XGL official topic

Zivjo,

ker nas stevilo uporabnikov XGLa naglo narasca bi blo fajn, da imamo eno official temo za XGL, kjer bi se razpravljalo o tem.... Ce bodo kaksne novosti, problemi ipd.... Da bomo v prihodnje takoj vidl, ce se kaj novega vpelje v xgl... Kot so bile npr. teme.

npr: Z danasnjim updateom sem opazil, da je gnome-terminal dobil true transparenco ozadja in ne samo kopijo dela wallpaperja.... Kar pomeni, da se cez terminal vidi vse, ce das na transparent ozadje, vkljucno z ikonami... Pa se ni vec zamika pri premikanju.
image
So pa fonti blazno cudni ratal... :/
«13

Komentarji

  • GregaS Član
    uredil/-a 29. August, 2006
    Ok namestil sem XGL in compiz na KDE in dela ko šus! In to z atijevo kartico :D Mislm da tolk srečen nism bil že odkar sem odkril kubuntu :D Zdej me pa zanima katere so vse komade, za upravljat okna pa to? ctrl + alt + miška že vem da obrača kocko. Katere so še druge?

    PS: opazu sm da mi vse precej hitrejš dela :)
  • napsy Član Ubuntu.si
    uredil/-a 29. August, 2006
    alt + mouse wheel: določanje prosojnosti,
    premik miške v desni zgornji kot: poravnava oken,
    pomik okna v skrajno levi ali desni kot: premik aktivnega okna na drugo namizje

    nekaj nasvetov in več kombinacij pa piše še v mojmu blogu.
  • Hvala za tole. Za poravnavo oken je supr :) Opazu sm par stvari. alt + f9 (rain) mi po parih kapljah zmrzne. Je to s pluginom kaj narobi al mam jst kakšne probleme. Opazu sm tud da F11 ki naj bi bila razporeditev oken ne dela.

    PS: namestil sem samo compiz-vanilla in compiz-vanilla-gnome
  • myha Član
    uredil/-a 29. August, 2006
    https://help.ubuntu.com/community/CompositeManager/ConfiguringCompiz

    Tuki imas opisane vse plugine in kaj naredijo.

    Drugace pa ce govoris o rain pluginu se ne dela ok, je se full nestabilen zato da se ga izogibaj oz. ga kar izklopi....

    EDIT: Zunaj je tudi gnome-compiz-manager, s katerim lahko upravljate plugine.
    http://gandalfn.wordpress.com/gnome-compiz-manager/
    Misli, da dela tudi za XGL....
  • GregaS Član
    uredil/-a 29. August, 2006
    Sm sprobu gnome-compiz-manager ampak je zelo mal nastavitev.

    EDIT: Pri zgornjem linku mam en problem... gconf-editorja jst nimam!
  • GregaS je dejal/-a:
    Sm sprobu gnome-compiz-manager ampak je zelo mal nastavitev.

    EDIT: Pri zgornjem linku mam en problem... gconf-editorja jst nimam!
    Ja, res je zaenkrat mal nastavitev.... :/

    Drugace je pa gconf-editor v applications - system tools - configuration editor in ga mas po defaultu.
  • Vec nastavitev je blo v gset-compiz -u, lahko poskusis ce se obstaja - ceprav mislim, da ga je zamenjal gnomeov conf editor.
  • napsy Član Ubuntu.si
    obstaja in deluje kul
  • Zanima me, če se da naprimer K meni in meni desnega klika naredit transparenten. Zdej ga sicer že mam ampak je grdo, ker v bistvu samo kopira sliko namizja :(
  • christooss Član Ubuntu.si
    da se :)
  • GregaS Član
    uredil/-a 29. August, 2006
    Ja? Kako? Zanima me še, kaj morm narest da mi ne bo treba vedno v konzolo vpisat
    cgwd --replace
    da se mi zažene cgwd. Rad bi, da se mi cgwd zažene s compizom.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ej sori mogu sm napisat. Nevem kako se to naredi dam pa roko v ogenj da se da. No če ne bo do jutr ne bo odgovora ti ga osebno poiščem.

    Šeenkrat sori :)
  • Ni panike :)
  • GregaS je dejal/-a:
    Zanima me, če se da naprimer K meni in meni desnega klika naredit transparenten. Zdej ga sicer že mam ampak je grdo, ker v bistvu samo kopira sliko namizja :(
    Ziv,

    to naredis s state pluginom....

    Effect: unknown
    Window type: Unknown
    Value = % transparentnosti

    Vsaj v gnomu je tako, pomojem da je enako za KDE. Ce nimas gset-compiza vpisi rocno v gconf-editor sledece
    w:Unknown:90 (v opacity moznost, 90 zamenjaj s svojimi procenti)
    GregaS je dejal/-a:
    nima me še, kaj morm narest da mi ne bo treba vedno v konzolo vpisat
    cgwd --replace
    da se mi zažene cgwd. Rad bi, da se mi cgwd zažene s compizom.
    Jaz sem to resil simple tako, da sem dodal komando
    cgwd --replace &
    V system - prefereces - sessions - startup programs.
  • Kam natančno v gconf vpišem tist?
  • Ziv,

    v apps - compiz - plugins - state - screen0 - options.

    lp
  • Nimam tega state :(
  • Zanimivo, meni tud ni jasno zakaj nimamo vsi enakih pluginov....

    Kdo ve kako bi se dalo izbrat, kateri plugin bi si nalozil? Namrec kolega tudi nima state plugina, pa minimize mu tud manjka.... :/
  • GregaS Član
    uredil/-a 30. August, 2006
    Predvidevam, da je to zarad tega ker sm dal jst compiz-vanilla in compiz-vanilla-gnome. Nekje sem prebral da je ta vanilla za slabše računalnik in da na navadni verziji ne dela video, tko da sm si dal rajš to gor.

    EDIT: zdele sm dal navadno verzijo compiza gor in je state ampak vseen ne vem kam to vpisat:

    image


    PS: Opazu sm da okna veliko bolj plavajo (so bolj elastična kot pri vanilla). A se da to kej omejit, ker je zelo moteče.
  • Zivjo,

    evo en novi update - prisel je compiz settings manager... Najbrz ste ga itak ze dobili z rednimi updatei, vendar ga vsaj jaz nisem zasledil v nobenem meniju....
    Izgleda nekako takole:
    image

    Je pa super ker se da res u nulo vse nastavljat... Prislo pa je tudi par novih pluginov, kot npr compiz benchmarking....
    zazenemo ga preprosto iz konzole (kot navadni user): csm &
    in si natimate vse efekte, ki jih zelite.

    Jaz sem moral potem se dodatno startati /usr/bin/compiz-start , vendar je to pomojem AIGLX thing.
    Aja, pa blur efekt je potrebno izklopit, ker ful opocasni efekte.

    lp
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.