[rešeno] Težava s priklopom NTFS diska nazaj na prvotno mesto

Borzon Član
uredil/-a 12. February, 2015 v Težave s strojno opremo
Popzdravljeni,

Naprošam vas za pomoč pri moji težavi.

Računalnik mi javi naslednjo napako:
Med dostopom do '232,9 GiB Torrent (ntfs)' je prišlo do napake, sistemski je odvrnil: The requested operation has failed: Error mounting system-managed device /dev/sda1: Command-line `mount \"/media/Torrent\"' exited with non-zero exit status 14: The disk contains an unclean file system (0, 0).
Metadata kept in Windows cache, refused to mount.
Failed to mount '/dev/sda1': Operation not permitted
The NTFS partition is in an unsafe state. Please resume and shutdown
Windows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volume
read-only with the 'ro' mount option.


Naj povem da je bil predhodnji PC z nameščenim Windowsom 8.1 pravilno izklopljen in ni bi zgolj prisiljen na Sleep Mode.
Diska nočem formatirati ker so na njem pomembni podatki.

Kako naj popravim to napako da bo PC z nameščenim Kubuntujem normalno zaznal disk in pustil pregledovanja samega diska.

Komentarji

  • Pozabil sem napisat, da je biol ta disk predhodno ze nameščen na tem PC-ju z Kubuntujem in je bil postavljen kot omrezni disk in formatiran na NTFS datotečni sistem. Kisk sem nato priključil na računalnik z windows 8 ker sem nujno potreboval podatke z diska. Nato sem ga preključil nazaj in mi računalnik javlja napako, kljub temu da je bil Windows 8 pravilno izključen.

    hvala za pomoč
  • CrazyLemon Skrbnik
    uredil/-a 9. February, 2015
    Torej Internet pravi da je to zaradi možnosti v Windows 8 imenovane 'Fast Startup'. Težavo lahko rešiš na dva načina.. eden je da bootaš v Win8 in onemogočiš to možnost in nato nadaljuješ z delom na Ubuntuju (tukaj si lahko prebereš več o tem, kje in kaj izključiš),
    druga možnost je pa da zaženeš
    sudo ntfsfix /dev/sda1
    ta naj bi popravil NTFS disk.. kaj natančno počne ntfsfix razn očitnega (fixing ntfs) pa ne bi vedel.

    Priporočam prvo možnost. Več pa tukaj http://askubuntu.com/questions/439634/unable-to-mount-ntfs-hard-drive-partition-the-disk-contains-an-unclean-file-sys

    P.s. V bodoče bi te prosil da uporabiš funkcijo Uredi (zobnik -> Uredi) kot pa nizanje sporočil v razmiku dveh minut, tako ostane tema veliko bolj pregledna
  • Pozdravljen CrazyLemon

    Zahvaljujem se ti za pomoč. Kot si mi svetoval sem izvedel ukaz sudo ntfsfix in stvar deluje brez problemov dalje.

    hvala
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.