ATI Radeon Mobility 9700 ne deluje???

matko06 Član
uredil/-a 22. January, 2007 v Težave s strojno opremo
Zdravo

meni vse deluje ql in lepo v ubuntuju, razen resolucije za mojga laptopa si ne moren nastaviti (imam Fujitsu Siemens Amilo 1425), ki ima ATI Radeon Mobility 9700 grafično (s TV-out). V System->Nastavitve->Ločljivost zaslona ne moren naštimat večje resolucije kot je 1024x768, za ta laptop je predpisana 1280x800. Nato sem naštimal v Applications->Add/Remove ATI Binary X.org pa vseeno ne deluje vse kot bi trebalo (tv-out še niti nisem uspel stestirat, ker bi rad najprej resolucijo poštimal itd.)

Anyone, any ideas?????

thanx in lp,

matko

Komentarji

  • sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
    Pejt cez in vmes je tut nastavitev resolucije.
  • sem sprobal in sem nastavil da mi naj zazna 1280x800, pa me sprašuje (advanced) po nekem "horizontal sync range", ker če dam simple natavitev nič ne najdem in, medium tudi ni resolucije notri... ko se pa vse skupaj zaključi, pa je resolucija še vedno 1024x768... in jo ne moren v System... spremeniti???

    no vglavnem stvar ne deluje ali pa ne vem naredit pravilno...:)

    hvala boone - mogoče mi bo ob podrobnejšem opisu le uspelo...
  • aha, sem pozabil omeniti, možnost imam podano, da lahko spremenim resolucijo v System->... samo mi popači sliko na monitorju... se opravičujem za "prepozno" omenjanje le-tega...

    lp,

    matko
  • Ojla,

    Imam enako ATI radeon mobility 9700 in se drzimnaslednje instalacije:

    http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Dapper_Installation_Guide#Installing_the_driver

    Meni deluje OK , tudi TV out, razen filma ne morem dobit na TV out (black screen)

    Lep pozdrav Gasper
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.