Synaptic in 3D desktop

Pozdravljeni, sem čisto nov v linux okolju, zadeva se mi prav dopade in ne mislim odnehati.
Preglavice mi dela 3D desktop, katerega sem namestil preko synaptic vmesnika.
problem je pa v tem, da programa sedaj nikjer ne najdem, istočasno sem namestil tudi igro šah, ki mi je prav tako ne pokaže nikjer. poskusil sem ponoviti postopek, vendar ne pomaga.

prav tako pa imam problem z instalacijo skinov za XMMS player.
Na netu je pisalo, da enostavno preneseš fajle v mapo XMMS/skins - ampak to verjetno velja za vindowse, kajti tukaj te mape ne najdem

TV Tuner pa je čisto svoj problem (winfast 2000xp) včeraj je delala vsaj slika, ko pa sem moral ponovno namestiti sistem, ker se mi je sesula grafika, po neuspeli instalaciji Beryla, pa ne dela niti slika niti zvok. Poizkusil sem s kar nekaj programi.

Vnaprej hvala za pomoč, verjetno pa jo bom še nekajkrat potreboval

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    Za winfast 2000xp je potrebno naložiti module takole:
    sudo /sbin/rmmod bt878
    sudo /sbin/rmmod tuner
    sudo /sbin/rmmod bttv
    Potem pa inštaliri tvtime in to je to.

    Za xmms je verjetno mišljen imenik ~/.xmms/Skins, kjer je znak ~ domaši imenik uporabnika (npr. /home/janez)
  • Hmmm, kje pa so ti moduli, meni javi, da jih ne najde.
  • A je treba kaj dol potegnit z neta???


    one mape za XMMS pa ni v moji domači mapi.
  • napsy Član Ubuntu.si
    /sbin/modprobe bttv card=34 tuner=38
    pozabu sm tole dodat. To vpišeš takoj po prejšnjih treh.
  • men sam neke erorje javlja, pa da ne najde teh modulov.
    sem šel gledat v mapo(sbin) pa res notr ni nobenga od teh modulov, tko da ne vem kaj naj naredim
  • kuki666 mapa od xmms je v mapi /home/kuki.xmms in če boš podrobno pogledal kaj sem zapisal boš vidu, da je spredi pred xmms imenikom pikica kar pomeni da imenika ne vidiš :) drugače pa se nevidne imenike (če imaš gnome namizno okolje in nautilus) prikaže z Ctrl+H ... za poslušanje muzike sicer uporabljam Amarok, ki mi prikaže tudi besedila in vse ostalo. Za instalirat 3D desktop se je potrebno pa malo bol potrudit in pogledat navodila na netu. Ne moreš ga kar instalirat iz Synaptica saj je potrebno uredit ročno (za enkrat še nekatere datoteke, ki jih urediš glede na to katero grafično kartico imaš.
  • evo hvala XMMS sem rešu, sedaj je pomembno še da usposobim TV tuner, s 3d se bom pa zabaval, ko bom o sistemu vedel malce več
  • Se lahko te module pošilja po emailu, na netu jih namreč ne najdem.
    Če je možno, bi prosil nekoga, da mi jih pošlje po emailu
  • gregor Član
    uredil/-a 11. March, 2007
    napsy a se nisi malo zmotu ?? A ni tko, da se z modprobe naloži module ?? :) Nisem pa sigurn da uporablja ta kartica bttv drajverje ..lahko da uporablja kere druge??

    No postopek bi bil ....najprej preverimo na vodilu katero kartico imaš. To narediš z ukazom :
    lspci
    če je izpisa preveč lahko vpišeš namesto tega ukaza :
    lspci | grep video
    in ti bo verjetno izpisalo samo tvojo video kartico. To narediš samo zato, da se prepričaš da je kartico dobilo.


    Včasih module naloži kar samo ...in se lahko zgodi, da je tvojo tv kartico že prepoznalo in ti tako ni potrebno nič instalirat. V tem primeru si pogledaš kaj pravi kernel o tvoji kartici.
    dmesg | grep tv
    moj izpis tega ukaza zgleda takole :

    Hm če ti je že našlo kartico in da tega niti ne veš potem vpiši :
    ls /dev/video*
    /dev/video0<< če ti pokaže takole in nimaš vklopljene kamere to pomeni, da ti je avtomatsko instaliralo drajver za TV ;)</div>
    Spodaj maš še ene teste za dodatno preverbo ....
    $ lspci | grep video
    00:0c.0 Multimedia video controller: Brooktree Corporation Bt878 Video Capture (rev 11)
    grsk@grsk-desktop:~$ dmesg | grep tv
    [17179589.580000] bttv: driver version 0.9.16 loaded
    [17179589.580000] bttv: using 8 buffers with 2080k (520 pages) each for capture
    [17179589.580000] bttv: Bt8xx card found (0).
    in tako naprej .....
    Ko vidiš, da je s tem vse uredu si instaliraš tvtime z synapticom ali kar v ukazni vrstici :
    sudo apt-get install tvtime
    Preskeniraš vse kanale kar z ukazom :
    tvtime-scanner
    Če ti pa pri zagonu ne najde tv kartice pa napiši kaj sem ...verjetno bo potrebno naložiti modul za tvojo kartico. V vsakem primeru pa napiši izpise teh komand. Če si delal po navodilih napsy ja potem reštarti sistem ker si module z tistim ukazom odstranil.
  • napsy Član Ubuntu.si
    uredil/-a 11. March, 2007
    Mam isto kartico pa mi s tistimi nastavitvami lepo kartica dela. Fora pa je da moram najprej odstranit naložene module ker so naloženi z napačnimi parametri.
  • na ukaz: lspci | grep video se je pokazalo tole: 00:13.0 Multimedia video controller: Conexant CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder (rev 05)
    očitno je napaka že kar tule, definitivno ne prepozna prave kartice
    Kaj zdej nardit???
    sistem sem pa že dvakrat vmes restartal

    aja pa še neki: V Ubuntu priročniku sem prebral, da bi moralo v zgornjem levem kotu kazati preostale diske, četudi je na njih drugi sistem Jaz imam še dva diska poleg tega na katerem je Ubuntu eden je povsem prazen in sformatiran (ext3), na drugem pa so win xp-ji (fat32) nobenega od njiju pa mi ne prikaže. - kot da ju ne bi bilo v računalniku
  • christooss Član Ubuntu.si
    hja mislim da bo treba kr v fstab napisat par stvari

    /dev/hdxx /mnt/krneki ext3 defaults 0 0

    oz. mal poglej ostale zapise. Npr za home particijo in to.

    za fat32 pa:
    http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_Edgy#Windows
  • napsy Član Ubuntu.si
    uredil/-a 11. March, 2007
    http://linux.bytesex.org/v4l2/cx88.html
    Ta modul je za tvoj tuner. Se pravi da poskus
    modprobe cx88-dvb
  • Jaz imam avert tv super 007
    Kje dobim drajverje? Synaptic mi ne najde.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.