Zagon programa ARDUINO

MiranR Član
uredil/-a 19. January, 2015 v Programi
Imel sem nameščen program arduino. Lepo deloval nekaj časa. Ko sem dodajal nove in nove "programčke sketch", dodajal mape in nove knjižnice, se mi je nekje zapletlo. ni mi več našel svojih knjižnic.
OPS, ga odstranim in ponovno namestim, rešite je tu. Žal ni bila, sedaj se mi lepo inštalira, vsaj tako mi javi, se pojavi ikona v opravilni vrstici, vendar se program ne zažene več.
Ima kdo kakšno idejo, kako in kaj s tem problemčkom.

Komentarji

  • Kateri Linux imaš nameščen?
  • Si poskusil zagnat program prek terminala? Mogoče bo v outputu izpisalo napako zakaj se ne zažene.
  • dz0ny Skrbnik
    uredil/-a 19. January, 2015
    @miranR "nameščen program arduino" prek skladišča ali ročno? V raziskovalcu prikaži skrite datoteke v domači mapi (CTRL+H) in začasno preimenjuj mapo .arduino (shranjene nastavitve). In zaženi program ponovno...
  • MiranR Član
    uredil/-a 19. January, 2015
    CrazyLemon je dejal/-a:
    Si poskusil zagnat program prek terminala? Mogoče bo v outputu izpisalo napako zakaj se ne zažene.
    To v terminalu nisem najbolj vešč, bom poizkusil.
    dz0ny je dejal/-a:
    @miranR "nameščen program arduino" prek skladišča ali ročno? V raziskovalcu prikaži skrite datoteke v domači mapi (CTRL+H) in začasno primenj mapo .arduino (shranjene nastavitve). In zaženi program ponovno...
    program sem nameščal preko skladišča. Sedaj grem še poizkusit, ta zadnja dva nasveta.
    Hvala za hito pomoč. Imam na disku tudi PClinux, sem poizkusil tam namestiti, vendar tam ne najdem, kje je skladišče za nameščanje programov.
    Po navodilu v knjigi "arduino workshop", prav tako ne gre, mi samo pokaže skript, ki je verjetno za nameščanje programa.
  • V terminalu ga zaženeš z ukazom
    arduino
    in preveriš kaj ti izpiše..

    Pa še ena pripomba.. drugič klikni na zobnik in raje uporabi gumb Uredi kot pa nizanje sporočil v razmiku nekaj minut :)
  • dz0ny Skrbnik
    uredil/-a 19. January, 2015
    wget -O arduino.tgz \"http://arduino.cc/download.php?f=/arduino-1.5.8-linux64.tgz\"
    tar -xvf arduino.tgz
    arduino-1.5.8/arduino


    Tole dela BP samo javo moraš imeti, kako namestiš javo pa tukaj http://www.webupd8.org/2012/09/install-oracle-java-8-in-ubuntu-via-ppa.html
  • MiranR Član
    uredil/-a 21. January, 2015
    CrazyLemon je dejal/-a:
    V terminalu ga zaženeš z ukazom
    arduino
    in preveriš kaj ti izpiše..

    Pa še ena pripomba.. drugič klikni na zobnik in raje uporabi gumb Uredi kot pa nizanje sporočil v razmiku nekaj minut :)
    Hvala za ideje in nasvete.
    Sem že skoraj na koncu.
    tisti zobnik se mi pojavi, ko je večkrat nekaj pod "navedi". Bom poizkusil tako odgovarjati po vrsti.
    Arduino mi sedaj deluje, tako kot iz terminala, enako tudi iz opravilne vrstice. Kako sem to rešil, ne ve nihče, še najmanj jaz.
    Sem pa to naredil: s programom krusader, sem počistil vse karkoli je pisalo arduino. Ponovno zagnal ubuntu 14.04 "varn inačin", vse ponovno obnovil in zagnal ubuntu v normalnem načinu in potem je šlo.

    odgovor dzOny-ju: da imam težave z javo me je že nekaj prej opozarjal. Verjetnozato tudi sedaj ne najde knjižnic, če jih želim dodati. Sem že poizkusil namestiti javo, vendar ni uspelo, predolge vrstice za pisanje v terminalu. In če se zmotiš, FRC in si na začetku. No ne bom še obupal. Delam na tem.
    Dokler ne namestim te jave, delam na drugem računalniku v "win XP".
    Dokler ne uredim linux-sa, da mi vse pravilno deluje še ne brišem win".
    Še dobro da imam stare živce in vi veliko potrpljenja. Pa bomo že uredili mar ne.
    HVALA in prosim še naprej.

    PS pravkar namestil javo, vsaj tako mi je napisal terminal. Kako pa preverim, če je res in vse OK.
  • gregor3000 Član
    uredil/-a 21. January, 2015
    MiranR je dejal/-a:
    Sem že poizkusil namestiti javo, vendar ni uspelo, predolge vrstice za pisanje v terminalu. In če se zmotiš, FRC in si na začetku. No ne bom še obupal.
    mimogrede - ni treba tipkat ukazov. lahko jih skopiraš, nato desni klik v terminalu in nato prilepi oz. bližnjica je ctrl+shift+v če se ne motim.
  • Hvala gegor3000,
    to s copy sem poizkusil, vendar mi ni šlo. Nisem imel shift tipke, bom naslenjič poizkusil s tem. Običajno med okni je šlo s ctrl in v. Verjetno je terminal malo drugače.
    Prav tako ne znam prikazati to, kar nekateri naredijo, da besedilo iz terminala skopirajo v forum.
  • CrazyLemon Skrbnik
    uredil/-a 21. January, 2015
    tudi brez shifta gre.. CTRL + Insert pa tudi skopira. In če želiš prikazat tako kot mi uporabi gumb Code oziroma oznaki [code ]skopiraš vsebino in nato [ /code]in dobiš
    skopiraš vsebino in nato 

    Brez presledkov med [ in code in ]
    Ampak tudi brez tega lahko skopiraš.. bomo mi že razumeli tudi brez lepih oznak :)
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    tudi brez shifta gre
    to je nekaj novega? kot vem je prej v terminalu Crtl+V pomenilo nekaj drugega kot prilepi. zato je deloval ctrl+shift+V

  • @gregor3000 dvomim .. ctrl + insert uporabljam že dolgo in zdaj sem ugotovil da tudi shift + insert dela :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.