kako sem prišel do xgl

napsy Član Ubuntu.si
Imam radeon 9200se in mi je pred kratkim uspelo usposobiti xgl. OpenGL mi je že delal takoj po instalaciji in sem lahko brez problema poganjal igrice, kot so enemy territory ter še nekatere opengl-based z xorg ati drajverji.
Zasledil sem pa članek na https://help.ubuntu.com/community/CompositeManager/Xgl in sem sledil navodilom. Po ponovnem zagonu gdm sem izbral sejo xgl, pognal compiz skripto in vse je delalo pomaslu. Še en screenshot:
image
«1

Komentarji

  • Zdej sem še jst probal nardit po temu vodiču (mam ati 9600xt in kde). Ko se prijavim s sejo xgl se sicer zadeva naloži, nobenih opozoril ali napak ni, ampak tolk počas dela da je popolnoma neuporabno, procesor je pa non-stop 100% uporabljen. Mogoče kdo ve kaj za hudiča bi lahko blo narobi?
  • napsy Član Ubuntu.si
    nimaš pravega 3d pospeševanja? Si lahko prej pognal kak resen opengl in ti je gladko delal?
  • Prej, preden sem zagnal xgl? Mam nameščen fglrx driver in lahko normalno igram Enemy Territory.
  • preveri, ce ti direct rendering dela...
    glxinfo | grep direct
    Drugace ti pa na 9600 more delati, meni dela na intel shared graphics brez problema... :) (OK, AIGLX sam sej je skoraj enako...)
    Drugace pa poskusi z AIGLXom ce ti XGL ne dela, ker lahko v Xih presaltas nazaj v metacity ce ti ne dela - je samo nekak window manager...

    lp
  • aiglx ne podpira 9600xt, direct rendering dela.
  • Jaz mam ATI 9200 in mi ne dela. Direct rendering je bil vkljucen in sem sel po navodilih. Ko sem se prijavil v Xgl je stekalo ko noro in ko sem hotel skonfigurirat compiz mi je zastekalo in to je to. Zdaj sem poskusil nekaj namestiti fglrx ampak se je to izkazalo za zelo slabo potezo. Ce zdaj vpisem glxinfo | grep direct, mi vrze en kup errorjev v stilu [fglrx] API ERROR: could not register entrypoint for BindFramebufferEXT. Do zdaj se vedno, ko sem se spravil namescat ATI-jeve driverje, sem si rekel nikoli vec, ker se je ponavadi to koncalo z ponovno namestitvijo Ubuntuja. No ja, ce kdo slucajno ima kak nasvet... :)
  • En popravek... Men direct rendering ne dela! Pognal sem sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg in nastavil na fglrx ampak vseeno ne dela. Kaj naj nardim?

    PS: gonilnike mam iz uradne strani, ne iz repozitorijev.
  • V glavnem svoj zgornji problem sem resil s kopiranjem datoteke libGL.so.1.2. Postopek je opisan na strani http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=185033 . Vendar mi 3D pospesevanje dela le v Ubuntujevi privzeti seji in ne v Xgl, kjer vsa zadeva dokaj steka. Javlja mi nekaj v zvezi z manjkajocim xfree86-dri. Le da se meni ne da vec ubadat s tem. :)
  • napsy Član Ubuntu.si
    uredil/-a 17. August, 2006
    ja meni je xgl seja tudi kar stekala ampak ko sem poglnal compiz je vse zacelo gladko delovati. graficne mi ni blo treba nikdar stimat, ker je opengl ze po namestitvi delo oz. je bil direct rendering takoj podprt. jaz sem potem sam tistemu wikiju sledil in mi zdaj lepo dela.

    Na naslovu http://luka-napotnik.net/xorg.conf je pa moj xorg fajl če je komu pomaga.

    btw ve kdo kok izklopit ta wobly efekt?

    Pravkar sem opazil da mam fglrx kot drajver, sam pa nisem nikoli nameščal teh drajverjev. Hm očitno je instalacija sama priredila drajverje.

    $glxinfo
    name of display: localhost:1.0
    display: localhost:1 screen: 0
    direct rendering: No
    server glx vendor string: SGI
    server glx version string: 1.2
    ...
    OpenGL vendor string: Mesa project: www.mesa3d.org
    OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
    OpenGL version string: 1.2 (1.5 Mesa 6.5.1)

    Zdaj pa ne vem a gledam napačno xorg datoteko ali se pa dogaja nekaj čudnega.
  • Mogoče veste rešitev za moj problem?
  • napsy Član Ubuntu.si
    Poskusi mojo konfiguracijo.
  • cime Član
    uredil/-a 17. August, 2006
    Tudi meni je uspelo namestit XGL & Compiz. Nice efekti. A se jih da kej nastavljat? Kolko se zajuga okno ob premiku itd... ?

