Težave pri nadgradnji

Sem nov uporabnik operacijskega sistema Ubuntu (to pomeni, da se ne znajdem še z ničemer).
Šele po nekaj tednih uporabe verzije Ubuntu 14.04 mi je program za posodobitve ponudil nadgradnjo na Ubuntu 15.10. Sprejel sem nadgradnjo. Med nadgradnjo, mi je javilo nekaj napak zaradi katerih se mi je nadgradnja samodejno ustavila in sistem se je začel obnavljati. Po dolgem času je računalnik ugasnil. Boot sicer deluje, tudi prijavim se lahko v neki čudni obliki Ubunta (ukazna vrstica). Po prijavi je ukaz sudo edina reč, ki jo lahko uporabljam.

Kako lahko ponovno obnovim operacijski sistem, ali ga ponovno naložim, če je ta računalnik edini, ki mi je na voljo?

Kakršna koli pomoč primerna za popolnega začetnika mi bi zelo prišla prav.

Komentarji

  • Ja.. sedaj veš da ni pametno skakat iz različice na različico - še posebej če si nov uporabnik. :)
    Torej če prav predvidevam si v ttyX. Torej če lahko uporabljaš sudo, potem poskusi
    sudo apt-get update
    sudo apt-get dist-upgrade
    Če se ponovno začne postopek nadgradnje super! Ponovno zaženi računalnik z 
    sudo reboot

    in upaj da je vse v redu. 

    Če ni si zapomni vse izpisane napake (ali jih slikaj) in poročaj nazaj :)

    P.s. Ob uporabi sudo ukaza boš moral vpisati geslo, ki pa ni vidno, ko končaš pritisni enter.

  • Podobno sem doživel jaz. Ko mi je bila ponujena verzija ubuntu it 14 na 16 sem potrdil. To se mi je izvedlo na enem fiksnem računalniku, na drugem se mi je zapletlo pri nekakšni namestivi nekakšnih fontov. Vse postalo in računalnik se je nehal odzivati. Nekako sem ga pripravil, da se je delno nadgradil, vendaar sedaj se mi je ustavil pri nadgrajevanju. Opozori me, da moram vtipkati ukaz v terminalu. To sem  že večkrat naredil, vedno pridem do takšnega zapisa v terminalu:

    miranr@miranr-System-Product-Name:~$ sudo apt.get install -f
    [sudo] password for miranr: 
    sudo: apt.get: command not found
    miranr@miranr-System-Product-Name:~$ 


    Me prosim, lahko kdo "premakne malo naprej".

  • Seveda.. vpisuješ napačen ukaz. 
    apt.get pa apt-get nista enaki zadevi.. 
    Če si želiš olajšat preprosto uporabi samo apt :)
  • sedaj sem prišel malo dalje. Vendar zopet do sem. ko se mi pojavi to v terminalu. Kako naj potrdim:


    ───────────────┤ Nastavljanje ttf-mscorefonts-installer ├─────────────────┐
     │                                                                           │ 
     │ TrueType core fonts for the Web EULA                                        
     │                                                                             
     │ END-USER LICENSE AGREEMENT FOR MICROSOFT SOFTWARE                           
     │                                                                             
     │ IMPORTANT-READ CAREFULLY: This Microsoft End-User License Agreement         
     │ ("EULA") is a legal agreement between you (either an individual or a        
     │ single entity) and Microsoft Corporation for the Microsoft software         
     │ accompanying this EULA, which includes computer software and may include    
     │ associated media, printed materials, and "on-line" or electronic            
     │ documentation ("SOFTWARE PRODUCT" or "SOFTWARE"). By exercising your        
     │ rights to make and use copies of the SOFTWARE PRODUCT, you agree to be      
     │ bound by the terms of this EULA. If you do not agree to the terms of        
     │ this EULA, you may not use the SOFTWARE PRODUCT.                            
     │                                                                             
     │                                                                       
  • Uporabiš smerne puščice ter presledek.
  • Tako enostavno, pa vendarle nemogoče, če nimaš prave "pameti".
    Hvala, res ste super, vedno pripravljeni na pomoč. Oh kako daleč so že ti dos ukazi.

Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.