program VPN in program za preprečevanje beleženja tipkanja

Od VPN sem našel OpenVPN. Je to pravi program ali priporočate katerega drugega?
Program ki bi onemogočal vohunjenje z beleženjem tipkanja pa nisem našel. Ne obstaja ali ga jaz ne najdem?

Komentarji

  • To dvomim da obstaja, lahko pa uporabiš virtualno tipkovnico OnBoard.
  • Aja, pa za VPN potrebuješ tudi strežnik. Saj to veš, ne?
  • Aja tisto je program za strežnik.
    Jaz sem imel v mislih VPN ponudnike.
  • Samo moraš vedeti, da na strežnikih lahko potem vidijo ves tvoj promet. V bistvu so pred časom delali neko analizo teh brezplačnih ponudnikov in so ugotovili, da večinoma vsi prestrezajo promet ter ga celo spreminjajo (vstavljajo svoje reklame).
  • Kako zgleda to vstavljanje reklam?
    Meni se zdi VPN koristen zato ker strani/forumi ki jih obiskuješ ne morejo manipulirat z identiteto uporabnikov. Naprimer da en forum zbira podatke in to prodaja.
  • Če je promet nešifriran vzamejo ven reklame spletne strani in na tisto mesti vstavijo svoje. Če je promet šifriran ti skušajo na začetku podtakniti svoj CA certifikat in nato neopazno delajo MITM napad.
  • Dvomim da bi si ponudnik VPN dovolil delat takšne napade in s tem izgubit zaupanje strank.
  • Mogoče je Android bolj ranljiv kot win in linux
  • ***Kar 18 odstotkov aplikacij prometa sploh ni šifriralo, kar je eden izmed temeljnih namenom VPN-ja, saj tako nepovabljenim očem preprečimo kukanje v promet***

    ....To se nanaša na VPN


    ***Več kot 82 odstotkov aplikacij pa je zahtevalo dostop do osebnih podatkov na telefonu, denimo slik ali stikov, čeprav za opravljanje svojega poslanstva tega niti najmanj ne potrebujejo. ****

    ....To se nanaša pa na vse aplikacije.

    Ko sem si nalagal lučko, so nekatere zahtevale vsesorte stvari čeprav lučka ne potrebuje nobene.

    Ampak tisto je itak  pač android. 
  • za varen VPN moraš postaviti svoj strežnik in se preko njega povezat.

    vsi ostali VPN imajo res neke čudne posle. ne skrbi jih če izgubijo stranko, ki je vzela zastonjsko verzijo. skrbi jih le za tiste, ki jim plačujejo.
  • ubunt je dejal/-a:
    Mogoče je Android bolj ranljiv kot win in linux
    Haha, mogoče. Če še ni bilo javno, potem to še ne pomeni, da tega ne počnejo.
  • Saj na računalniku lahko preveriš če ti VPN spremeni IP
  • Predlagam, da si malo prebereš kaj o omrežjih.

    Seveda ti spremeni IP. Ampak na njihovem koncu oni lahko vidijo ves tvoj promet. In ga lahko tudi spreminjajo. IP tukaj nima nikakršne veze.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.