Težava z delovanjem Ubuntu 16.04

Zdravo.

Pojavila se nam je velika težava v Ubuntu-ju. Dejansko se, ko se računalnik prižge, se ne pojavi nič drugega kot mape in datoteke na namizju. Torej, ne pojavi se niti zgornja, niti stranska orosna vrstica. Situacija je takšna že drugi dan.

Na internet sem lahko prišel le tako, da sem imel na eni izmed datotek na namizju imel povezavo do neke spletne strani, iz katere sem potem lahko nadaljeval z brskanjem po spletu. Tudi ukazi ne delujejo. Hotel sem narediti print screen "oskubljenega" namizja pa tudi to ne dela. Tudi ukaz ctrl+alt+delete ne deluje, tako da se računalnika sploh ne da ugasniti po običajni poti.  Do Thunderbirda nimam dostopa.

Edino kar lahko naredim, je, da zaprem odprta okna z ukazom alt+F4, kajti x in - ni na voljo. Dokumente lahko odpiram.

Ima kdo morda kakšno izkušnjo s tako težavo oz. nasvet, kaj storiti.

Že vnaprej hvala za pomoč

Komentarji

  • zgleda kot bi se namizje "pokvarilo". jaz bi ga ponovno namestil.

    sudo apt-get update
    sudo apt-get install --reinstall ubuntu-desktop
    sudo apt-get install --reinstall unity

    še prej pa je potrebno preveriti, če ni prišlo do kakšne strojne napake ali druge napake pri zagonu (dnevnik dmesg).

  • Hvala za hiter odgovor. Žal tukaj v firmi ni nobenega računalničarja, tako da bi samo vprašal, kam je omenjene ukaze (sudo apt-get update, sudo apt-get install --reinstall ubuntu-desktop, sudo apt-get install --reinstall unity, dnevnik dmesg) sploh potrebno vnesti.


  • CrazyLemon Skrbnik
    uredil/-a 22. September, 2016
    Ko ti se zažene namizje pritisneš CTRL + T in nato se odpre terminal kamor vpišeš te ukaze.
    Pri ukazu 'sudo' je vedno potrebno vpisati geslo. Ob vpisu gesla pa samo geslo ni vidno. Tako da po vpisu gesla pritisni enter.
  • ukazi se lahko tudi kopirajo (desni klik)
  • Imam enak problem. Sem naredil vse kot je navedeno zgoraj. Problem je ostal.
    Lahko naredim kaj drugega?
    Hvala za pomoč
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.