Zvok ne dela?

No stvar je taka. Zvočna kartica mi ne funkcionira. Po vsej verjetnosti je treba inštalerat gonilnike zanjo ampak zraven priloženi so samo za Windows XP. Zvočna je pa integrirana na ASRock K7S8X Socket A mama plati. ASRockovo domača stran trenutno ni dosegljiva, tako da če bi kdo vedel kje bi lahko staknil driverje in mi opisal kako jih inštalerat (nov Ubuntu uporabnik) bi bil en zelo hvaležen human :)

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    v konzoli napiši:
    lsmod | grep snd

    In tukaj pastaj rezultat.
  • snd_intel8x0 29984 2
    snd_ac97_codec 64608 1 snd_intel8x0
    snd_pcm_oss 47652 1
    snd_mixer_oss 16768 2 snd_pcm_oss
    snd_pcm 84872 3 snd_intel8x0,snd_ac97_codec,snd_pcm_oss
    snd_timer 23300 1 snd_pcm
    snd 50276 6 snd_intel8x0,snd_ac97_codec,snd_pcm_oss,snd_mixer_oss,snd_pcm,snd_timer
    soundcore 9824 3 snd
    snd_page_alloc 9604 2 snd_intel8x0,snd_pcm



    Upam da pomaga.
  • napsy Član Ubuntu.si
    zgleda, da je sistem naložil drajverje za zvočno. torej leži problem nekje v zvočnem strežniku.
  • Kaj storiti?

    Ob kliku na kakšen MP3 (oz bilokak zvok) mi default video player prikaže napako in da imam pomanjkanje kodekov oz. pluginov.
  • meni s slično zvočno/matično deluje
    poskusi namestiti libxine.
    Sicer pa domnevam da imaš dapperja?
  • Če hočeš predvajat MP3 morš najprej nekej paketov namestit. Če maš dapperja maš tuki v wiki vodič:

    http://www.ubuntu.si/dokuwiki/doku.php?id=predvajanje_datotek_mp3

    Če maš pa kej starejšega maš pa na kubuntu.org vodič (ne vem če je za ubuntu isto sam verjetno je)

    http://www.kubuntu.org/faq.php#mp3s
  • strictom Član
    uredil/-a 5. June, 2006
    Lastim si Hoary Hedgehoga, ki se ravnokar nadgrajuje na Breezy Badger.

    Bom probal z vodičem na kubuntu.org.

    Če bo/ne bo deloval bom pa sporočil jutri zjutraj.
  • hm..nadgraruje se trenutno breezy na dapper :) lol
  • Ubuntu sem si šele včeraj inštaleral (sem našel v bratovi sobi 20 install/live CDjev 'Hoary Hedgehog' iz Nizozemske). Zato mi pa tudi ni kaj veliko jasnega. Vključno z zvokom.

    Updejtal bom na Dapperja zdajle :)
  • christooss Član Ubuntu.si
    BO boljš clean install
  • sudo apt-get install akode-mpeg
    sudo apt-get install gstreamer0.8-mad
    killall esd
    esd &

    Zdaj mi zadeva predvaja mp3je ampak zvoka ni od nikoder. Mogoče kdo mel podobne problem?
  • v xmms ali bmp (nevem kaj maš), dej pod nastavitvami na esound ali alsa :)



    upam da dela :) pa ja kot je že christoss reku, bi blo bolš da bi naredu clean install :)
  • Alo, naredu sm clean install Edgy-ja in mi ne dela zvok. Naštimu sm si podporo mp3 formata in mi ga v VLC tut vrti ampak zvoka ni. Ko si hočem nastavit glasnost sistema mi napiše:"Ni bilo moč najti vstavkov in/ali naprav za nadzor glasnosti GStreamer". Kaj mi je storiti?
  • Meni pravtako zvok ne dela ali ne dela imput ali output.ne vem.ko zalaufam ekigo napišem 500@ekiga.net in poli mi pride error: da ne more nekaj naredit. sem šel skozi konfiguration druid pa ne pomaga...
    any ideas??
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.