USB ključ 2.0

Lep pozdrav!

Nameravam si kupiti USB ključ 2.0 DataTraveler. Podpira skoraj vse operacijske sisteme tudi linux. Za linux konkretno piše: kernel 2.4 (ali 2.5) and above. Ker se zaenkrat ne spoznam na ta besedni zaklad me zanima, če to velja tudi za ubuntu oz. kubuntu? Ne bi rad namreč kupil ključa, na koncu pa bo neuporaben za kubuntu-ja.

Mimogrede, kapaciteta je 1 GB; hitrost branja 6MB/s; hitrost pisanja 3 MB/s. Stane pa 6890,00 SIT (28,75€). Je to solidna cena? Pa proizvajalec?
«1

Komentarji

  • gregor Član
    uredil/-a 6. June, 2006
    Včasih so bli neki problemi z USB ključi. V bistvu sem mel več problemov z USB1.0 kot z USB2.0...Zadnje čase pa mi dela vse in nimam nobenih problemov več...prepozna mi prov vse USB ključe, ki jih priklopim. Pomojem kr brez strahu. Pri določenih distribucijah lepo zrihtan "automount" pri nekaterih moraš priklapljat ročno. Pr Ubuntu mi je lepo za vse USB medije naredilo ikonco na namizju.
  • khan je dejal/-a:
    Lep pozdrav!

    Nameravam si kupiti USB ključ 2.0 DataTraveler. Podpira skoraj vse operacijske sisteme tudi linux. Za linux konkretno piše: kernel 2.4 (ali 2.5) and above. Ker se zaenkrat ne spoznam na ta besedni zaklad me zanima, če to velja tudi za ubuntu oz. kubuntu? Ne bi rad namreč kupil ključa, na koncu pa bo neuporaben za kubuntu-ja.

    Mimogrede, kapaciteta je 1 GB; hitrost branja 6MB/s; hitrost pisanja 3 MB/s. Stane pa 6890,00 SIT (28,75€). Je to solidna cena? Pa proizvajalec?
    1Gb za 6900sit? To je zelo ok cena ce mene vprasas, sploh ce govorimo o Kingstonu ki je dokaj priznana znamka...

    Drugace ima pa Linux zelo dobro hw poporo, tako da ti bo sigurno delalo... Meni dela ama vse po defaultu... Kernel pri Ubuntu je pa 2.6 tako da ocitno ima podporo ce pise da je za 2.4 kernel...

    lp
  • christooss Član Ubuntu.si
    To je mal sfejkana reklama. Ker Linux podpre ključ in ne obratno. Samo se pa dobr sliš za Windows IN ŠE za LINUX. Joj kolk smo mi dobra firma k oglašujemo tist kar so naredil drugi.
  • nekoliko na to temo:
    kako enostavno spremenim label usb ključa?
  • napsy Član Ubuntu.si
    zakaj bi spreminju labelo?
  • christooss je dejal/-a:
    To je mal sfejkana reklama. Ker Linux podpre ključ in ne obratno. Samo se pa dobr sliš za Windows IN ŠE za LINUX. Joj kolk smo mi dobra firma k oglašujemo tist kar so naredil drugi.
    word!
  • khan Član
    uredil/-a 6. June, 2006
    Na ovitku spredaj so napisani vsi OS razen linuxa. Ta je omenjen šele na zadnji strani. Dobro da sem pogledal.

    Hvala za odgovore. Toliko, da vem.

    P.S. Ura vam prehiteva na forumu. Ste še vedno v zimskem času. Glede na vreme bo kar držalo. =D
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ti morš naštimat pravilen čas v svojem profilu. In ja mi se obračamo po vremenu in ne po letnih časih

    Letni časi SUX :)

    niber: Probi formatirat pa se potem takrt label spremeni. Čak bom probal k men bi blo tud hudo spremenit ime
  • napsy: hja, če imam dva usb ključa noter, nikoli ne vem kateri je kateri. V winsih sem enega labeliral na niber, pa je prav kuul, ko mo v ubuntuju mounta na /media/NIBER
    Bom dal kar na fičr request u nautilusa, da bo desn klik to naredu

