Samba

Imam sledec problem. Instaliral sem sambo, potem pa se firewall, kjer sem odprl UDP porte: 137,138,139, TCP porte 137, 139 in 445 pa samo za dolocene IP naslove:

$IPTB -A INPUT -p tcp -s xxx.xxx.xxx.xxx -m state --syn --state NEW --dport 137 -j ACCEPT
$IPTB -A INPUT -p tcp -s xxx.xxx.xxx.xxx -m state --syn --state NEW --dport 139 -j ACCEPT
$IPTB -A INPUT -p tcp -s xxx.xxx.xxx.xxx -m state --syn --state NEW --dport 445 -j ACCEPT

OK, moja kista je sedaj dostopa, ce v Windowsih vpises \\ip.ip.ip.ip. Ce pa vpises \\ime_kiste, pa ni vidna.

Namestil sem tudi smb4k, in omrezje vidim, vendar vidim samo sebe, ne pa tudi drugih racunalnikov v omrezju. Ce grem preko konquerorja na svojo kisto (smb://ip.ip.ip.ip), svojo ksito lepo vidim in lahko kopiram, itd. datoteke. Tudi drugi jo vidijo, je read/write accesible.
Preko smb4k pa ne. Javi: "An error occured while trying to mount the share".

V glavnem, kako doseči, da bom videl ostala omrezja in ostale racunalnike v omrezju, ter da bodo ostali lahko dostopali do mene preko \\ime_kiste oz. preko windows networkinga?

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    ja .. problem je v tem, da pac ostale masine ne vejo da ime xy pripada temu ipju ... to resis tako,
    1. da v /etc/hosts vpises ip in host racunalnika
    2. ce si na windozah pa takisto w:/windows/system32/drivers/etc/hosts
    3. ali pa naredis svoj dns server
    4. ali pa odpri une porte za wins (ne wem kateri so)
  • Ja, potre za wins rabim odpret, pa tudi jaz ne vem kateri so. No, v bistvu sem napol ze ugotovil, samo moj firewall dropa prevec stvari. Broadcast paketkov se ne sme dropat, itd. No, pocasi bom ugotovil kaj tocno je treba odpreti...
  • bl4z Član Ubuntu.si
    sej .. se mal cudim .. tko med brati ... sambo bi imel jaz odprto itaq smao v local networku, navzven niti pod razno .. zakaj ne enejblas vsega lokalnega prometa ??
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.