Težave z NVIDIA gonilniki.

Ko sem naložil gonilnike in jih hotel enejblat mi je izpisalo tole čeprav sem preimenoval nv v nvidia kakor piše.

Error: your X configuration has been altered.
This script cannot proceed automatically. If you believe that this
not correct, you can update the md5sum entry executing the following
command:
md5sum /etc/X11/xorg.conf | sudo tee /var/lib/x11/xorg.conf.md5sum
otherwise edit manually /etc/X11/xorg.conf to change the Driver section
from nv to nvidia.

Komentarji

  • Če si potegnil gonilnike z uradne nvidiine strani potem pač poženi:
    sudo sh /pot/do/driverjev
  • Boone Član
    uredil/-a 21. November, 2006
    Si bom mal sposodu tole temo, da nebom nove odpiru :).
    Do zdej sem mel Atijevo graficno, ki pa je pred kratkim odsla v lepse kraje :). Danes pa pridem dam z novo grafo od Nvidie, jo dam notr, pozenem in seveda X ne dela. Driverje mi je uspelo nalozit (Iskanje driverjev na nvidijini strani z lynxom je blo svojevrstno dozivetje ;)) zdej mam pa sledeci problem.

    Pri izbiri frekvence osvezevanja so na voljo samo neke nestandardne stvari, zarad cesar je slika zamaknjena v levo. Predvidevam da se dodatne stvari dodajo v xorg.conf, samo rabm mal bol natancna navodila.

    EDIT: Popravu zadevo z dpkg-reconfigure xserver-xorg
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    da nebom delal nove teme zakaj se mi pa ob zagonu počrni monitor nič ne naredi, samo restart pomaga sem se poskusil na slepo loginat pa ni delovalo kartica geforce 4 mx 440 64 mega pliss help
  • Naložim gonilnike ponovno zaženem PC in po novem zagonu se pokaže modro okno v katerem piše ( ni bilo možno zagnati strežnika X (vašega grafičnega vmesnika) vrjetno ni previlno nastavljen) lastim si ASUS GF 6800GT. Kako naj odpravim napako?

    PS: Probal sem tudi z odstranjitvijo gonilnikov in še zmeraj nič.
  • Jst sm mel iste probleme z driverji z Nvidiine strani. Zadevo sm pa resu tko, da sm namestil eno mal starejso verzijo iz repozitorijev (nvidia-glx).
  • Saj jaz sem jih nalagal z repozitorjev.
  • Odpri error log (ti napise, kje je ;)) in poisc tiste vrstice, k se zacnejo z (EE) pa pejsti sem. Pa bo mal lazje ugotavljat napake.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ob zagonu poglej v grub. Tm k se sistem nalaga piše Press Esc za menu. Če maš dva kernela notr oba probaj zagnat. Men vem da dela samo -generci -386 mi pa samo še brez driverjev laufa. Neki je z moduli.
  • Problem je v tem da sploh ne morem v sistem to se zgodi že ob nalaganju sistema piše da je problem tudi nekaj z Xorg-om.
  • christooss Član Ubuntu.si
    ja sej PREJ. Takoj ko naloži RAM cdrome v BIOSU se pojavi eno obvestilce

    Press esc to neki neki MENU
  • vbohinc Član
    uredil/-a 30. December, 2006
    zažen komp po logotu od Nvidia se ti prkaže krneki zato odpri prav terminal (Control+Alt+F1) se prjav in vtipki sudo rmmod nvidia && sudo modprobe nvidia in prtisn Contol+Alt+F7, če to ne pomaga pol pejt nazaj na nv driver (ne nvidia) tak da iz GRUB zbereš recovery mode in utipki dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg ; če že ne morš bres teh driverjev uporab ta repo
    deb http://nvidia.limitless.lupine.me.uk/ubuntu edgy stable (za 9631)
    deb http://nvidia.limitless.lupine.me.uk/ubuntu edgy unstable (za 9742)
    tole pa prej zažen u konzoli
    wget http://nvidia.limitless.lupine.me.uk/ubuntu/root@lupine.me.uk.gpg -O- | sudo apt-key add -

    Se učasih pomaga tut cm če parkrat na nov zaženeš xserver (Control+Alt+Backspase)
  • da še nebom jas nove teme delal mam tudi problem z driveri za grafično sem downloadal driverje delam kot piše tukaj http://www.nvidia.com/object/linux_display_ia32_100.14.11.html
    ampak dobim ta error
    image
  • christooss ti je v drugi temi cist lepo napisu, kaj je najpreprosteje. Zdej ce iz nekega razloga rabs driverje iz njihove strani, potem nared tole:
    Najprej instalirej vse pakete, ki jih rabs za compilat in podobno: sudo apt-get install build-essential
    Ko jih namestis, prtisn Ctrl+Alt+F1, da prides v konzolo, in nardis naslednje:
    sudo su (vpises geslo)
    /etc/init.d/gdm stop (ugasnes x server, to je napaka, k jo dobis gor, nemores namescat driverjev, ce x laufa)
    cd /home/user (gres v direktorij, kamor si driverje downloadu, tole je seveda samo primer)
    chmod +x NvidiaImeFajlaKsiGaPotegnuZnjihoveStrani.bin
    sudo ./NvidiaImeFajlaKsiGaPotegnuZnjihoveStrani.bin

    In zacnes z namescanjem. Najprej se pa pozanimej, ce teli driverji sploh delajo tko, k je treba, se posebej, ce mas kako exoticno kartico.
  • Zivjo.

    Prosim za nasvet.

    Tezave imam z NVidio. Ko zazenem Wind.XP, se mi odpre opozorilno okno, da NVidia ne crpa dovolj energije za popolno moc delovanja GeForce 6600 GT 128mb. Zato je je system sam avtomatsko vzpostavil dodok energije za minimalno nenevarno delovanje opreme.

    Gonilniki so namesceni pravilno. Programi brez tezav delujejo. Ne opazim pa razlike v hitrosti izvajanja programov. Nic hitreje / pocasneje ne tece.

    Ali je problem v sami stroj.opremi? Morda je tezava v gonilniku?

    Hvala za nasvete.
    Lp.
  • napsy Član Ubuntu.si
    To bi bilo bolj vprašanje za kakšen forum, ki se ubada z windows problemi. Tukaj se z Ubuntu/Linux.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Jst bi rekel da je to napajalnik!!! Enaki simptomi so bli pri cimri par dni nazaj.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.