COREL DRAW

UBUNTU 16.04 LTS
Kako začeti z namestitvijo?
LP

Komentarji

  • COREL DRAW  X3 je edini ki (pogojno) deluje na linux distribucijah.
    Inkscape je dovolj dober, ko se ga navadiš.
  • COREL DRAW obvladam, inscarpe sem preletel in se ustavil tam kjer več ne zmore..... :/
    Sem na netu gledal tole:
    V posnetku piše, da je tudi za verzijo 16.04 LTS... :o....sem na strani Wine in vidim, da so odstranli 16.04 LTS.
    A je možno dobit 18.04 verzijo 32bit, ker imam 32 bitni PC, oziroma alternativo. Verjetno nov PC 64bt, kaj menite?
    Hvala za odgovor

  • Zdravo,

    sicer ne spremljam vseh linux stvari katere me ne zanimajo več dosti, ampak sem imel dalnjega leta(2008), instaliran AutoCad, sicer preko wine ampak je delalo kot je treba ( na sestanku so bili italjani, like,  wow how did u do that??).... kar se tiče današnjih, ne vem ker ne uporabljam, ampak kolikor vem je možno namestiti, samo malo je treba poglobljeno pogledati na spletu....

    "COREL DRAW obvladam, inscarpe sem preletel in se ustavil tam kjer več ne zmore..... ", kaj to pomeni? 

    Če si resnično želiš uporabljati Linux oziroma Ubuntu, boš našel rešitev, drugače je, če želiš nekomu plačati za vso instalacijo in udobje uporabe...

    Opcije sicer so, po 30s brskanju po netu imam en par rešitev:

    VboX, imaš naložene Win in laufaš iz njih...

    Lahko se pa mučiš naprej z wine in si razbijaš glavo...

    Zadnja opcije je GIMP, odprtokodni program, kjer ima velik razpon in opcije...

    Lp, Coso423




  • WINE namestiš iz "software managerja"  X3 pa mislim da je prav posebna verzija na torrentih.
    Kje se ustavi v INKscapu? Vse kar sem rabil, sem našel na v videih na YT.
  • 19.3 32bit   Cinnamon 
  • PETERCEH je dejal/-a:
    V posnetku piše, da je tudi za verzijo 16.04 LTS... :o....sem na strani Wine in vidim, da so odstranli 16.04 LTS.
    A je možno dobit 18.04 verzijo 32bit, ker imam 32 bitni PC, oziroma alternativo. Verjetno nov PC 64bt, kaj menite?
    Hvala za odgovor

    kakšen CPU pa je, če je 32 bit? lahko poženete tole , nato označite in prilepite tukaj del ki piše pod *-cpu :

    lshw -sanitize

    ukaz bo izpisal vašo strojno opremo in pri tem zakril občutljive podatke.
    del pod *-cpu pa zajema model procesorja.

    jaz imam AMD64 Athlon 3200+ Single core iz leta 2004. windowsi so bili 32 bitni, ampak linux je pa 64 bitni, ker je 64 bitni CPU. na šihtu imam 64 bitni Windows 10, pa skoraj vsi programi so 32 bitni. bog si ga vedi zakaj....

    stare wine lahko enostavno naložiš preko Playonlinux, prav tako je večina prefixov 32 bitnih za razne stare igre. wine je tudi v repozitorijih (software center). koda za namestitev iz repozitorijev:
    sudo apt install wine

    uporabljam Gimp in Inkscape. Obstaja pa še Krita (če gre bolj za risanje kot vektorsko grafiko). Česa pa Inskcape ne more? Jaz sem že zdavnaj prestavil na inskcape. še na windows. je pa res da Corel Draw nisem uporabljal profesionalno. 

    če je PC res 32 bitni, je čas za menjavo. mi smo vzeli Ryzen 5 laptop za 411 EUR. Ryzen 3 so še cenejši. vse to pa je bistveno hitrejše od česarkoli 32bit. govorimo oh 10x-20x hitrejšem PC. Če je klriz az denarjem se da kaj rabljenega dobit, ki bo vseeno vsaj vseeno vsaj 7x hitrejše od 32bit.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.