Linux mint

Pozdravljeni!
Ko sem naložil linux mint je deloval lepo, potem pa je naredil nadgradnjo mi se ne zažene več oziroma ga moram resetirat, da se ponovno zažene.Javlja pa to napako:

initctl: Ni se mogoče povezati z Upstart: Failed to connect to socket /com/ubuntu/upstart: Connection refused
syndaemon: no process found
/etc/mdm/Xsession: Beginning session setup...
localuser:tone being added to access control list
** Message: couldn't access control socket: /run/user/1000/keyring/control: Datoteka ali imenik s tem imenom ne obstaja
** Message: couldn't access control socket: /run/user/1000/keyring/control: Datoteka ali imenik s tem imenom ne obstaja
** Message: couldn't access control socket: /run/user/1000/keyring/control: Datoteka ali imenik s tem imenom ne obstaja
SSH_AUTH_SOCK=/run/user/1000/keyring/ssh
SSH_AUTH_SOCK=/run/user/1000/keyring/ssh
=== xinerama setup Configuration ===
  Clone: false
  Output: Sony 15" attached to HDMI-1
     status: on
     width: 1024
     height: 768
     rate: 60
     primary: false
     position: 0 0
=== Applying Configuration Configuration ===
  Clone: false
  Output: Sony 15" attached to HDMI-1
     status: on
     width: 1024
     height: 768
     rate: 60
     primary: true
     position: 0 0
Cjs-Message: JS LOG: About to start Cinnamon
St-Message: cogl npot texture sizes SUPPORTED
Cjs-Message: JS LOG: Cinnamon started at Wed Apr 19 2017 13:04:50 GMT+0200 (CEST)
Cjs-Message: JS LOG: network applet: Cannot find connection for active (or connection cannot be read)
openGL version 3.3 detected (GL3 Cogl Driver)
MetaSyncRing disabled: couldn't find required GL extensions, or the minimum safe openGL version was not met
failed to create drawable
Cjs-Message: JS LOG: Invalid network device type, is 14
Cjs-Message: JS LOG: network applet: Found connection for active
mintUpdate: no process found
Nemo-Share-Message: Called "net usershare info" but it failed: 'net usershare' je vrnjen z napako 255: mkdir failed on directory /var/run/samba/msg.lock: Permission denied
net usershare: cannot open usershare directory /var/lib/samba/usershares. Error Datoteka ali imenik s tem imenom ne obstaja
Please ask your system administrator to enable user sharing.

sys:1: Warning: g_hash_table_foreach: assertion 'version == hash_table->version' failed
Gtk-Message: GtkDialog mapped without a transient parent. This is discouraged.
Loading Desktop module
Gtk-Message: GtkDialog mapped without a transient parent. This is discouraged.
xplayer-video-thumbnailer couldn't open file 'file:///home/tone/.bash_history'

(nemo:1676): CinnamonDesktop-WARNING **: Unable to create loader for mime type audio/x-mod: Unrecognized image file format
Cjs-Message: JS LOG: An active wireless connection, in infrastructure mode, involves no access point?

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large
Window manager warning: Log level 16: STACK_OP_RAISE_ABOVE: sibling window 0x3000001 not in stack

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large

(soffice:7242): Gdk-WARNING **: gdk_window_set_icon_list: icons too large
Window manager warning: Log level 16: STACK_OP_RAISE_ABOVE: sibling window 0x3000001 not in stack
length: 1
Gtk-Message: GtkDialog mapped without a transient parent. This is discouraged.

(cinnamon-settings-daemon:1276): color-plugin-WARNING **: failed to connect to device: Failed to connect to missing device /org/freedesktop/ColorManager/devices/cups_EPSON_Epson_Stylus_SX130

Komentarji

  • MaCroX95 Član
    uredil/-a 20. April, 2017
    A si uporablju kšne plugine na CInnamon desktopu k so se breakal ob updatu? 

