LXDE - Locale? Angleški jezik s slovensko tipkovnico

mattithyahu Član
uredil/-a 22. February, 2015 v Programi
Zdravo!
Uporavlbjam LXDE 14.04 v angleškem jeziku. Tipkovnico imam nastavljeno slovensko in deluje brez težav, čćžđ in vse ostalo.

Pojavlja se čudna reč pri npr. podnapisih. Podnapisi zdownloadani iz neta kažejo é namesto č. Če z leafpad zamenjam znak é z znakom č, potem pa podnapise kaže normalno.

Če ustvarim novo datoteko z leafpad lahko normalno pišem čćžđ. Samo pri podnapisih sem opazil. Sej ni katastrofa, me pa zanima kako bi se lahko to porihtalo.

$ locale pokaže vse en_EN. Sem se poigral z /etc/default/locale in se je spremenil jezik pri nekaterih programih, ampak pri podnapisih je pa še zmer é namesto č. Če te iste podnapise dolpotegnem z windowsi, je datotek anormalna.

Ideja?

Komentarji

  • locale pa podnapisi zdownloadani z neta ravno nimajo dosti povezave. Poglej kakšen charset (slovensko: znakovni nabor) je uporabljen za podnapise in kakšnega uporablja predvajalnik za podnapise.
  • Nekaj druzga mora bit. Če podnapis zlovdam iz neta, pa samo odprem z leafpad, imajo é namesto č. Ne rabm sploh v predvajalniku pogledat. V windowsih pa normalno kaže. In če taisti fajl potem samo pritisnem save v windowsih, pa kaže isti fajl tut v ubuntu pravilno. ^^
  • V predvajalniku nastavi, da so podnapisi shranjeni s kodiranjem Windows 1250, če želiš urejati pa enako stori tudi v urejevalniku besedil.
  • R33D3M33R dont be a smart ass! Če pravi da neki druzga mora bit pol mora neki druzga bit! :P
  • Če bo še kdo rabil:

    sudo leafpad /var/lib/locales/supported.d/local


    Dodaj:

    sl_SI.UTF-8 UTF-8
    sl_SI ISO-8859-2


    sudo dpkg-reconfigure locales


    sudo leafpad /etc/default/locale


    Zamenjaj vse z:

    LANG=\"en_US.UTF-8\"
    LC_NUMERIC=\"sl_SI.UTF-8\"
    LC_TIME=\"sl_SI.UTF-8\"
    LC_COLLATE=\"sl_SI.UTF-8\"
    LC_MONETARY=\"sl_SI.UTF-8\"
    LC_PAPER=\"sl_SI.UTF-8\"
    LC_ADDRESS=\"sl_SI.UTF-8\"
    LC_TELEPHONE=\"sl_SI.UTF-8\"
    LC_MEASUREMENT=\"sl_SI.UTF-8\"
    LC_IDENTIFICATION=\"sl_SI.UTF-8\"


    Hvala za pomoč
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.