    No evo sem pa nekaj našel:
    https://wiki.ubuntu.com/RenameUSBDrive
  • christooss Član Ubuntu.si
    Hvala Niber. Dela
  • matej Član
    uredil/-a 24. July, 2006
    ahoj! sm kupu zunanji trdi disk 650 GB (na USB2 prikloplen). zdej sm pa inštalirov UBUNTU linux gor (enkrat dobil zraven revije PCFormat (celotna disribucija osja linux) in mi je inštalacijo fajn naredu. poj sm pa hotu zagnat, mi je pa pokazov tele okenčke (1. recovery mode, ostali so normal mode po vrsti):

    http://users.volja.net/jp12345/S3010006.JPG
    http://users.volja.net/jp12345/S3010007.JPG
    http://users.volja.net/jp12345/S3010008.JPG
    http://users.volja.net/jp12345/S3010010.JPG

    Mimogrede: a kdo ve kje bi lahko naroču najnovejši linux ki podpira slovenski jezik in fajno bi bilo da bi ble vse možne aplikacije gor - DVD - pa kakšna je cena?
    pa še zanima me, če na ta UBUNTU linux lahko inštaliram npr. Flash (končnica .MSI) in Dreamweaver (končnica exe)? a podpira tudi zip in rar datoteke? kako pa je z MS office a se ga da naložit? A za Linux obstaja kšna brezplačna nadzorna plošča za web hosting?
  • Problem mas, ker si instaliral na USB disk. Moral bi rocno nastavit, da bo sistem vedel kje naj isce.

    Ne .MSI, .EXE datotek ne mores instalirat v ubuntu. Podpira zip in rar. MS Office dela z emulatorjem Wine oz z crossoffice, ki pa je placljiv.
    Nadzorne plosce so ponavadi php based in delajo na vsakem web-serverju, ki ima namescen php.
  • kaj in kako pa naj nastavim?

    hvala vseeno.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Moraš grub inštalirat na enega od diskov v svojem računalniku. Potem pa samo dodaš še en vnos da ti boota iz USB diska
  • matej Član
    uredil/-a 26. July, 2006
    christooss je dejal/-a:
    Moraš grub inštalirat na enega od diskov v svojem računalniku. Potem pa samo dodaš še en vnos da ti boota iz USB diska
    Ahoj!

    Kaj pa če nimam šanse inštalirati linuxa kamorkoli razen na USB disk? A je kje na internetu možno dobiti te datoteke. Kaj pa je grub, in kako dodati še en vnos? Pri linuxu sem čisti začetnik...

    p.S. A kdo ve, kje bi se dalo dobiti najnovejšo verzijo Linuxa, po možnosti DVD v slovenščini in koliko to stane?
    p.p.S USB drive bi jest imel za spletno stran. Kaj vse moram še kupiti, da bo pač ena mapa od linuxa na internetu, in bo vse laufalo preko osebnega računalnika (na Windowsu mi je to prek Serv-Uja delalo(poj sm IP za stran imu))? A moram PHP in MySQL in Apache in FP extensions in ves ta šit še posebej namestit al kako je to? Če mi kdo pomaga bom zelo vesel.



    _________________________________________
    matej.potocnik@telemach.net
  • christooss Član Ubuntu.si
    grub je samo zaganjalnik ki se namesti na dolo?áen del diska in ne zasede nič "fizičnega" spomina. vsaj ne tistega ki ga vidiš v winsih.

    Bom več lahko povedal jutri. Me je elektrika zrukala in nisem čisto pri pravi :(
  • ne vem kaj bi ti rad zdej mel :)

    ce bi rad mel spletno stran potrebujes apache itd
    ce pa samo dostop do diska, pa lahko resis z kakim ftp serverjem (kot si mel prej z U-servom)
  • A ni tko, da lahko tudi v biosu določiš naj se zadeva zažene z usb diska?
    a je kdo to sprobal? (ne vem kako deluje grub na usb disku)
  • jest sm to že probov, ampak mi tiste slikce pokaže (z mojga 1. vprašanja)
  • Jaz pa imam ta problem, da karkoli posnamem na ključ v Ubuntuju, Windows ne vidijo. A mogoče kdo ve, zakaj je tako? Ključ pa je 256 MB Verbatim.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.