    edit: mja, prehitro sem se veselil. Nekam čudno mi dela compiz, enkrat ga nalovda takoj (uporabljam varjanto s skripto ) enkrat pa ne, in samo zginejo vsi okvirji oken - upam da veste kaj mislim. Včasih pa se zažene komaj po kašnem 10. zagonu skripte
  • napsy Član Ubuntu.si
    Js sm naletel na naslednje napake:

    * _zelo_ počasno raztezanje oken,
    * predvajanje filmov nagaja (mplayer z -vo sdl parametrom delno dela, vendar še vedno ni za resno gledanje). V necelozaslonskem načinu se pa lahko gleda brez problema z VLC predvajalnikom. Torej trenutno so še resni problemi z video predvajanjem,
    * prepočasen zagon programov. Preden se programi zaženejo, gnome ustvaja nekakšen okvir do konca roba zaslona, kar pa upočasni sam zagon programa, ki je sicer hiter. Sicer sem nekje zasledil trik kako to odpraviti,
    * včasih se pojavijo motnje pri izrisu oken, npr. trzenje zaslona ali delni izris okna. Vendar to se redko pojavlja, ampak vseeno moteče.
  • napsy je dejal/-a:
    Js sm naletel na naslednje napake:

    * _zelo_ počasno raztezanje oken,
    * predvajanje filmov nagaja (mplayer z -vo sdl parametrom delno dela, vendar še vedno ni za resno gledanje). V necelozaslonskem načinu se pa lahko gleda brez problema z VLC predvajalnikom. Torej trenutno so še resni problemi z video predvajanjem,
    * prepočasen zagon programov. Preden se programi zaženejo, gnome ustvaja nekakšen okvir do konca roba zaslona, kar pa upočasni sam zagon programa, ki je sicer hiter. Sicer sem nekje zasledil trik kako to odpraviti,
    * včasih se pojavijo motnje pri izrisu oken, npr. trzenje zaslona ali delni izris okna. Vendar to se redko pojavlja, ampak vseeno moteče.
    Se strinjam. Še malo ga bodo mogli izboljšat/odstranit buge, da bo za resno uporabo.
  • napsy Član Ubuntu.si
    uredil/-a 17. August, 2006
  • napsy Član Ubuntu.si
    uredil/-a 17. August, 2006
    Odkril sem nekaj stvari.

    1. Če se okna počasi raztezajo, poženite gconf-editor, pojdite v /apps/compiz/plugins/resize/allscreens in obkljukite stretch_texture
    2. Filmi so se mi v VLC-ju v fulscreen začeli normalno brez problemov vrteti, ko sem v gconf-editorju obkljukal unredirect_fullscreen_windows v /apps/compiz/general/screen0/options/

    Malo sem se še poigral po gconf-editorju in mi je uspelo onesposobit grdo animacijo preden se kaj zažene. Tako da se mi programi sedaj kar hitro zaganjajo. Obkljukal in ponovno odkljukal sem /apps/panel/global/enable_animations, nato sem spremenil še refresh_rate iz 60 na 70 v /apps/compiz/general/screen0/. Potem sem se še malo poigral.

    Če še bom kaj zvedel bom sporočil.
  • Napsy a mi poveš kateri "metodo" (A ali B) si izbral za zagon XGLja in katero za zagon Compiza (A ali B)? Pa še to, katero grafično imaš. Jutri bom poskusu ponovno namestit XGL&Compiz na sveže nameščen Ubuntu, ker trenutno me zafrkava zagon Compiza (ga ne zažene oziroma zginejo vsi okvirji okoli oken/programov).
  • napsy Član Ubuntu.si
    metodo A za XGL, B pa za compiz. Imam pa Radeon 9200SE
  • napsy Član Ubuntu.si
    Ravno ne spada pod xgl temo, ampak mi je uspelo v prvem poskusu nastaviti aixgl + beryl (compiz fork) z opensource radeon drajverju. Sledil sem navodilom na http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=1547638&postcount=7

    Presenečenje pa je, da se filmi z mplayer-jem brez problema predvajajo in opengl programi gladko tečejo!
    Moram še omeniti da to velja za edgy, kako je pa z ostalimi verzijami pa ne vem.
  • Poskusu sem namestit aiglx preko tega tvojega vodiča, ker mi xgl v edgyju ne dela več in imam problem potem ko zaženem beryl. Tole mi napiše:
    XGL Absent, checking for NVIDIA
    Nvidia Absent, assuming AIGLX
    beryl: No composite extension
    Mel sem gor fglrx ampak sem ga odstranu in naredu: sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg in izbral ati driver. Ostalo sem naredil isto kot po vodiču. Kakšne ideje?
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.