noce instalirati skypa

imam ubunta 16.04,  utipkam sudo apt install skype in napise E: Ni mogoče najti paketa skype. v nastavitvah sem ze obkljukal od canonicala.

če grem na uradno stran dawnloadam in potem odprem  z Programi ubuntu in kliknem namesti in se nic ne zgodi.

Kaj bi lahko še naredil da bi spravil skype v pogon?

Komentarji

  • Greš na uradno stran https://www.skype.com/en/download-skype/skype-for-computer/    preneseš linux.deb
    odpreš terminal, premakneš se v imenik kjer je linux.deb in nato
    sudo dpkg -i linux.deb


  • se pravi.... dam ukaz      cd Prejemi, ker tam notri je pac skype. Potem skopiram tvoj ukaz in potem napiše tole...

    dpkg: error processing archive linux.deb (--install):
     cannot access archive: Datoteka ali imenik s tem imenom ne obstaja
    Errors were encountered while processing:
     linux.deb

    Sploh pa ne razumem zakaj je tak problem instalirati skype. Instaliral sem ga ze na par racunalnikov, vedno brez problema.

    do sedaj je bila beta verzija skypa. Ta link ki si ga navedel, je skype ki ni beta?


  • Jasno, da ni šlo namestiti preko tega ukaza, če prenesena datoteka nima imena linux.deb. Zakaj je tako težko preveriti, kaj točno se je preneslo? Meni se recimo prenese skypeforlinux-64.deb, tebi se pa najbrž podobno.
  • Tocno to mi je preneslo. deb datoteko.

    Sedaj sem na skypeforlinux-64.deb dvakrat kliknil. nato mi ga odpre z programi ubuntu in mi normalno instalira skype. Skype sedaj deluje. Nic mi ni jasno kako se je sedaj z lahko instaliral skype.

    Hvala za suport :smiley: 
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.