[nasvet] kubuntu

http://www.ubuntu.si/dokuwiki/doku.php?id=kde_-_kubuntu


sem namestil po tem vzorcu kako pa odstranim vse pakete za kde?

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    za začetek

    sudo apt-get remove kde*

    Pol pa lahko v Synapticu daš notr v Search KDE pa greš ročno vsakega ODznačit
  • To je še velika slabot KDEja na ubuntu. LP!
  • Waverave je dejal/-a:
    To je še velika slabot KDEja na ubuntu. LP!
    Oprosti ampak nisem dojel kaj je slabost? KDE?
  • Waverave Član
    uredil/-a 24. April, 2006
    Elrond je dejal/-a:
    [quote=Waverave]To je še velika slabot KDEja na ubuntu. LP!
    Oprosti ampak nisem dojel kaj je slabost? KDE?[/quote]
    ...da je treba njegove komponente posebaj odstarnjevat, kar je zamudno in vedno kaj pozabiš.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ja samo to ni slabost KDEja

    Drugač lahko inštaliraš deborphan in potem v Synepticu search glede na deborphan nardiš. Kr uporabna zadevca
  • Waverave Član
    uredil/-a 24. April, 2006
    christooss je dejal/-a:
    Ja samo to ni slabost KDEja

    Drugač lahko inštaliraš deborphan in potem v Synepticu search glede na deborphan nardiš. Kr uporabna zadevca
    se stirnjam - ce smo natancni - je slabost frontenda ali pa tudi ne. Ko sem prvič videl linux, sm videl KDE ... KDE je res tako lično izdelan ... in Konqueror je dobra poguntavčina - vse v enem. Ce pa bi tako na pamet ugibal, bi lahko imel Konqueror varnostne težave, ker združije vse te funkcije ... starejše verzije so jih baje imele. Kakorkoli že, pa je dobro imeti izbiro gnome, kde, itd.
  • Ko smo že pri KDE. Nekaj sem brskal po repozitorjih o KDE in sem ene stvari namestil. Zdaj pa mi vsakič ko zaženem Kubuntu na začetku zažene KDE Wizard (čarovnika) za "stilsko preobrazbo" (ne spomnim se zdaj kako se točno reče). Kako naj se tega znebim??

    Hvala
  • christooss Član Ubuntu.si
    A ne obstaja kakšna kljukica, da ti ne zaganja ob vsakem zagonu. Možno da imaš naraobne pravice nad .kde v home direktoriju
  • Ne kljukica ne obstaja. Sem šel enkrat do konca tega čarovnika pa mi ga vedno zažene znova.

    Kar se tiče pa druge opcije pa ne vem kako preverit kdo ima pravice nad .kde?
  • christooss Član Ubuntu.si
    ls -la

    napiš v terminalu
  • Sem vtipkal in za .kde mi napiše, da imam pravice (napiše moje ime). Napiše tudi to, (če kaj pomeni) "drwx------".

    Seveda imam na začetku možnost izbrati opcijo "preskoči čarovnika", ampak tudi, če ga preskočim ga naslednjič ponovno zažene.

    Zažene pa ga prav na začetku še pred uvodnim zaslonom.

    Poskusil sem tudi iti čez čarovnik do konca (sicer sem probal enkrat) a mi ga je naslednjič spet zagnal.

    Kaj bi lahko še naredil?
  • Tisti Kpersonalizer, ki se mi je čisto vsakič do zdaj zaštartal pri zagonu je bil hrošč, ki je v Edgyju odpravljen.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.