Kako pregledamo grub? Kakšna je podpora za radeon hd 3650?

gregor3000 Član
uredil/-a 24. March, 2015 v Težave s strojno opremo
še tole bi posikusil - kje vidim ta ukaz? : radeon.dpm=1

ob zagonu ga sicer nisem opazil, samo lahko da se kje noter skriva.

pa zanima me če kdo ve kako dobra je podpora n aodprtokodnih gonilnikih za Radeon HD 3650 PCIe 512 MB

vem, da rabi nomodeset da se zažene (predvidevam da je potrebno to potem nastavit, da se trajno shrani v grub). kakšna pa je podpora gonilniko v za kake lažje igre?

Komentarji

  • CrazyLemon Skrbnik
    uredil/-a 23. March, 2015
    Torej.. nisi obupal! Lepo :D

    Informacije dobiš na https://help.ubuntu.com/community/RadeonDriver

    Tako glede radeon.dpm=1 (ki se doda v grub command line) kot o tem kako dobra je podpora za 3650 (good 3d support).
    nomodeset pa dodaš v enako vrstico kot radeon.dpm=1 tako da vse piše na zgornji povezavi
  • ja mam drugo varianto - da dam nvidio v Windows XP mašino in prestavim radeon na Linux.

    vem da piše da je RV620/RV635 Radeon HD 3410/3430/3450/3470/3650/3670
    "fully supported"

    samo mene zanima bolj uporabniška izkušnja. če jo kdo ima.

    RV360 Radeon 9600XT je tudi "fully supported" pa mi enemy territory zamrzne sistem , zadnjih dveh glmark testov sploh ne more opravit, supertux kart tudi zamrzne sistem, doomsday (ali jDoom ali kaj je že) zamrzne sistem... v glavnem vse kar je openGL zamrzne sistem. edino software mode dela, no pa minecraft tudi bolj kot ne. čeprav ga zadnje čase tudi nekaj matra. Diablo 2 v wine tudi dela na openGL če se ne motim.

    zato sem mislil po tistem, ko mi AMD R7 240 ni sploh prikazala nobene slike (ni kompatibilna z PCIe 1.1), da bo nVidia brezhibno namestila gonilnike in delovala. pa je nekaj narobe in mi ni jasno kaj, ker :
    1. tisti, ki so imeli EDID napako je to javilo tudi v Xorg logu (meni te napake tam ni javilo)
    2. proizvajalec trdi da dobro deluje v Linux sistemu (hja sicer kaj pa bi lahko pričakovali od njih)
    3. precej ljudem je se je normalno namestila in delovala

    4. vesa ali kaj je tisto, ko se sistem nalaga (stari splash - Kubuntu in pikice spodaj) , deluje, takoj, ko pride do desktopa je tema.
    5. odprtokodni gonilnik je deloval, ampak napačna max. resolucija in deloval je počasi.
  • Imam eno generacijo novejšo kartico (HD4670) in na odprtokodnem gonilniku dela popolnoma vse in to brez težav: Minecraft, Lost Coast, Team Fortress 2, OpenArena, strojno pospeševanje Flash videov, itd.
    Je pa res, da uporabljam KDE in tale PPA, ki je »bleeding edge«: https://launchpad.net/~oibaf/+archive/ubuntu/graphics-drivers
  • ja oibaf so mi že svetovali samo je zelo bleeding edge :-)

    nič kaj sem tole našel od lani:
    14.04
    http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=massive_linux_gpus&num=1
    Radeon HD 3650 - Similar to the ring 0 stalls / GPU lock-ups with the older R600 GPUs, the Radeon HD 3650PRO (RV670) graphics card encountered the same issues.

    kot kaže podobne težave. prejšnji test na 12.04 če se ne motim so bilo opensoruce za pol slabši.
    ja HD 4xxx so dobre. sem tudi razmišljal d a bi kako uvozil, če bi jo dobil, pa jih tako drago prodajajo, da se ne splača.

    nič bom videl, če mi uspe nvidio nekako usposobit (ke rmi res ni jasno zakaj ne deluje), če ne pa začnem varčevat za novo mašino. sam, ko me mali vsak dan sprašuje "Ati, kdaj bo pa upgrade?" <--- ker hoče s pingvinom dirkat, pa minecraft igrat.
  • grub je čist, tako da to ni težava.

    če moram za AMD namizje zagnati z nomodeset - ali to pomeni da imam le procesorsko pospeševanje ne pa dejansko od grafične? verjetno če prav razumem razlago kaj ta naredi. in to pomeni da bi potem tudi varianta dva odpadla. nič poskusim š ena nVidia forumu če kdo kaj ve.

    našel sem nekoga s podobno težavo ampak leto nazaj in kot kaže bo treba še novejše gonilnike poiskat oz. jih mogoče celo ročno namestit. : http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2199039
    samo tudi tu ni bilo končne rešitve kot kaže ampak se mu je vsaj kartica zagnala. čeprav ne vem zakaj se tu ne zažene pri 340 oz. 346 verziji. če pa je pri teh verzijah že podprta. zakaj mi to ven meče: Failed to initialize the NVIDIA GPU at PCI:1:0:0.

    kot da bi bil kernel prestar (ali xserver ?!)

    sem našel tudi en PPA z najnovejšimi gonilniki portanimi nazaj na trusty.
  • A imaš mogoče integrirano grafično? Ker kot vidim se ta napaka pojavi samo če je grafična integrirana in hočeš nato uporabljati 'dedicated' kartico.
  • gregor3000 je dejal/-a:

    zato sem mislil po tistem, ko mi AMD R7 240 ni sploh prikazala nobene slike (ni kompatibilna z PCIe 1.1), da bo nVidia brezhibno namestila gonilnike in delovala. pa je nekaj narobe in mi ni jasno kaj ...
    To sem prej pozabil napisati PCIE je združljiv za nazaj, zato dvomim, da je to razlog za neprikazovanje slike. Poskusi za hec namestiti Windows pa vse kartice konkretno pretestirati, morda boš presenečen ;).
  • ni integrirane.
    http://www.asrock.com/mb/VIA/4CoreDual-SATA2 R2.0/

    Graphics - n/a

    Ima pa AGP in PCie vhod.

    Ampak moram pa priznati da mi tudi ni jasno zakaj nalaga te prinme in bb switch in podobne če tega ne potrebujem.
    ---
    PCIe je združljiv pri nvidii, pri AMD pa mislim da do 6xxx potem so nekaj prevezali in res ni združljivo s starim pcie (tudi BIOS update ne pomaga). je tisti post "definite answer" kjer navaja tehnično podporo od proizvajalcev.
  • Noro, ta matična je pa pravi Frankenštajn :D, zato mi je sedaj jasno zakaj R7 240 ni delala. Res bi bilo super, če bi preizkusil Windows: če tam vse dela kot se spodobi. V nasprotnem primeru bomo samo izgubljali čas.
  • gregor3000 Član
    uredil/-a 24. March, 2015
    ja, saj bolj kot razmišljam je kar nekaj povezano. imaz adual in quad core CPU slot ampak samo max 2GB rama. ne vem razmišljam da bi poskusil še z 3650 (kao uradno podrprt) in tole res mogoče vtaknil v windows PC (če bo tam delala).

    maolo testiral na windows PCju z radeon 3650 - kot kaže so popravili kar nekaj težav in dela OK. tudi 3D pospeševanje. smao nisem preizkušal kakih iger (pač DVD namestitev). poskusil sem tudi Kubuntu 15.04beta. luštno zgleda. Manj tekoče se mi je premikal. spet pognan iz DVD.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.