[rešeno] Open GL za Steam

Simobil Član
uredil/-a 26. February, 2015 v Programi
Pozdravljeni

Sem novi na Ubuntu in seveda se se ucim nikakor mi ne uspe naložiti Open GL za Steam ko ga odprem mi javi napako (OpenGL GLX context is not using direct rendering, which may cause performance problems.)

Prosil bi bilo koga za pomoč oziroma za navodila kako to popraviti da bo delalo

Je kdo od vas mogoče iz Slovenskih Konjic, ki uporablja Ubuntu, da se dobima pa ga povabim na pir in mi to uredi.


Najlepša hvala

Komentarji

  • http://askubuntu.com/questions/506349/opengl-glx-context-is-not-using-direct-rendering-which-may-cause-performance-pr/538907#538907 to sem našel

    Če imaš Ubuntu 14.04, zapri steam in vpiši v terminal naslednje ukaze:

    rm ~/.local/share/Steam/ubuntu12_32/steam-runtime/i386/usr/lib/i386-linux-gnu/libstdc++.so.6
    rm ~/.local/share/Steam/ubuntu12_32/steam-runtime/i386/lib/i386-linux-gnu/libgcc_s.so.1
    rm ~/.local/share/Steam/ubuntu12_32/steam-runtime/amd64/lib/x86_64-linux-gnu/libgcc_s.so.1
    rm ~/.local/share/Steam/ubuntu12_32/steam-runtime/amd64/usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6
    rm ~/.local/share/Steam/ubuntu12_32/steam-runtime/i386/usr/lib/i386-linux-gnu/libxcb.so.1

    Če imaš 14.10

    rm ~/.steam/ubuntu12_32/steam-runtime/i386/usr/lib/i386-linux-gnu/libstdc++.so.6
    rm ~/.steam/ubuntu12_32/steam-runtime/i386/lib/i386-linux-gnu/libgcc_s.so.1
    rm ~/.steam/ubuntu12_32/steam-runtime/amd64/lib/x86_64-linux-gnu/libgcc_s.so.1
    rm ~/.steam/ubuntu12_32/steam-runtime/amd64/usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6
    rm ~/.steam/ubuntu12_32/steam-runtime/i386/usr/lib/i386-linux-gnu/libxcb.so.1

    ali

    rm ~/.steam/bin32/steam-runtime/i386/usr/lib/i386-linux-gnu/libstdc++.so.6
    rm ~/.steam/bin32/steam-runtime/i386/lib/i386-linux-gnu/libgcc_s.so.1
    rm ~/.steam/bin32/steam-runtime/amd64/lib/x86_64-linux-gnu/libgcc_s.so.1
    rm ~/.steam/bin32/steam-runtime/amd64/usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6
    rm ~/.steam/bin32/steam-runtime/i386/usr/lib/i386-linux-gnu/libxcb.so.1
  • Evo najlepša hvala problem se resil s tvojo pomočjo.

    Hvala
  • Pozdravljen.

    naredim kot si napisal. za#enem steam in mi odpre konzolo da more neki en pack instalirat in dam pasword potem pa napise:

    Branje seznama paketov ... Narejeno
    Gradnja drevesa odvisnosti
    Branje podatkov o stanju ... Narejeno
    Nekaterih paketov ni mogoče namestiti. To lahko pomeni, da ste zahtevali
    nemogoč položaj, če uporabljate nestabilno izdajo pa
    , da nekateri zahtevani paketi še niso ustvarjeni ali premaknjeni
    iz Prihajajočega.
    Naslednji podatki vam bodo morda pomagali rešiti težavo:

    Naslednji paketi imajo nerešene odvisnosti:
    libgl1-mesa-glx:i386 : Odvisen od: libglapi-mesa:i386 (= 10.1.3-0ubuntu0.4)
    unity-control-center : Odvisen od: libcheese-gtk23 (>= 3.4.0) vendar ne bo nameščen
    Odvisen od: libcheese7 (>= 3.0.1) vendar ne bo nameščen
    E: Napaka. pkgProblemResolver::Resolve pri razrešitvi, ki so jih morda povzročili zadržani paketi.
    Press return to continue:



    mas kasno idejo komentar?
  • ko pa zazenem steam pa napise tole:

    You are missing the following 32-bit libraries, and Steam may not run:
    libc.so.6

    potem pa konzolo odpre in tako dalje
  • sudo apt-get install libc6:i386 libgl1-mesa-dri-lts-utopic:i386 libgl1-mesa-glx-lts-utopic:i386
  • se pravo tale igra Play Counter-Strike Nexon: Zombies ni za ubuntu? Se pravi da niso vse igre kar je v steamu združljive s ubuntom?

    drugače pa zakon zakon je tale linux. uporabljam ga drugi dan in zaenkat sem čisto navdušen. tale forum je pa tudi zakon. dober suport. res sem navdušen. in ja deluje samo tole sem vnesel v konzolo in to je to:

    sudo apt-get install libc6:i386 libgl1-mesa-dri-lts-utopic:i386 libgl1-mesa-glx-lts-utopic:i386

  • Sej ti lepo piše (oziroma nariše) steam kaj je za ubuntu pa kaj ni. Če je ikonca pingvina potem je za linux če ni, potem ni. :)
  • ok. Hvala. pa so res znakci hehe prej jih sploh opazil nisem. zaenkat še ni tko da bo treba še malo počakati :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.