Mobilna različica strani

Zdravo.
Na mobilni različici ubuntu.si pogrešam poleg menija za meni še ikonco za nazaj, da se bo z ubuntu telefoni lepše sprehajalo po straneh.
LP.

Komentarji

  • Pozdrav, torej poleg ikone zloženega menija bi ti rad videl dodatno ikono, ki bi omogočala skok eno stran nazaj v zgodovini?
  • Niber Član
    uredil/-a 3. July, 2015
    Da. Primerjaj na primer osnovno stran in stran s forumom. Pri obeh je brskalnikova glava odveč, saj je tam le zaradi skoka nazaj.
    Morda bi bilo najbolje, da je vijolični del (z ikono za skok nazaj, npr kot < na praznem prostoru levo od ikone za meni) viden tudi na forumovi strani:image in image
  • CrazyLemon Skrbnik
    uredil/-a 3. July, 2015
    Sej se zavedaš da ubuntu.si nima vpliva na brskalnikove "glave" ane? :) In ker vsaka 'glava' vsebuje že puščici za naprej/nazaj po zgodovini oziroma če jih ne pa imajo vse naprave (vsaj android, ne vem za ios) itak 'navigacijske' gumbe.. ki omogočajo skok nazaj neodvisno od strani/brskalnika :)

    Tko da ne.. ne diši mi ta ideja po implementaciji nečesa kar je že sedaj mogoče brez implementacije :)

    P.s. Kdaj bo mogoče videti app? :)
  • Je že na voljo. Ampak, kot pravim, mora imeti tisto sivo glavo od brskalnika, ki bi je sicer ne potrebovala.
  • Niber je dejal/-a:
    Je že na voljo. Ampak, kot pravim, mora imeti tisto sivo glavo od brskalnika, ki bi je sicer ne potrebovala.
    Zakaj točno ciljamo nekatere telefonske brskalnike preko forumske mobile teme lahko pojasni le CrazyLemon ... :)
  • Ne ciljamo čisto nič.. zato pa nima smisla implementirat puščic(e) :)
  • Govorim o tem, da ima tablica drugačen vmesnik kot pa telefon.
  • @Niber: na glavno stran je bil sedaj dodan gumb za nazaj, ki se prikaže v območjih ločljivosti 311px-768px. Prosim za preizkus.
  • Niber Član
    uredil/-a 9. July, 2015
    Tnx. Povsod v redu razen na forumu. Iz neznanega vzroka na forumovi strani ne vidim vijoličnega dela. (glej sliko zgoraj).
    Barva bi bila boljša bela. Drugače pa to je to.
    PS "nekatere telefonske brskalnike" je ubuntu touch brskalnik, ki bi bilo lepo, da mu olajšamo življenje. Sploh ni mus; kot rečeno, problem lahko rešimo z brskalnikovo naslovno vrstico, ampak ni tako lepo. Lahko pa kakšen znalec napiše čisto tapravi Vir (Scope) pa bo sploh kulj. Samo API bi se rabil za to...
  • sej imaš v sourceu "api".. najdeš RSS feed pa je to to :)
    Imaš pa tudi 'scopecreator' :)
  • Gumb je dejansko bel, lahko prilepiš sliko zaslona?
    Na forumu pa se kot rečeno vklopi tema mobile, ko zazna določene brskalnike ...
  • Tudi tu je sedaj bel. Na mobilnem forumu pa ni vijoličnega naslova, tako da tam težko prideš na osnovno stran.
  • A lahko obiščeš: http://whatsmyuseragent.com/ in sem prilepiš rezultat Your User Agent String is?
  • Ključna beseda je "Mobile".
    Drugače pa je string menda sestavljen tako, da je kar največkrat prikazana mobilna različica strani (nek bugreport je lp na to temo):
    Mozilla/5.0 (Linux; Ubuntu 14.04 like Android 4.4) Apple WebKit/537.36 Chromium/35.0.1870.2 Mobile Safari/537.36
  • No ko si napisal 'ključna beseda je mobile' sem se spomnil da forum vmesnik ima čisto spodaj povezavo 'Polna stran', kar pomeni da ne boš več obravnavan kot 'Mobile' ampak bo as is. :)
  • Povezavo sem videl.
    Feedback sem dal; naredite kakor vas volja. Se bomo že prilagodili, če se nam bo dalo.
  • No sej sem ti napisal.. zadeva bo ostala taka kot je dokler avtor teme ne naredi boljši vmesnik za mobile. Simple as that :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.