Tipke in XGL+Beryl in Edgy

Uporabljam Gnome + XGL + Beryl. Moj edini problem do sedaj je bil v tem, da mi tipke ne delajo lepo. Moja tipkovnica je Logitech Internet Pro Keyboard. V metacity mi je delalo vse super ko sm pa prešel na XGL pa so se začeli pojavljat problemi z tipkovnico. Zadevo sem delno rešu z uporabo ukaza :
xmodmap /usr/share/xmodmap/xmodmap.si
Prvi problem, ki ga sedaj imam je to da mi tipka Insert oziroma insert , do katerega se na moji tipkovnici dokoplješ z vgasnjeno (Num Lock) tipko ne deluje. To zna bit precej nadležno ,če ne poznaš za VI tipke I ki te sopravi v insert mode.

Drugi problem pa je sledeč..ko sm delal še v metacity so mi tipke (www,E-mail,...) z XGL om pa se programi sicer zaženejo ampak brez titlebara (roba) in aplikacij ne moram povečati, zaprem jih pa (ker nimam X gumba) kar z File->Close.


Drugače sem pa z vsem skupi kar zadovoljen , se mi zdi da sm res bol učinkovit ..sploh ko delam z več kot 5 datotekami na enkrat...

Ma še kdo podobne probleme ???

Komentarji

  • Men se je tut tipkovnica "zmesala" ko sm XGL namestil, samo sem jo nastavu nazaj ;) System => Prefrences => Keyboard
  • Sm tudi to že probu pa num lock še vedno nima funkcije ...
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.