ati grafična

Jaz sem ču da "linuxi" baje ne podpirajo atijevih grafičnih kartic mi lahko kdo pove kaj glede tega TANX
«1

Komentarji

  • Ati grafične kartice delajo prav lepo na linuxu. Je pa res da delajo boljše nVidia grafične kartice kot pa ATI jeve. Sploh za kakšne igrce al pa kej podobnega. Katere grafi?áne kartice delujejo lahko dobiš na spodnjem naslovu : http://wiki.cchtml.com/index.php/Hardware

    LP
  • bl4z Član Ubuntu.si
    recmo tko .. da so nvidija gonilnik vedno nekoliko bolj sodobni kot pa tisti atijevi pa namestitev se mi zdi da je nekoliko lazja ... kar sm razvidu iz postov ... ampak ce ne rabis 3D aka openGL je pa vseeno ktero imas
  • Linuxi ne obstajajo!!!
  • GregaS je dejal/-a:
    Linuxi ne obstajajo!!!
    jup linux je samo eden
  • da ne odpiram nove teme!
    izpiti so mimo in sem dapper na novo instaliral....malo komplikacij z atijevo kartico....zdej dela vse v redu razen video! ce odprem kak film si vse zaustavi in neki casa (cca 15 sekund) ne morem nic delat z racunalnikom, je blokiran! in pol sele lahko gledam film normalno!

    ve kdo kaj se da nardit??? verjetno je kej v nastimanju xorga?
  • ATI-jeve kartice so krneki v linuxu....driverji ki jih dobis na njihovi strani so totalno v k in ti dajo samo nek brezvezen software rendering in zato openGL aplikacije delajo hudicevo pocasi (sm poskusu spilat ET na 9250 radeonu....5fps je blo max, na nvidia 4200Ti ne pade pod 60...)

    (mal offtopic, a ni sprejeto da se beseda "linux" lahko sklanja....poslovenjena beseda....?)

    Lp
  • Aphopis men čist normalno delajo vse 3D aplikacije na 9600XT, kolega ma radeona 9000 in mu ET dela čist normalno, u bistvu enako kot men.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Je dovoljeno ampak za množino je pa res treba pazit. Ker uporabniki enačijo windows in Linux. Vsaj pri množenju :) Čeprov je itak narobe

    Windows -i nasilno množenje čeprov je tole kr ustajena raba. (Uporabljam Windowse)

    Linux je pa smatrano enako in zato uporabniki ne bi smeli množiti (Uporabljam Linux) in NE (uporabljam Linuxe)

    Pravilno je raba GNU/Linux

    Tolk o tem če hočete razglabljati o tem odprite novo temo. Lahko pa jo jst namesto vas pa se še ma razpišem v prvem postu. Tu pa je debata o množenju zaključena
  • GregaS: krneki so ker ne podpirajo veliko kartic (tistih "tapoceni") :\
    nVidia je se dalec spredaj pri razvoju driverjev za linux platformo....
    Lp
  • Aphopis: katerih kartic pa ne podpirajo? Se strinjam da je nVidia daleč spredaj pri razvoju driverjev. Pa ne samo za linux. Že nekaj časa je znano da ima ati precej boljši hardware ampak nVidia to nadoknadi z odličnimi driverji.
  • christooss Član Ubuntu.si
    GregaS npr Ati radeon 7000
  • christooss Član Ubuntu.si
    RADEON 8500 Series and higher
  • Kolikor vem, so pri vseh atijih (pri 9550 zagotovo) težave s hibernation in sleep mode: lahko izbiraš med pospešeno 3d grafiko in omenjenima funkcijama, ne moreš pa imeti obojega. Če bi še enkrat izbiral, bi vzel nvidio
  • Nekaterim, kot meni, je šel ati z njihovo podporo za linux tako zelo na jetra da sm si nabavil nvidio, sedaj nimam več problemov z moduli. =)
  • christooss Član Ubuntu.si
    Elrond jst sm zdj kupu Geforce pa ni boljšga. Starost je približno enaka kot prej pri ati (dve leti) ampak performanc pa nepremerljivo boljši
  • mi lahko en prosim da en konkretn viki kako inštalirat driverje za atija na 6.10 edgy ker je un wiki čudn in še ne dela
  • Aphopis je dejal/-a:
    (mal offtopic, a ni sprejeto da se beseda "linux" lahko sklanja....poslovenjena beseda....?)
    kdo ali kaj je:Linux
    koga ali česa ni:linux(-a če je v ednini)
    komu ali čemu daš:linuxu
    koga ali kaj tožiš:linux(-a če je v ednini)
    o kom ali o čem napiše roman: o linuxu
    s kom ali s čim razkrinkaš frendov računlnik: z linuxom


    IM:kdo ali kaj te je poklical
    ROD:koga ali česa ni pri tebi
    DAJ:komu ali čemu nekaj daš
    TOŽ:koga ali kaj tožiš
    MEST:o kom ali o čem govoriš
    OR:s kom ali s čim ga razkrinkaš

    to je bil moj način sklanjanja

    :)
  • christooss Član Ubuntu.si
    Dumr: Kaj ti ne dela? Kater wiki?

    Sklanjanje je pravilno v večini primerov vendar je nepravilno raba množinske oblike npr.

    Linuxe sem si naložil.

    To je tema o driverjih in ne o sklanjanju :P
  • ne zažene mi xa ko pač inštaliram... ker morm pač tm u xorgu spremenit driver "ati" na "fglrx" sej bom zej še enkat inštaliru kubuntu pa bom poročal
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.