[rešeno] Steam Ubuntu najnovejša verzija

Simobil Član
uredil/-a 7. December, 2016 v Programi
Pozdravljeni
Sem ze iskal vse pobforumu, da me ne bo kdo napadel, da nisem pogledal že odprte teme nisem nasel nič posebnega. Zanima me za Steam sem gledal že po Youtubu nič našel rad bi naložil Steam problem nastane pri končani namestitvi nikakor mi ga noče odpreti in posodobiti ne zažene se pa pika.V Steam se niti ne morem logirati prosim za polni postopek nalaganje od namestitve do zaključka, da mi bo delal tako kakor je treba.

Hvala vam za pomoč

Komentarji

  • Po namestitvi Steama odpri konzolo in vpiši:
    steam
    nato pa prilepi izpis napak sem. Lepo bi pa bilo tudi, če bi napisal, katero različico Ubuntu-ja uporabljaš ...
  • Running Steam on ubuntu 16.04 32-bit
    STEAM_RUNTIME is enabled automatically
    Installing breakpad exception handler for appid(steam)/version(0)
    libGL error: unable to load driver: radeonsi_dri.so
    libGL error: driver pointer missing
    libGL error: failed to load driver: radeonsi
    libGL error: unable to load driver: swrast_dri.so
    libGL error: failed to load driver: swrast



    Ubuntu 16.04 LTS

  • https://askubuntu.com/questions/771032/steam-not-opening-in-ubuntu-16-04-lts

    Na kratko.. izbriši ali premakni datoteko libstdc++.so.6 ki se nahaja v 
    $HOME/.steam/steam/ubuntu12_32/steam-runtime/i386/usr/lib/i386-linux-gnu/

    Če se po zagonu zgodi spet enaka zadeva..potem izbriši ali premakni enako datoteko iz mape

    $HOME/.steam/steam/ubuntu12_32/steam-runtime/amd64/usr/lib/x86_64-linux-gnu/


  • V konzolo poskusi vnesti te ukaze, vsako vrstico posebej v tem vrstnem redu:

    cd $HOME/.steam/steam/ubuntu12_32/steam-runtime/i386/usr/lib/i386-linux-gnu
    rm libstdc++.so.6
    cd $HOME/.steam/steam/ubuntu12_32/steam-runtime/amd64/usr/lib/x86_64-linux-gnu
    rm libstdc++.so.6

    To bo izbrisalo določene knjižnice in Steam bi se moral zagnati.


  • Kot zastopim Steam ne dela na AMD grafičnih karticah. Bo treb počakat na nove driverje. Welcome to the club. :-)  
  • To niti pod razno ni res (čisti FUD)! Problematično je, da Steam vključuje knjižnice, ki so v sporu s sistemskimi in se nato noče zagnati, dokler jih ne izbrišeš. To dela probleme na vseh karticah.
  • Zdravo

    Ponovno jaz na žalost spet imam probleme Steam se noče odpreti zgornje ukaze sem že sprobal in ne delajo imam pa napake Steama


     Running Steam on ubuntu 16.10 64-bit
    STEAM_RUNTIME is enabled automatically
    grep: symbol lookup error: grep: undefined symbol: pcre_jit_stack_alloc
    /bin/bash: /home/stanislav/.local/share/Steam/ubuntu12_32/steam-runtime/amd64/lib/x86_64-linux-gnu/libtinfo.so.5: no version information available (required by /bin/bash)
    grep: symbol lookup error: grep: undefined symbol: pcre_jit_stack_alloc
    grep: symbol lookup error: grep: undefined symbol: pcre_jit_stack_alloc
    Installing breakpad exception handler for appid(steam)/version(1476379980)
    libGL error: unable to load driver: radeonsi_dri.so
    libGL error: driver pointer missing
    libGL error: failed to load driver: radeonsi
    libGL error: unable to load driver: swrast_dri.so
    libGL error: failed to load driver: swrast

    Hvala

  • Kaj to pomeni 'ne delajo'? Si prepričan da si izbrisal datoteko/i?
    Prilepi izpis
    ls $HOME/.steam/steam/ubuntu12_32/steam-runtime/i386/usr/lib/i386-linux-gnu/libstdc++.so.6
    ls $HOME/.steam/steam/ubuntu12_32/steam-runtime/amd64/usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6

    Pa naj omenim da odkar sva ti prilepila rešitev 5 mesecev nazaj nisi nič omenil da ti dela. Torej nisi nikoli rešil te težave ki se že skoraj pol leta vleče?

  • CrazyLemon je dejal/-a:
    Kaj to pomeni 'ne delajo'? Si prepričan da si izbrisal datoteko/i?
    Prilepi izpis
    ls $HOME/.steam/steam/ubuntu12_32/steam-runtime/i386/usr/lib/i386-linux-gnu/libstdc++.so.6
    ls $HOME/.steam/steam/ubuntu12_32/steam-runtime/amd64/usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6

    Pa naj omenim da odkar sva ti prilepila rešitev 5 mesecev nazaj nisi nič omenil da ti dela. Torej nisi nikoli rešil te težave ki se že skoraj pol leta vleče?