    Take stvari so možne načeloma za novince priporočam tisto opcijo updatov k piše "do not break my system", ker potem updata res samo najbolj testirane update. Sam načeloma že dolg ne uporabljam Linux MInt ampak zgleda je problem v Cinnamon-u, sam na cinnamonu osebno nikol nism pluginov pa dodatkov uporablju, če bi rd se igrou s tweakanjem desktopa ti pa priporočam Gnome shell k ga js trenutno uporabljam in ma zlo zlo stabilne in močne extensione :) uporabljam pa v kombinaciji z Arch linuxom (archa ne priporočam totalnim novincem)

    Lepo pozdravljen,
    Marko Popović

    PS: Moja trenutna konfiguracija Gnome-Shella
    https://ibb.co/eg3Dy5
    https://ibb.co/iqjWkk
  • MaCroX95 je dejal/-a:
    A si uporablju kšne plugine na CInnamon desktopu k so se breakal ob updatu? 

    Take stvari so možne načeloma za novince priporočam tisto opcijo updatov k piše "do not break my system", ker potem updata res samo najbolj testirane update. Sam načeloma že dolg ne uporabljam Linux MInt ampak zgleda je problem v Cinnamon-u, sam na cinnamonu osebno nikol nism pluginov pa dodatkov uporablju, če bi rd se igrou s tweakanjem desktopa ti pa priporočam Gnome shell k ga js trenutno uporabljam in ma zlo zlo stabilne in močne extensione :) uporabljam pa v kombinaciji z Arch linuxom (archa ne priporočam totalnim novincem)

    Lepo pozdravljen,
    Marko Popović

    PS: Moja trenutna konfiguracija Gnome-Shella
    https://ibb.co/eg3Dy5
    https://ibb.co/iqjWkk
    Pozdravljeni!

    Res sem novinec priznam, ampak sem res samo nadgradil kar so mi ponudili, igral se pa res nisem ali kaj preizkušal.Hvala lepa za poduk!

    Lp Tone
  • Ni panike :) 

    Sam osebno priporočam novincem "skok v vodo", torej inštalacijo linuxa na novo in igranje ter preizkušanje mej, sam osebno sem 2 leti nazaj ko sm prešaltu zaradi Win10, naredu točn tko in morm prznt da 2 tedna je biu kr pekel ampak v slabem tednu že začneš dobijat oprijem in potem točno veš kaj lahko in česa ne :) seveda noben hardware ni isti in se na vsaki napravi linux obnaša malenkost drugače, a nič drastičnega ko se enkrat dovolj spoznaš. Najslabša stvar je če maš odzadi Windows inštalacijo, kot pomožna kolesca ko se učiš vozit kolo, to ovira pri učenju in osamosvojitvi pri novih podvigih. 

    Drugače pa dobrodošel v svetu Linuxa, lahko mi vrjameš na besedo da ti bo ušeč sploh k enkrat vidiš možnosti personalizacije, programov in igric pa tudi ne manjka v zadnjem cajtu :) 

    Lepo pozdravljen,
    Marko
  • Že malo stara tema ampak Linux je isti kot v naslovu....Linux Mint.
    Nova verzija pride ven na vsake pol leta. Trenutno imam naloženo 18.1, čez 3 mesece pa bo zunaj že 18.3.
    Zanima me če bo v primeru če izbrišem 18.1 in inštaliram 18.2. varnost kaj večja.
    (V nadzornem središču redno nameščam posodobitve)
  • odvisno kako ima Mint urejene nadgradnje. sicer 18 bazira na 16.04 tako da v osnovi je verjetno enak. jaz bi, če bi imel Mint, zdaj sproti nadgrajeval na zadnjo verzijo. ne vem pa če je to potrebno.
  • Ven je prišla verzija Mate 18.3 ki sem jo inštaliral, sedaj pa bi rad preveril ISO sliko, kar mi je prvič. https://linuxmint.com/verify.php Mislim da se mi ustavi pri *Import the Linux Mint signing key* Ukaz je sestavljen iz več besed besed, znakov....zanima me če vse to napišem točno tako kot bi uporabil copy-paste, ali pa kako drugače? keyserver.ubuntu.com --recv-key "27DE B156 44C6 B3CF 3BD7 D291 300F 846B A25B AE09"
  • ...v terminal
  • TI izvedeš samo

    sha256sum -b *.iso
    Niz znakov, ki ga dobiš v terminalu, pa primerjaš z vrednostmi objavljenimi na spletu.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.