Težave pri namestitvi 18.04.2 LTS

mahi Član
uredil/-a 22. April, 2019 v Programi
Pozdravljeni,

sem nov na tem forumu in pred dnevi sem na svoj PC poleg win 10 namestil še Ubuntu 18.04.2 LTS. Vse deluje OK, le težava se pojavi ko želim karkoli narediti in me pri tem sprašuje za geslo. Geslo vnesem in dobim odgovor Overitev je spodletela. Poizkusite ponovno. In tako se dogaja v nedogled.... Pri prijavi v sistem težav z geslom ni. Težave nastanejo samo takrat ko želim kaj namestiti.

Hvala za pomoč

Komentarji

  • Prvo vprašanje.. si prepričan da vpisuješ pravo geslo? :) 
    Vpiši ga nekam drugam kjer vidiš kaj pišeš in nato ga skopiraj v okno za geslo.
  • Ja, sem prepričan. Še nekaj sem opazil in sicer.
    Ko zaženem računalnik in se prijavim, gre prijava normalno skozi. Če ga med delom zaklenem, Win+L, in ga želim odkleniti se pojavi isto. Overitev je spodletela. Takrat potem kliknem da se prijavljam z drugim up. imenom in se vrnem spet na začetni zaslon in takrat ga spet lahko odklenem....
  • coso423 Član
    uredil/-a 24. April, 2019
    Če prav razumem, imaš 2 uporabnika in na drugem ti vse dela normalno?
    Lahko tudi probaš narediti novega in starega zbrišeš (nekje na netu zasledil), če ti bo delalo ali pa ponovno namesti Ubuntu. 

    Sam sem po sami namestitvi sledil tem navodilom (samo kar sem rabil) :smiley:  https://linuxconfig.org/things-to-do-after-installing-ubuntu-18-04-bionic-beaver-linux#h6-experiment-with-desktop-environments
  • a smo morda uporabljali sudo za zagon grafičnega programa?
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.