Zakaj ni lubunta med priporočenimi LTS različicami

Zanima me, zakaj ni na domači strani na ubuntu.si med priporočili za prejem LTS različic distribucije Lubuntu.
Ali so za to kaki posebni razlogi?

Komentarji

  • Nobenih posebnih razlogov. Odločil sem se napisat samo 5 po mojem mnenju najbolj pogostih ubuntu različic. 
    Ga pa najdeš v meniju Povezave. :) 

    P.S. Lubuntu LTS je podprt 3 leta po izdaji in ne 5 kot to velja za recimo Ubuntu.
  • Glede na Popcon bi bilo v bistvu bolje, da bi bil Lubuntu na lestvici, Mate pa ne. Slednji ima namreč skoraj zanemarljiv delež.
  • depakin Član
    uredil/-a 12. April, 2017
    Hvala za odgovore.
    Sam imam najraje ubuntu mate (C2D, 3 G rama-a), sem pa uporabljal ubuntu, dokler ni bilo še unity-ja, pa tudi ubuntu gnome.
    V društvu imamo nekaj starejših računalnikov, ki se uporabljajo predvsem za brskanje, in sem se odločil za lubuntu in ne xubuntu (zaradi lepšega izgleda črk).
  • R33D3M33R je dejal/-a:
    Glede na Popcon bi bilo v bistvu bolje, da bi bil Lubuntu na lestvici, Mate pa ne. Slednji ima namreč skoraj zanemarljiv delež.
    To je kot da bi omenil distrowatch :smiley: 
  • Moram napisati še en razlog, zakaj tudi sam ne bi uvrstil Lubunta.
    V društvu so dosti raje uporabljali Writer (in Calc) kot pa Abiword.
    Zato je tudi zame Ubuntu Mate prva izbira, kar se tiče Ubuntu distribucij.

    Sem pa sam začel z linuxom 2009, in me je osebno motil prehod na Unity (predvsem zaradi kontrolnikov), zato sem šel na Ubuntu Mate, ko se je le ta pojavil.

    Razlog za prehod na Debian z Mate namizjem pa je bila nestabilnost ubuntu distribucij glede na debian, še večji razlog pa je bil prepogosto administriranje ubuntu distribucij (kar je logično, ker ubuntu distribucije ne bazirajo na debian stable).

    Večinoma so bile torej moje osebne odločitve, ampak sem skušal vsako stvar premisliti po svojih najboljših močeh in jo udejaniti.

    Se pa ne bi toliko naučil o linuxu, če ne bi bilo tega foruma.
    To, kar sem pa spraševal za nvidio, pa ni bilo za potrebe društva, ampak zame.

    Hvala vsem.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.