Izšel je Ubuntu (in ostali člani družine) 17.04

Izšel je Ubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Xubuntu, Ubuntu GNOME, Ubuntu Budgie ter Ubuntu MATE.

Največja novica glede izida Ubuntuja 17.04 je definitivno vezana na Unity8 ter dejstvo, da je 17.04 ena zadnjih, no predzadnja izdaja, z grafičnim vmesnikom Unity. Več o tem pa v naši novici.

Novosti

Ubuntu 17.04


  • privzeti razreševalnik DNS je sedaj systemd-resolve

  • ob novi namestitvi se bo namesto izmenjevalnega razdelka (ang. swap partition) ustvarila izmenjevalna datoteka (ang. swap file)

  • jedro 4.10

  • tiskanje brez gonilnikov - sedaj boste določene tiskalnike povezali prek vrat USB ali pa tiskalnike povezali v krajevno omrežje in že boste lahko uporabljali tiskalnik. Brez dodajanja gonilnikov/tiskalnikov etc. Seznam podprtih tiskalnikov najdete na povezavi v zadnji točki.

  • LibreOffice 5.3

  • nekateri programi GNOME so bili posodobljeni na 3.24. Izjeme so Datoteke, Terminal (3.20) ter Evolution in Programi (3.22).

  • več podrobnosti o izdaji ter znanih težavah.

Kubuntu 17.04

Ubuntu MATE 17.04

Lubuntu 17.04

Xubuntu 17.04


  • več pultov ter programov Xfce je bilo predelanih za delo v GTK+ 3

  • osveženi temi (Greybird in Numix)

  • jedro 4.10, Firefox 52, Thunderbird 45, LibreOffice 5.3

  • ob novi namestitvi se bo namesto izmenjevalnega razdelka (ang. swap partition) ustvarila izmenjevalna datoteka (ang. swap file)

  • več podrobnosti o izdaji ter znanih težavah.

Ubuntu GNOME 17.04


  • GNOME 2.24 (razen Programi in Evolution 2.22 ter Datoteke in Terminal 2.20)

  • Nočna luč - samodejno zmanjša oddajanje modre svetlobe zaslona ob sončnem zahodu oz. ob tisti uri, ki želite

  • privzeto je vključen Wayland

  • več podrobnosti o izdaji ter znanih težavah.

Ubuntu Budgie 17.04

Vse različice bodo podprte do januarja 2018.

POVEZAVA ZA PREJEM OMENJENIH RAZLIČIC.

 

Komentarji

  • Še ni uporaben.
    Internet dela samo za Skype. Ostalo je brez povezave. Ne dela ff, pošta in ostalo. Sem že brisal.
  • Pa si prepričan, da sam nimaš težav z internetom? :)
  • Ne. Na 16.10 je vse v redu na 17.4 pa povezava dela  vendar se ff, thunderbird, programsko središče,posodobitve ne povežejo.
    Skype in torent pa delata. Bom počakal, da popravijo.
  • jaz sem na 17.04 že cel dan pa nobenih težav z internetom :)
  • tudi moj dela brez težav..  zaenkrat.. :smile:
  • btw: kopirano iz distrowatch-a:

    We recently reported that Canonical is ceasing development of the Unity desktop environment. Future versions of Ubuntu will use the GNOME desktop environment instead of Unity. This move raised some questions as to what would happen to the Ubuntu GNOME community edition, which supplies the GNOME Shell desktop on an Ubuntu base. Jeremy Bicha has posted an answer, indicating Ubuntu GNOME will be discontinued. "As announced last week by Ubuntu founder Mark Shuttleworth, Ubuntu 18.04 LTS will include GNOME instead of Unity. Specifically, it will be GNOME (including GNOME Shell) with minimal Ubuntu customization. Next year, if you are using either Ubuntu 16.04 LTS or Ubuntu GNOME 16.04 LTS, you will be prompted to upgrade to Ubuntu 18.04 LTS. For normal release users, this upgrade should happen with the release of 17.10. As a result of this decision there will no longer be a separate GNOME flavor of Ubuntu. The development teams from both Ubuntu GNOME and Ubuntu Desktop will be merging resources and focusing on a single combined release, that provides the best of both GNOME and Ubuntu. We are currently liaising with the Canonical teams on how this will work out and more details will be announced in due course as we work out the specifics."
  • Na vseh izpeljankah ubuntuja 17.04 mi ne dela internet. Podatki o povezavi trdijo, da je povezan vendar razen skypa in torenta ne deluje. Sem pogledal na forume in imajo tudi drugi (nekateri) težave. Nekaj predlogov za rešitev sem našel vendar pri meni ne delujejo.
  • janz je dejal/-a:
    Na vseh izpeljankah ubuntuja 17.04 mi ne dela internet. Podatki o povezavi trdijo, da je povezan vendar razen skypa in torenta ne deluje. Sem pogledal na forume in imajo tudi drugi (nekateri) težave. Nekaj predlogov za rešitev sem našel vendar pri meni ne delujejo.
    Imel podoben problem pri nadgradnji. Rešil sem tako, da sem izbrisal mrežno povezavo in ustvaril novo. Od takrat dela BP.
  • Hvala! Sedaj dela tudi men.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.