Debian Buster - shutdown se ne izvede

Pozdravljeni.
Na laptopu (i7, nvidia) je na Debian Stretch-u ponovni zagon in ugašanje delalo bp, na Debian Busterju pa zagon dela, vendar se računalnik ne more ugasniti (razen z mehanskim držanjem tipke za izklop).

Sem poskušal z rešitvami preko spleta, vendar brez uspeha.
Tako da ostajam na Stretch-u, dokler ne pride do kakega update-a, ki bo zadevo rešil ali pa ne.

Komentarji

  • Dodatek:
    poskušal sem različne novejše  distribucije (ubuntu mate 19.04, fedora, manjaro), vendar je na vseh enaka težava kot sem jo zgoraj opisal.
    Poskusil sem še z Solus 3 (starejša verzija), ki pa ugaša.

    Ugotovil sem torej, da mi računalnik več ne ugaša od jedra št. med 4.13 in 4.19, ne glede kako distribucijo uporabljam.

    Računalnik je medion erazer X7830, zadnja BIOS verzija je iz maja 2015.

    P.S. Na windows 10 tudi ni nobenih težav.

    Kaj storiti? Ali bodo prihodnji update-i mogoče verjetno rešili težavo? Trenutno se pač iz Debian 10 bootam v Debian 9 in tam ugasnem računalnik.

    Za kakršenkoli nasvet se že vnaprej zahvaljujem.
  • poskusi ga ugasniti preko ukaza, da vidiš, če javi kakšno napako.

    sudo shutdown -h now


    prav tako se lahko preveri dnevnike (/var/log ali s kakšnim logviewer-jem). morda se pokaže kje je napaka in zakaj ga ne more ugasniti.
  • depakin Član
    uredil/-a 13. August, 2019
    Sem poskusil še s "systemctl -f poweroff" - podobno zgornjemu ukazu, ki mi ne dela oziroma je spremenjen.
    Odstranil sem še modemmanager in alsa-utils (javljalo neke napake v dnevnikih...).

    Zgleda, da se na laptopih ta problem "vleče" že nekaj časa, enim se pojavi prej, drugim pozneje, ni pravih rešitev.

    Od novejših distribucij - z  jedrom nad 4.14 - ne ugaša nobena linux distribucija, za razliko od windows 10 ali letošnjega FreeBSD.

    Prej nisem opazil te hude nevšečnosti, kajti Stretch uporablja kar staro jedro 4.9.

    S tem da je 4.19 LTS ... 
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.