[vodic] Uporaba "Spletni sel Gaim" za google talk

Tony_mk Član
Spletni sel Gaim se lahko uporabi za Google talk. Če imate račun pri gmailu je že polovica rešitve narejene.
V kolikor nimate računa pri gmail ga morate seveda narediti :)


Odpremo Spletni sel Gaim, ne glede če ga uporabljamo za MSN, in gremo po vrsti:
1 Računi--Dodaj/uredi--+Dodaj
2 Protokol; izberi "Jabber"
3 zaslonsko ime="Vaše.ime" (del.pred@gmail.com)
4 Strežnik=gmail.com
5 vir=ne vem ali je pomembno, pustil sem privzeto "Home"
6 Geslo= vaše Gmail geslo
Psevdonim=kako vas bodo videli drugi ko ste prijavljeni

Zavihek napredno:
Poveži se na strežnik: talk.google.com

Shranite in zaprite, Gaim se prijavil na google.talk samodejno.

Tone ma vas rad :)

Komentarji

  • tnx sem mislil da za gtalk ni rešitve v ubuntu
  • bl4z Član Ubuntu.si
    gtalk lahko upprabljas na vsakem clientu k podpira jabber (text mode) za zvok je pa bolj kisla pomoje
  • Na področju IM-ja se trenutno zelo veliko dogaja okoli projekta telepathy, ki želi postati knjižnica za za vse priljubljene IM protokole, od MSN-ja pa do Jabberja. Eden boljših IM programov, ki kot backend že uporablja telepathy, je Gossip, ki zaenkrat podpira le protokol Jabber, ampak prepričan sem, da bo z razvojem telepathyja začel tudi razvoj boljših IM odjemalcev. Zdaj vsak program (kot npr. Gaim, Kopete ...) uporablja svoje knjižnice, želja ljudi pri projektu telepathy pa je ustvariti knjižnico, ki bi lahko postala osnova vsem programom.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    ampak ce cist po pravic povem zadnje case uporabljam kr meebo.com ... sm se ga ze skor tok navadu kt pa webmaila

    zdej sam cakam kdaj bodo vklucli se skype protokol (text bi bil cist dost) in irc .. pol bi bila pa to totalna zmaga ..
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.