blokiranje reklam...

kako blokirati reklame recimo na 24ur, ki se prikaže ko odpreš video povezavo?

Komentarji

  • Tako da namestiš adblock razširitev/dodatek v brskalnik.
  • R33D3M33R Član
    uredil/-a 21. May, 2015
    V AdBlocku lahko nastaviš filtre za blokiranje vsebin po meri. Kako ugotoviti izvor video reklam je pa bolj zakomplicirano. Načeloma bi moralo delovati tako: če uporabljaš Firefox lahko z desno klikneš na stran in izbereš Preglej element, nato pa greš v zavihek Omrežje. Prikazal se ti bo seznam vseh zahtevkov, ki jih lahko filtriraš. Zanimata te Predstavnost in Flash. Ko klikneš na predvajaj video, se bo pokazal zahtevek najprej za reklamo, nato pa za pravi video. Če ima reklama drugačno domeno kot pa pravi video si že zmagal, saj lahko ustvariš blokirno pravilo. V nasprotnem primeru se pa moraš vreči v analiziranje izvora datoteke. Če so reklame v posebni mapi, bo blokiranje poteklo brez težav, če niso ... pa veliko sreče pri razbijanju vzorcev imen datotek ...
  • gregc1 Član
    uredil/-a 21. May, 2015
    hm... na 24ur.com mislim da nebi smelo biti težav. Kar se tiče analiziranja sem pa mrzel in raje ne bom poskusal :) bom pa poskusil kar si napisal...
  • ok. očitno ne bom blokiral oglase... na cromu sem probal vendar sedaj ni nič videa.... sem odpru povezavo na 24ur.com in se je pojavil video, potem desni klik adblock , blokiraj oglas na tej strani , sedaj pa ni nič... ne oglasa niti videa :)
  • Seveda ni nič, ker si blokiral predvajalnik. Ti moraš blokirati vir, iz katerega se nalagajo reklame ...
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.