Internet ne dela

pozdravljeni

namestil sem ubuntu 6.10 Edgy Eft...vse lepo in prav le ko hočem brskati po internetu se ustavi ( povezava domačega omrežja: ADSL Modem-> Router Edimax -> Switch -> 2 Kompa (Win vista & Ubuntu) ) (probal sem tudi brez switcha - direkt na router vendar isto ne dela)...probal sem prek DHCP-ja (na routerju pod aktivnimi DHCP userji vidim IP Ubuntu mašine) -> ne dela ...nastavim statični ip (vse isto kot na Win mašini...z izjemo lokalnega ip-ja) -> ne dela...najbolj pa mi je zanimivo to da na router se prek brskalnika lahko povežem (192.168.0.1)...le internetnih strani mi ne odpira...

ZELO ZELO bi bil hvaležen za pomoč

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    verjetno dns serverji

    probi to:
    odpri konzolo in: ping www.google.com (predpostavljamo da ne dela)
    nato pa pingi : ping 64.233.183.99 (ip od googla)

    ce ti dela vse kar se rabis da v datoteko /etc/resolv vpises siolove nds servere
  • jaz sem meu isti problem na ubuntu... :)
    ...torej če maš Firestarter instaliran potem beri dalje.... (tud če si ga meu, se mi zdi da nastavitve ostanejo)
    Preglavice mi je povzročal Firestarter torej firewall. :/

    V samem firewallu sem mel nastavitev za lokalno mrežo (pr men eth0) in internet (ppp0 - čeprav gre preko eth0)
    V tem primeru mi je delovalo samo lokalno omrežje brez interneta (čeprav je router meu povezavo z internetom),
    ker v ubuntu nisem vzpostavljal ročne povezave npr. "pon dsl-provider" kar bi omogočilo uporabo ppp0 (če si slučajno kaj nastavljal z "pppoeconf")

    Po spremembi v Firestarterju, lokalno mrežo na eth0 in internetne povezave na eth0 mi je avtomatsko še deloval internet v ubuntu...
    Iste nastavitve veljajo tudi če nimaš zagnagega firestarterja...

    Upam da ti je kaj pomagalo... :D
  • _CaCkO_ Član
    uredil/-a 15. February, 2007
    @bl4z: a je to prov d je /etc/resolve prazno? ...no jst sm notr upisu siolove dns serverje shranu pa useen ni delal
    sam č pa u firefox upišem ip od gugla me pa vrže normaln na gugl:S

    firestarterja pa nimam in ga tud še nism mel...installat ga pa ne morm
  • _CaCkO_ je dejal/-a:
    @bl4z: a je to prov d je /etc/resolve prazno? ...no jst sm notr upisu siolove dns serverje shranu pa useen ni delal
    sam č pa u firefox upišem ip od gugla me pa vrže normaln na gugl:S
    To ni vredi... v resolv.conf morajo biti dns serverji, če ti jih ob vsakem restartu izbriše si naredi neko skripto v /etc/init.d/ in jo naredi executable nato pa jo dodaj v runlevel defaults z pomočjo ukaza update-rc.d ;)
  • _CaCkO_ Član
    uredil/-a 15. February, 2007
    @Elrond ...a mi lohka svoj resolv.conf kopiraš, alpa kdorkol...jst mam praznga pa pojma nimam kaj more notr sploh pisat
  • Boone Član
    uredil/-a 15. February, 2007
    nameserver 193.189.160.13
    nameserver 193.189.160.23

    Tole dej v datoteko. Sta pa to siolova DNSja.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.