XGL, compiz, ati, Dapper Drake

senzacionale Član
uredil/-a 28. October, 2006 v Ubuntu Touch in 3D namizja
Nasel sem tale tutorial ampak je za nvidia

http://www.ubuntu.si/dokuwiki/doku.php?id=xgl_in_compiz_na_nvidia

Mogoče pozna kdo kak dober tutorial ki dela za ati. Do sedaj mi ni delal noben na ubuntu forumu!
Na gentoo stvar delje na ubuntu me jebe v glavo, moralo bi biti ravno obratno po logiki :D

Komentarji

  • http://forum.beryl-project.org/topic-4863-howto-xgl-and-beryl-how-for-gnome

    Tut jst sm mel probleme, samo po tem tutorialu je pa lepo delal u prvo.
  • S tem: https://help.ubuntu.com/community/CompositeManager/Xgl preverjeno dela na Kubuntu Dapper, Ati radeon 9600xt in kde, predvidevam pa da tudi na gnome dela brez problemov.
  • Grim meni en dela. kako imas nastavljen xorg.conf. Imas gonilnik fglrx?

    gregaS bom probal se tvoje. hvala
  • senzacionale je dejal/-a:
    Grim meni en dela. kako imas nastavljen xorg.conf. Imas gonilnik fglrx?

    gregaS bom probal se tvoje. hvala
    Ja, fglrx mam. Sicer pa nevem, jst sm probu ene 5 razlicnih tutorialov in noben ni delu, ta pa je :S
    Sam ko sm kasneje ugotavlu, sm prsu do zakljucka, da so tut ostali delal, samo ker nisem spremenu GdmXserverTimeout (ker v ostalih tutorialih ni pisal), sem pol dubu error, da se server nemore zagnat, ceprov se je zaganju, ampak ker se dalj casa zaganja, je bil timeout :)
  • nalozi se mi, ampak problem je ker vse dela tako pocasi in steka, ter ni novih animacij ki jih naj bi imel GLX. Hocejo se nekaj nalagat ker se na trenutke pokaze nekaksna kocka ampak kaj vec pa ne.
  • katastrofa nikakor ne morem zrihtat. Mogoce problem z edgy?
    probal sem tudi to a mi ne dela
    http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_Edgy#How_to_install_Xgl.2FBeryl_.28ATI.29
  • nasel sem problem
    3d acceleration ni vklopljen

    kako ga vklopim ce kdo ve, je kak tutorial za radeon 9800. Lahko uporabljam fglrx driver ali ne.

    Hvala
  • Zgoraj si napisu, da mas Dapper, zdej pa da Edgy?
    Men je zadeva z ATIjevo graficno delala cist ok na Dapperju, na Edgyju pa se nisem probu.
    >> Lahko uporabljam fglrx driver ali ne.
    Kako to misls, seveda ga lahko.
  • senzacionale Član
    uredil/-a 29. October, 2006
    upgrejdu sem cez noc na edgy.

    fglrx ce lahko uporabljam me je zanimalo zato ker mi do sedaj ni delalo pa sem mislil ce je to krivo samo sem nekako ugotovil da je 3d pospesevanje krivo.

    zaj sem to uredil in upam da bo stvar delala. grem se 1x probat tvoj link.

    drzi pesti :D
  • Boone Član
    uredil/-a 29. October, 2006
    Men je tist tutorial delu, ceprov sem jih pred njim ze velik sprobu. Sem pa zadevo namestil na dapperja in je delal brez kakrsnih kol problemov (no, problemi so bli, samo se jih je dal popravt) potem sm pa updejtu dapperja na edgyja, pa je xgl crknu :(
    Tko da sm zdej naredu clean install edgyja in sem brez xgl-ja.

    Sam je cudn obcutek, ko sm navajen na taka zelatinasta okna :P

    Drzim pesti
  • senzacionale Član
    uredil/-a 29. October, 2006
    hmm sem probal

    prvic se sedaj pokaze berly napis ob zacetku, pa nek kristal v orodni vrstici samo vse dela astronomsko pocasi. Ko kliknem na kozolo se le ta odpre samo zelo pocasi okoli nje pa utripa nekaj oranznega, kot da se nebi moglo nalozit do konca. Utripa tisti del kjer je x pa za pomanjsat,...

    kako bi sploh moralo zgledat vse skupaj z beryl?

    pa sedaj ce v konzoli napisem fglrxinfo ali glxinfo se ne pozae nic samo tole pol pa utripa

    mitjab@ubuntu:~$ glxinfo
    name of display: :0.0


    ce napisem beryl dobim

    mitjab@ubuntu:~$ beryl
    XGL Absent, checking for NVIDIA
    Nvidia Absent, assuming AIGLX
    beryl: No composite extension

    ce pa emerald pa
    mitjab@ubuntu:~$ emerald
    emerald: Screen 0 on display ":0.0" already has a decoration manager; try using the --replace option to replace the current decoration manager.
    mitjab@ubuntu:~$

    je to vse normalno!


    EDIT:
    mislim da sem uredil, v zagon sem dal se berly in emerald in sedaj mislim da dela
    je to to?

    image

    samo zakaj hudica dela tako pocasi?
    imam posebej sejo xgl tako da se vedno lahko uporabljam stari nacin. Je problem mogoce v GdmXserverTimeout=50
  • Boone Član
    uredil/-a 29. October, 2006
    Ja, resitev za uno utripajoco zadevco, tam v session, ko si dodal beryl-manager, tja dodaj tut "emerald" (seveda brez narekovajev).
  • senzacionale Član
    uredil/-a 29. October, 2006
    sem dal ja in tudi samo beryl.

    Vse stvari se nalagajo pocasneje kot drugace. ceprav mi glxgears vrne 1600 frejmov!
  • Zalaufaj gconf-editor in poisci /apps/panel/global/enable_animations in odstrani kljukico. To izklop risanje nekega okvirja, zarad cesar se programi tak dolg zaganjajo.
  • Lualah Član
    uredil/-a 29. October, 2006
    hvala za dober howto

    Zgleda da stvar vendarle deluje tudi na edgy.
  • senzacionale Član
    uredil/-a 30. October, 2006
    dela ja, cool :D

    hvala za pomoc grim!
  • Boone Član
    uredil/-a 30. October, 2006
    senzacionale, zdej mi pa ti povej, kako si do unih temparatur prsu, k jih mas na zgornjem panelu. ;)
  • ni problema

    Z tem howto sem si pomagal
    http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=92504

    ce kaj ne ves prasaj.
  • ej grim a se ti je dogajalo da ko si se odjavil da ti je gdm zmrznil, da si vidu samo belo!
  • To ravno ne, se mi je pa dogajal, da ce racunalnika dalj casa nisem uporablju (recimo kaki 2 urci) da se miska pa tipkovnica nista odzivali in sm mogu bootat.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.