Ubuntu 17.10 in HP in BIOS

Nabavil sem nov prenosnik HP Elitebook in se odločil da inštaliram Ubuntu 17.10.  Na strani Ubuntu.com trenutno odsvetujejo inštalacijo te verzije zaradi https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/1734147
1) HPja na spisku "prizadetih" modelov ni.  Je torej varno namestiti to verzijo? 
2) Glede na to da kernel 4.14.9 problem odpravlja, ali obstaja download 17.10 s tem kernelom?
Če je le mogoče ne bi rad inštaliral 16.4 in kasneje nadgradil. Želim si fresh install.

 

Komentarji

  • gregor3000 Član
    uredil/-a 4. January, 2018
    16.04 ali pa uporabiš popravek omenjen na povezavi, če se problem sploh pojavi.


    ni treba kasneje nadgraditi, se lahko ponovno namesti preko obstoječe namestitve.

    17.10 je tako ali tako potrebno nadgraditi enkrat avgusta prihodnje leto na 18.04. tako da si kar se tiče nadgradenj na istem. če v 16.04 vse deluje kot mora, bi jaz izbral tega in ga nadgradil avgusta prihodnje leto ko pride prvi večji popravek ven.

    druga varianta pa je razvojna verzija 18.04. samo če bi ti popravek v tvoji povezavi predstavljal težavo, se jaz tega ne bi niti dotikal...
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.