Boot Ubuntu Mate 16.04 LTS z USB ključa

Dragi moji Tatatatirci

Ali mi morda kdo ve svetovati, kako bi svoj računalnik pripravil do tega, da bi zagnal Linux Live z USB ključa?

Poskušal sem z Ubuntu Mate 16.04, pa še z Linux Mint 17.1 in 17.3. Vselej neuspešno.

Uporabil sem vsa tri meni znana orodja:
Universal USB Installer: 1.9.6.5
Liveusb creator: 3.12.0
Rufus portable: 2.9

Resda samo Mint z vsemi tremi orodji. Ubuntu pa samo Rufus Tepežkar.
- Mimogrede, Rufus ne zna narediti "persistent file".

Podatki o računalniku, če so morda potrebni:
===================================================
Mama plata: Gigabyte Z170-HD3P-CF
---------------------------------------------------
DMI BIOS:   Gigabyte - American Megatrends Inc.
version:    F4
date:       10/16/2015
---------------------------------------------------
CPU:        Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
Ram:        16GB

Mimogrede, z DVD-ja zažene vse normalno.

                                                   Poni

Komentarji

  • dz0ny Skrbnik
    uredil/-a 21. June, 2016
    Problem:
    Nobeno od teh orodij ne pobriše MBR/GPT > BIOS postane zmeden ker vsebuje informacije za več OS-ev. Uporabi bodisi
    dd if=/dev/null of=/dev/tvoj_usb bs=512 count=1 ali pa uporabi HP Format Tool.

    #TLDR BIOS ima vnešene hardcore vrednosti za preverjanje kateri namestitveni program je na mediju. It's buggy!!

  • Oprostite, pozabil sem napisati, da imam Windows 10.
    Sicer pa tegale čisto ne zastopim. Kaj če bi preprosto formatiral USB ključ?
  • Potem uporabi HP Format Tool :)
  • Poni Član
    uredil/-a 21. June, 2016
    A to je orodje za formatiranje? Ampak zakaj pa ne z ukazom Format v konzoli v Windows 10?
    Zdaj bom pritisnil ukaz "napiši komentar". Pa čeprav sem komentar pravkar napisal. Rad bi ga samo še objavill. "Napiši komentar" pomeni pač čisto nekaj drugega kot "objavi komentar". No, upam, da bo tole vseeno objavljeno in ne napisano še enkrat.

                                                Poni

    P.s.: Zakaj hudiča sem potem dobil obvestilo "osnutek shranjen"? Saj nisem hotel nič shraniti ampak objaviti.
  • Pri tebi je čisto vse mogoče..tudi to da dvakrat napišeš enako objavo in se tretjič sprašuješ če je objavljeno. In ne boš pritisnil na ukaz ampak na gumb.

                                                           CrazyLemon
  • gregor3000 Član
    uredil/-a 22. June, 2016
    Druge variante:
    LiLi:http://www.linuxliveusb.com/
    Unetbootin: https://unetbootin.github.io/
    Yumi: http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

    sicer ne bi vedel koliko od tega še drži ampak:

    One of the differences between HP USB Disk Storage Format Tool and the regular formatting tool found in Windows is the fact that this third-party freeware allows users to select USB drives, while the Windows version does not provide this option.

    Moreover, unlike this tiny utility, the Windows tool does not offer a NTFS volume label for format; the freeware in discussion also allows users to create a FAT32 volume which is larger than 32GB. In addition, HP USB Disk Storage Format Tool enables users to rename all their USB flash drives in any way they want.


  • Poni Član
    uredil/-a 22. June, 2016
    Se opravičujem, če sem tule pisal neumnosti.
    Samo eno stvar bi še vprašal, če smem. Sem nekje bral, da je treba v BIOS-u izklopiti nekaj, kar se imenuje SecureBoot. Če ima to sploh kaj veze z mojim problemom.
    Aja, pa jaz te nastavitve ne najdem v svojih BIOS nastavitvah.

    Hvala za vaše potrpljenje.

    Poni
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.