ubuntu 16.04 desktop

računalnik je prenosni od della star cca 10 let in poganja ubunta 16.04. leto in pol je služil svojemu namenu, sedaj pa, ko pride na namizje ni ikon, miška pa ni miška, je neki črni x namesto miške. lahko samo kliknem desni klik in potem izberem kar mi tam ponuja... ni niti zaganjalnika... ne morem zapreti terminala oz. nastavitvenega okna itd. 

Kašni predlogi kje naj se lotim zadeve? 

PS. Ne vem če ta tema paše v to kategorijo :smiley: 

Komentarji

  • gregc1 je dejal/-a:
    računalnik je prenosni od della star cca 10 let in poganja ubunta 16.04. leto in pol je služil svojemu namenu, sedaj pa, ko pride na namizje ni ikon, miška pa ni miška, je neki črni x namesto miške. lahko samo kliknem desni klik in potem izberem kar mi tam ponuja... ni niti zaganjalnika... ne morem zapreti terminala oz. nastavitvenega okna itd. 

    Kašni predlogi kje naj se lotim zadeve? 

    PS. Ne vem če ta tema paše v to kategorijo :smiley: 

    ok sm resu zadevo. ceu dan sm se zajebavou. je pa pomagal tole...
    https://support.rstudio.com/hc/en-us/community/posts/213166907-blank-window-and-empty-menu-on-ubuntu-16-04

    zakaj pa do tega sploh pride?
  • gregc1 je dejal/-a:
    gregc1 je dejal/-a:
    računalnik je prenosni od della star cca 10 let in poganja ubunta 16.04. leto in pol je služil svojemu namenu, sedaj pa, ko pride na namizje ni ikon, miška pa ni miška, je neki črni x namesto miške. lahko samo kliknem desni klik in potem izberem kar mi tam ponuja... ni niti zaganjalnika... ne morem zapreti terminala oz. nastavitvenega okna itd. 

    Kašni predlogi kje naj se lotim zadeve? 

    PS. Ne vem če ta tema paše v to kategorijo :smiley: 

    ok sm resu zadevo. ceu dan sm se zajebavou. je pa pomagal tole...
    https://support.rstudio.com/hc/en-us/community/posts/213166907-blank-window-and-empty-menu-on-ubuntu-16-04

    zakaj pa do tega sploh pride?
    a res noben nima odgovora? 
  • naloži ubuntu 18.04
  • strauski je dejal/-a:
    naloži ubuntu 18.04

    A mislis da se na 18.04 pa ne more to naredit? Sploh pa dvomim da bi lahko računalnik poganjal novejši ubuntu, ker že ta gre za silo...
  • gregc1 je dejal/-a:
    strauski je dejal/-a:
    naloži ubuntu 18.04

    A mislis da se na 18.04 pa ne more to naredit? Sploh pa dvomim da bi lahko računalnik poganjal novejši ubuntu, ker že ta gre za silo..

    probaj saj te nič ne košta,ampak 16.04 ni neki stari ubuntu 

  • Ne morem probat ker računalnik ni pri meni je pri tastu in dnevno v uporabi. (300km stran od mene)se pravi če ne dela imam jaz problem ha. sprašujem pa zaradi tega ker imam še na dveh računalnikih istega ubuna in se bojim da ne bo še tam crknilo...
  • no koliko pa zmore pač ta PC,koliko rama pa procesorja ima ,če lahko zaupaš
  • btw: osebno sem lansko leto ugotovil da Kubuntu žre dosti manj resursov kot klasični Ubuntu.. pa še leži mi bolj, čeprav KDE-ja nekoč nisem ravno maral. Zdaj pa je ratal prava bomba IMHO.. V bistvu bi ga moral Canonical po defaultu dat vun kot uradno verzijo.. A to je le moje skromno mnenje.. :P
  • strauski je dejal/-a:
    no koliko pa zmore pač ta PC,koliko rama pa procesorja ima ,če lahko zaupaš

    http://www.notebookreview.com/notebookreview/dell-inspiron-1525-review/

    ima pa 4 gb rama pa ssd disk. 
  • SigiSi je dejal/-a:
    btw: osebno sem lansko leto ugotovil da Kubuntu žre dosti manj resursov kot klasični Ubuntu.. pa še leži mi bolj, čeprav KDE-ja nekoč nisem ravno maral. Zdaj pa je ratal prava bomba IMHO.. V bistvu bi ga moral Canonical po defaultu dat vun kot uradno verzijo.. A to je le moje skromno mnenje.. :P
    ma nekak se je navadu na ubunta. zdej na neki nouga navajat je brez veze. ne rabi dost računalnika. skyp, mogoče kašne novice(internet) pa exel... 
  • gregc1 je dejal/-a:
    strauski je dejal/-a:
    no koliko pa zmore pač ta PC,koliko rama pa procesorja ima ,če lahko zaupaš

    http://www.notebookreview.com/notebookreview/dell-inspiron-1525-review/

    ima pa 4 gb rama pa ssd disk. 
    ubuntu 18.04 ti mora delati brez težav ,ker je dovolj močan računalnik
  • strauski je dejal/-a:
    gregc1 je dejal/-a:
    strauski je dejal/-a:
    no koliko pa zmore pač ta PC,koliko rama pa procesorja ima ,če lahko zaupaš

    http://www.notebookreview.com/notebookreview/dell-inspiron-1525-review/

    ima pa 4 gb rama pa ssd disk. 
    ubuntu 18.04 ti mora delati brez težav ,ker je dovolj močan računalnik
    a mislis da je ubuntu 18.04  tok bols? in tam teh težav ni? zakaj bi nadgradil?

  • ne mislim ampak vem,zadnji ubuntuti nazaj cca 3 leta so mi delali težave na istem PC , ubuntu 18,04. pa brez ptoblemov,ti pa se sam odloči kaj boš storil
  • pa dobr no men so do sedaj usi delali. uporabljam pa od 2015 naprej. ta napaka se mi je prvic zgodila. a si tudi ti imel to tezavo? 
  • No nisem mogel zvoka uredit na dolby ,potem  samo namizje ki sem mal spreminjal teme se je začelo vse sesuvat pa zmrzovat,pa sem ponovno naložil ubuntu in se je težava ponavljala,zdaj na ubuntu 18.04 ni nobenega problema,dela kot se šika
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.