wifi povezava

Živijo.

Na računalniku se mi je dogodila grozna nevšečnost. Ob ponovnem zagonu wifi povezave ni več.  Ni mi jasno zakaj. Uporabljam pa Ubuntu 14.04.3 na Lenovo U310. Če nekdo ve kaj se mi je pripetilo, bi mu bil zelo hvaležen za pomoč.

L.p. Bernard


Komentarji

  • Preveril sem t udi če deluje povezava preko kabla. Tudi ta ne deluje. Kot da ni v prenosniku mrežne kartice al kar si že bodi.
  • Ali se druge naprave lahko povežejo na vir interneta brez težav? Povezava preko kabla bi načeloma morala delovati, razen če nimaš kake kartice, ki potrebuje poseben firmware. Prilepi izpis ukaza:

    sudo lspci
  • in pe poskusi z zagonom v starejšem jedru. shift pri zagoni, da se pojavi GRUB, nato se izbere drugo jedro.
  • Vse to sem poskusil in ne dela s starejšimi jedri. Kabel dela samo z live inštalacijo. Poskusil sem tudi na novo inštalirat. Kartico zazna samo je hardversko izklopljena. S funkcijsko tipko se ne odziva, v biosih pa daje da je vklopljena.
  • ja potem je potrebno sporočiti pravi čip (glej zgoraj), drugače lahko samo vohamo.

    gonilniki so del jedra, zato bi moralo delovati s starejšim jedrom (če je prej delovalo).

  • Misliš wifi kartico? Imam Centrino Wireless-N 2230.
    V meni-ju mi pa napiše: Wi-Fi is disabled by hardware switch. In nikakor ga ne znam vklopit nazaj.
  • kaj ti izpiše ukaz
    sudo rfkill list all 


  • Danes nimam računalnika da bi ti to poslal. Jutri zjutraj bom lahko.
  • Čaki bom prepisal:

    0: ideapad_ wlan: Wireles LAN
                     Soft blocked: yes
                     Hard  blocked: no
    1: phy0: Wireless LAN
                     Soft blocked: yes
                     Hard blocked: yes
    To mi napiše.
                     
  • sudo rfkill unblock all

    A kaj pomaga ta ukaz?

  • Čaki bom prepisal:

    0: ideapad_ wlan: Wireles LAN
                     Soft blocked: yes
                     Hard  blocked: no
    1: phy0: Wireless LAN
                     Soft blocked: yes
                     Hard blocked: yes
    To mi napiše. L
                     
  • po ukazu mi vse da na yes a spremembe pa nobene.

Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.