Probelmi z Beryl

pcpostar Član
uredil/-a 5. February, 2007 v Ubuntu Touch in 3D namizja
(sem še vedno precej nov na linux, amapk se učimo :) )

Skratka.. Imam problem, ki kr vem kje se začenja.

Lejte, mam leptop, pa niti ne vem ktero grafiko mam notri. Integrirana. Pol je najbrz nVidia, ja?
1. Malo sem bral in zasledil, da na integriricnih graficnih to ne laufa? Je to res? Sam na Mandriva One (live cd) je pa vse cool delal.

2. Potem sem zasledil, da moram za Baryl met prednaložen bodisi XGL ali pa AIXGL.
Po vasih opisih je manj potraten XGL, ampak v Ubuntu 6.10 pa je nalozen AIXGL (tako je pisalo).

Skratka, delal sem po teh wikijh na ubuntu.si in pisesl do situacije, da se mi baryl -maneger zažene. Ko pa zamenjam Winwdow menedger na Baryl, se mi pa pojavi, da so okna brez tisith okvirjev na vrhu. Po srfanju sem dokril, da je treba DefaultDepth dat na 24. Sem pogledal v xorg.conf in je tam to že naštimano.

Sicer pa še tole.. Ko začnem delat po howtojih, se mizgodi tole:
peterm@pcpostar:~$ glxinfo | grep direct
Xlib: extension \"GLX\" missing on display \":0.0\".
Xlib: extension \"GLX\" missing on display \":0.0\".
Xlib: extension \"GLX\" missing on display \":0.0\".
Error: couldn't find RGB GLX visual
Xlib: extension \"GLX\" missing on display \":0.0\".
Xlib: extension \"GLX\" missing on display \":0.0\".
Xlib: extension \"GLX\" missing on display \":0.0\".
Xlib: extension \"GLX\" missing on display \":0.0\".
Xlib: extension \"GLX\" missing on display \":0.0\".
Xlib: extension \"GLX\" missing on display \":0.0\".

Komentarji

  • Kami Član Ubuntu.si
    Za drugi del pod Section "Module" dodaj Load "glx"
  • Kami je dejal/-a:
    Za drugi del pod Section "Module" dodaj Load "glx"
    Ok, to sem pogledal, pa je to notri že napisano.

    Ej, sej glede na to kar sem napisal v zgornjem postu; katerga tutoriala naj se držim (glede na to, a mam pomoje nVidio in da bo zadeva laufala na XGL pa te reči...)?
  • ha... mi lohk en da en kvaliteten wiki za inštalacijo xgl/beryl na KKKKKKKubuntu ne ubuntu. Ker sm dons inštaliral po enmu ubuntu wikiju in zravn je blo tko da je opomba kako to v kubuntu in sem naredil mess totaln
  • to je spet samo za ubuntu in po temu sm delu pa mi zjebal use
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ne ni. V vsakem howtuju je zraven še za kubuntu.
  • Jaz imam podobno težavo kot pcpopstar, ko zaženem Beryl mi pri oknih izgine okvir na vrhu, torej ni gumbov za pomanjšanje, povečanje ali izklop okna. Premikanje oken je onemogočeno. Kaj nastavim v beryl managerju, da bo zadeva delala. any idea
  • Peter Član
    uredil/-a 21. March, 2007
    http://www.ubuntu.si/punbb/viewtopic.php?id=1246
    ales je dejal/-a:
    ...Premikanje oken je onemogočeno...
    Sicer pa še vedno lahko premikaš okna z alt+klik
  • ales je dejal/-a:
    Jaz imam podobno težavo kot pcpopstar, ko zaženem Beryl mi pri oknih izgine okvir na vrhu, torej ni gumbov za pomanjšanje, povečanje ali izklop okna. Premikanje oken je onemogočeno. Kaj nastavim v beryl managerju, da bo zadeva delala. any idea
    Poleg beryla zazen se emerald, ce bo kej pomagalo.
  • Peter hvala,

    sem dodal opcijo pri devices, po tvojih napotkih, zdaj deluje :), gre tudi z alt+klik vendar je nepraktično.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.