anega Samba share-a.

Komentarji

  • Jaz imam malo drugačno težavo. Imam mrežni disk, ki ima samba strežnik.
    Na disku so imeniki do katerih imam dostop.
    sudo mount.cifs //ime-strežnika/folder1 /media/folder1 -o user=username

    Zgornji ukaz mi deluje, vendar moram za vsak imenik pognati ukaz. Jaz pa bi želel priključiti celoten disk v /mnt/disk, vendar mi to nikakor ne uspe.
    Če pa v Krusaderju priključim ta disk pa mi ponudi vse imenike. Težava je edino v tem, da ko kaj kopiram na disk dobi datoteka trenutni datum/čas, kar pa ni praktično zaradi usklajevanja.
    Nasveti dobrodošli.
    Aja Ubuntu 12.04
  • ponudi vse imenike do katerih ima uporabnik dostop. kaj pravzaprav počneš oz. bi želel doseči?

    za sinhronizacijo datotek se navadno uporablja kak rsync ali bolje rdiff.

    pa samba je bolj tako če hopes kako datoteko podelit dostop drugemu PC. za delo s strežnikom je bolje uporabiti sFTP. je precej hitrejši in zaneslivejši. čeprav ima tudi svoje štose.

    če se pa tu kaki backup delajo pa je sploh bolje kar dober program in potem enega enostavnega klienta uporabit.

    aja pa novo temo raje odpri bo bolj pregledno.
  • gregor3000 je dejal/-a:
    ponudi vse imenike do katerih ima uporabnik dostop. kaj pravzaprav počneš oz. bi želel doseči?
    To je mrežni disk, ki je prvenstveno kot rezervna kopija datotek, vendar tudi DLNA strežnik obenem.
    Na kalkulatorju uporabljam program sličen Norton komanderju (stara šola pač) in tam bi rad imel mrežni disk enako dostopen kot imam lokalne pogone.
    za sinhronizacijo datotek se navadno uporablja kak rsync ali bolje rdiff.
    Sem na hitro poskusil rsync in rezultat:
    ssh: connect to host shramba port 22: Connection refused
    rsync: connection unexpectedly closed (0 bytes received so far) [sender]
    rsync error: unexplained error (code 255) at io.c(605) [sender=3.0.9]
    pa samba je bolj tako če hopes kako datoteko podelit dostop drugemu PC. za delo s strežnikom je bolje uporabiti sFTP. je precej hitrejši in zaneslivejši. čeprav ima tudi svoje štose.
    Hmm sFTP je spet CLI program ali ne?
    če se pa tu kaki backup delajo pa je sploh bolje kar dober program in potem enega enostavnega klienta uporabit.
    Ne gre samo za backup kot sem prej omenil.
    aja pa novo temo raje odpri bo bolj pregledno.
    Dobro bom odprl novo temo. Lahko pa jo ti in tja preneseš ta tri sporočila.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.