[rešeno] Pomoč/razlaga pri konfiguraciji DNS-ov v multiserver namestitvi z ISPConfig 3 CPjem

Pozdravljeni,

najprej moram rečti, da je lepo videt, da je SLO stran namenjena uporabnikom Ubuntu! Trenutno uporabljam Ubuntu 14.04 LTS server (na fizični mašini in vseh virtualkah). Na mašini imam nameščen headless server z VirtualBox s katerim poganjam 4 virtualke (IP in hostname glih niso takšni, kot jih imam tukaj napisane):

  1.     master server z ISPConfig 3 CP za Webserver, DB-server, Fileserver (IP: 192.168.0.2 web.hostname.si);
  2.     secondary server za Mailserver (IP: 192.168.0.4 mail.hostname.si);
  3.     secondary server za DNS (IP: 192.168.0.6 ns1.hostname.si);
  4.     secondary server za DNS (IP: 192.168.0.7 ns2.hostname.si), ki je mirror tretjega ns1.hostname.si.
Serverji mislim, da delujejo tako kot morajo. Kak se povežem na ISPConfig CP na master serverju lahko delam vse, tudi ko dodam DNS zapis se mi ta sam skopida iz ns1.hostname.si na ns2.hostname.si tako, da sta čisto enaka. Lahko ustvarim spletno stran in če vpišem DNS zapise za njeno domeno pri mojem spletnem registrarju, je dosegljiva preko spleta.

Težave imam, ker ne vem kam preusmerjati zunanje IP-je preko ruterja na privatne IP-je. Zdaj mi oba zunanja IP-ja, kažeta na master server (IP: 192.168.0.2 web.hostname.si). Ne vem pa kako naj naredim potem, ko bi želel imeti DNS zapise za spletne strani, ki jih bom gostoval. Vem, da moram pri registraru domene nastaviti glue record in on mora ta dva A zapisa (ns1 in ns2) naprej posredovat. Problem je v tem, da ne vem kam naj potem preusmerim ta 2 zunanja IP-ja? Na ip master server(IP: 192.168.0.2 web.hostname.si), ki preusmerja na secondary strežnike ali naj kažeta en na  IP: 192.168.0.6 ns1.hostname.si in drugi na IP: 192.168.0.7 ns2.hostname.si?

Upam, da ima kdo iskušnje z ISPConfig-om in multiserverji ter pozna zadeve. Sem že bral ang. in nem. forume in nisem nič pametnega najdo. :neutral: 

Komentarji

  • Samo_86 Član
    uredil/-a 5. August, 2016
    Če koga zanima... napačno sem se lotil težave. Da sem spravil ta multiserver setup v delovanje sem moral na ruterju porte  pravilno usmerit pod NAT opcijami.

    Za prvi zunanji IP sem preusmeril porte:
    • 80, 8080 in 443 na privatni IP Webserver
    • 25, 110 in 587 na Mailserver
    • 53 (port za DNS) na prvi DNS strežnik
    Nato sem še samo preusmeril drugi zunanji IP za port 53 na drugi DNS server

    Tako da zdaj vse deluje, upam da bo komu pomagalo.
    Ne vem samo kako naj naslov razprave uredim, da ga označim [SOLVED]?
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.