    Ja od prej mi je vse delalo sedaj pa na tem drugem računalniko to ne deluje.


    stanislav@stanislav-Aspire-E1-522:~$ ls $HOME/.steam/steam/ubuntu12_32/steam-runtime/i386/usr/lib/i386-linux-gnu/libstdc++.so.6
    /home/stanislav/.steam/steam/ubuntu12_32/steam-runtime/i386/usr/lib/i386-linux-gnu/libstdc++.so.6
    stanislav@stanislav-Aspire-E1-522:~$ ls $HOME/.steam/steam/ubuntu12_32/steam-runtime/amd64/usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6
    /home/stanislav/.steam/steam/ubuntu12_32/steam-runtime/amd64/usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6
    stanislav@stanislav-Aspire-E1-522:~$ steam
    Running Steam on ubuntu 16.10 64-bit
    STEAM_RUNTIME is enabled automatically
    grep: symbol lookup error: grep: undefined symbol: pcre_jit_stack_alloc
    grep: symbol lookup error: grep: undefined symbol: pcre_jit_stack_alloc
    grep: symbol lookup error: grep: undefined symbol: pcre_jit_stack_alloc
    /bin/bash: /home/stanislav/.local/share/Steam/ubuntu12_32/steam-runtime/amd64/lib/x86_64-linux-gnu/libtinfo.so.5: no version information available (required by /bin/bash)
    Installing breakpad exception handler for appid(steam)/version(1476379980)
    libGL error: unable to load driver: radeonsi_dri.so
    libGL error: driver pointer missing
    libGL error: failed to load driver: radeonsi
    libGL error: unable to load driver: swrast_dri.so
    libGL error: failed to load driver: swrast




  • Torej izpis mi pove da nisi sledil zgornjim korakom :) Naredi kot je bilo že enkrat napisano pa bo spet delalo.
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    Torej izpis mi pove da nisi sledil zgornjim korakom :) Naredi kot je bilo že enkrat napisano pa bo spet delalo.

    stane@stane-Aspire-E1-522:~$ ls $HOME/.steam/steam/ubuntu12_32/steam-runtime/i386/usr/lib/i386-linux-gnu/libstdc++.so.6
    ls: cannot access '/home/stane/.steam/steam/ubuntu12_32/steam-runtime/i386/usr/lib/i386-linux-gnu/libstdc++.so.6': No such file or directory
    stane@stane-Aspire-E1-522:~$ ls $HOME/.steam/steam/ubuntu12_32/steam-runtime/amd64/usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6
    ls: cannot access '/home/stane/.steam/steam/ubuntu12_32/steam-runtime/amd64/usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6': No such file or directory
    stane@stane-Aspire-E1-522:~$


  • Še zmeraj ne deluje in sem se držal tvojih navodil ali ne ?
  • No sedaj zalaufaj steam da vidimo kaj zdaj izpiše. 
  • Enako sranje kot prej, ko sem napisal v terminal Steam nič boljše

    stane@stane-Aspire-E1-522:~$ steam
    Running Steam on ubuntu 16.10 64-bit
    STEAM_RUNTIME is enabled automatically
    Installing breakpad exception handler for appid(steam)/version(0)
    libGL error: unable to load driver: radeonsi_dri.so
    libGL error: driver pointer missing
    libGL error: failed to load driver: radeonsi
    libGL error: unable to load driver: swrast_dri.so
    libGL error: failed to load driver: swrast
                                   



  • Simobil Član
    uredil/-a 7. December, 2016
    Rešil sem zadevo, kar sam nisem nič vnašal zgornjih ukazov mogoče sem tudi jaz delal pomanjkljivo.

    Naredil sem tako zagnal sem terminal in vpisal sudo apt-get update  po updejtu pa še dodal  sudo apt-get install steam.

    Vse skupaj, ko mi je inštaliralo Steam sem terminal zaprel in ga ponovno odprel in vpisal steam pri tem mi ga je začelo updejtat sem počakal do konca namestiteve terminal pustil odprti in sedaj dela ko urca.

    Razen, če je vmes že Ubuntu kaj popravil.


    Hvala
  • Meni je to začelo izpisovati, ko sem izklopil lastniške gonilnike.
  • gregc1 Član
    uredil/-a 3. September, 2017
    imam ubunta 16.04, ko hočem instalirati steam mi napise tole...

    Naslednji paketi imajo nerešene odvisnosti:
     steam:i386 : Odvisen od: libudev1:i386 vendar ne bo nameščen
                  Odvisen od: libgl1-mesa-dri:i386 vendar ne bo nameščen
                  Odvisen od: libgl1-mesa-glx:i386 vendar ne bo nameščen
    E: Ni mogoče popraviti težav. Imate pokvarjene pakete.


    Ko hočem namestiti te pakete mi napiše da jih ni možno najti....



    Neki sm probavau in sm zjebou ceu sistem, tako da sem se enakt nalozil ubunta 16.04.03. ko je prisel na namizje sem samo utipkal v konzolo sudo apt install steam in naredl. sedaj dela :smile:  . Ucasih je tud mal cudn tale ubuntu ha
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.