Razlika

Zanima me če je kakšna razlika na http://ftp.irb.hr/debian-cd/ tem linku med sarge in stable? V mapah so isti faili in enake velikosti...?
«1

Komentarji

  • Screamboy Član Ubuntu.si
    ne ni jih, vsaj mislim
  • bl4z Član Ubuntu.si
    lej .. tko je debian ima imena recimo .. 3.0 woory, 3.1 sarge, 3.2 sid ... in do 6.6.2005 je bil woody stable, sarge je bil testing, sid pa unstable...
    po 6.6 se je 3.0 prestavil v oldstable, 3.1 sarge v stale, 3.2 sid v testing ...

    a kapiras ? :)
  • Enter4 Član
    uredil/-a 3. September, 2005
    Jap kapiram :)
    Samo ne vem zakaj ima potem 3.1 takšne napake :(
  • bl4z Član Ubuntu.si
    v bistvu napake nima 3.1 ampak paketi, ki sestavljajo 3.1 ...in pazi foro .. recimo vzames apache 2.0.50 in ko pride vn verzija 2.0.52 imajo pac vse distribucije, ki imajo paket apache 2.0.50 BUG ... tko da to so bugi posameznih programov ne pa distribucije .. distribucija ima bug, ce recimo ne dela setup, boot ali pa kaksne take fore ...
  • Hm... se pravi bug v kde-ju... Kaj lahko namestim kde verzijo 3.2 ali pa od 3.0r6 verzije.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    po navad debian naredi bug fix za vse 4 aktualne distribucije, tko da pomoje ti kr lepo namesti od tiste verzije, ki jo imas
  • Mater od 3.0r6 woody ali kaj že je tu pa ne pridem z inštalacijo grafične do konca :(
    http://www.konzola.net/storitve/shrani/pics/napaka101.png
  • bl4z Član Ubuntu.si
    ok sam za info 3.1 r0 je trenutno zadnja stable ... drugace pa cr prek vmware instaliras mors instlairat neke toolse (kao xserver) ... sam to sm delu jaz pred 4imi leti .. takrat je blo tko ..
  • urh Član Ubuntu.si
    ok, debian = DEBILIAN ! 4ever :]
  • urh je dejal/-a:
    ok, debian = DEBILIAN ! 4ever :]
    Aja in s čim te je Debian tako "razjetil"?
  • urh Član Ubuntu.si
    Kot prvo delajo nove verzije "prevec" casa in s tem izgubljajo uporabnike (to je dokazano), ampak ne se upirat da to da ce novo verzijo delajo dlje casa je kao kvalitetnejsa, nebi rekel da je res. Potem so ponavadi te nove verzije unstable (krenki), pa se glede aplikacij je dost blesavo, ceprav imam kr veliko podporo vseen. Pa se bi nasteval..
  • tale stran ni nastala za to da bi se govoril čez debiana ki je oče Ubuntuja. Debain ima res dolge intarvale med različicami. ampak jedro distribucije je pomebno apt-get. Če hočeš najnoveše stvari uporabljat uporabljej gentoo.

    Debianov primarni cilj niso desktop mašine!!!!
  • bl4z Član Ubuntu.si
    evo jaz mam pa ravno zato debiana, ker mam garantirano, da ko 1x racunalnik instlairam lahko vsaj 5 let racunam na popravke, podporo ... in mi ni trba vsakih 6 mesecev delat reinstall



    o jaz pa ne .. kako sva si razlicna :P
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    hm
    5 let prevec ;P
  • bl4z Član Ubuntu.si
    zakaj ... predstavlji si moj primer ... masina, vse lepo dela ... 50 user accountov, 20 GIGA podatkov ... ni lepsega, kot da masina dela ... dela ... dela ... doker pac more, brez vsakih reinstalov .. in podobnega s* ..

    ajde .. desktop je neki drugega k vsak hoce najnovejsi eye candy .. sma za server je pa to balzam
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    ja za server pa imaš distrbucije namenjene prav za server

    pa najpogosteje se uporablja za server tako ali tako debian

    morlai bi pri debian naredit eno samostojno različico samo server da bi sam te pakete pa na varnosti delali

    za workstation pa čisto drugo verzijo delali na lepoti pa funkcijah ;)
  • sej je za workstation druga verzija - Ubuntu :)

    Sej zdj bo ta združba kjer so debian pa mepis itd. nardila to kar želite.

    debian je fajn distribucija
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    ja je ja sam men ubuntu paše
    me zlo vzburja ;PP


    joke
  • urh Član Ubuntu.si
    lahk bi se kej napisu samo.. imamo svoja menja :)
  • Nekaj fejst te jezijo :) Mater včasih sem že pomislil, da bi bilo boljše, če bi bilo manj distribucij in bi te naredili še boljše in večih jezikih podpora...
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.